03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.16godz.35min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Pogoń: Pewne zwycięstwo nad Pogonią i Kolejorz nadal niepokonany przy Bułgarskiej!

Lech — Pogoń: Pewne zwycięstwo nad Pogonią i Kolejorz nadal niepokonany przy Bułgarskiej!

Kole­jorz zain­au­gurował piłkarską wios­nę przy Buł­garskiej zwycięst­wem 2:0 nad szczecińską Pogo­nią. Na listę strzel­ców wpisali się Darko Jevtić oraz Emir Dilaver.

Od pier­wszych min­ut tego spotka­nia w Lechu dobrze funkcjonowała współpra­ca na lewym skrzy­dle pomiędzy Volodymyrem Kostevy­chem, a Mario Situmem. Więk­szość akcji była przeprowadzana właśnię tą stroną boiska. Pier­wszy cel­ny strzał udało się odd­ać Chris­tianowi Gytk­jerowi w 14. min­u­cie — napast­nik Lecha zna­j­dował się jed­nak z boku pola karnego i fut­bolówkę pewnie w swo­je rękaw­ice zła­pał Łukasz Załus­ka. Gospo­dar­zom udało się wyjść na prowadze­nie w 20. min­u­cie. Po cel­nym poda­niu na skrzy­dło od Macie­ja Gajosa do środ­ka zszedł Darko Jevtić i moc­nym strza­łem po zie­mi sprzed pola karnego wpisał się na listę strzel­ców. W dal­szej fazie meczu widać było, że to podopieczni Nena­da Bjel­i­cy prze­ważali — Pogoń starała się kontstruować akc­je, lecz w szere­gach Lecha dobrze funkcjonowała gra pressingiem. Kole­jne zagroże­nie pod bramką Załus­ki stworzył duet Gytk­jaer-Jevtić — obaj zawod­ni­cy odd­ali celne uderzenia w prze­ciągu kilku­nas­tu sekund, lecz dwukrot­nie górą był golkiper goś­ci. Do koń­ca pier­wszej częś­ci spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie i lechi­ci schodzili do szat­ni z jed­no­bramkowym prowadzeniem.

Żaden z tren­erów nie zde­cy­dował się na przeprowadze­nie w prz­er­wie roszad w składzie. W 57. min­u­cie Pogoń po raz pier­wszy zagroz­iła Lechowi pod bramką Buri­cia. Miało to miejsce za sprawą uderzenia z rzu­tu wol­nego — pił­ka prz­ele­ci­ała jed­nak nad poprzeczką. Bard­zo groźnie w polu karnym lechitów zro­biło się ponown­ie chwilę później — po rzu­cie rożnym do fut­bolów­ki dopadł Kamil Dry­gas, lecz Burić fenom­e­nal­nie wybronił jego uderze­nie głową z półmetrowej odległoś­ci. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy mieli w tej sytu­acji ogromne szczęś­cie. Końcówka meczu była bard­zo emocjonu­ją­ca, ponieważ Pogoń cały czas dążyła do wyrównania.Lechitom udało się jed­nak uspokoić grę za sprawą strze­le­nia drugiego gola. Jego autorem był Emir Dilaver, który umieś­cił fut­bolówkę w siatce głową po dośrod­kowa­niu Jevti­cia z rzu­tu rożnego. Do koń­ca meczu wynik już nie uległ zmi­an­ie i Kole­jorz zgar­nął 3 punk­ty i tym samym powró­cił na ligowe podium.

Lech Poz­nań — Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bram­ki: 20. Jevtić, 81. Dilaver

Żółte kar­ki: 42. Trał­ka, 59. Jevtić — 26. Dry­gas, 74. Zwolińs­ki, 83. Fojut, 91. Piotrowski

Lech: Burić — Gum­ny, Vujadi­nović, Dilaver, Kostevych — Trał­ka, Gajos, Majew­s­ki (68. Radut) — Jevtić (90. Klupś), Gytk­jaer (60. Khoblenko), Situm

Pogoń: Załus­ka — Rapa, Fojut, Dvali, Nunes — Piotrows­ki, Muraws­ki (53. Listkows­ki), Dry­gas (82. Ras­musen) — Delev (62. Buk­sa), Zwolińs­ki, Frączczak

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.