Lech-Pogoń: Podtrzymać passę zwycięstw z Pogonią

Już jutro Lech Poz­nań zmierzy się przy Buł­garskiej z Pogo­nią Szczecin. Spotkanie roze­grane zostanie w ramach 33. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy.

Podopieczni Kaz­imierza Moskala prze­grali w min­ionej kole­jce na włas­nym sta­dion­ie 0:2 z Legią Warsza­wa. Aktu­al­nie zaj­mu­ją siódme miejsce w ligowej tabeli mając na swoim kon­cie 21. punk­tów.

Lechi­ci wygrali w zeszłym tygod­niu w Niecieczy z Bruk-Bet Ter­mal­icą 3:0 i zaj­mu­ją obec­nie drugie miejsce w Lot­to Ekstrak­lasie z 34. punk­ta­mi.

Rywal­izu­jące jutro ze sobą drużyny spotkały się w tym sezonie już cztery razy. W każdym z tych spotkań lep­si okaza­li się zawod­ni­cy Nena­da Bjel­i­cy. W lidze, na INEA Sta­dion­ie wygrali 3:1 po dwóch bramkach Marci­na Roba­ka i jed­nej Aziza Tet­te­ha, a w Szczecinie 3:0 po dwóch trafieni­ach Daw­i­da Kow­nack­iego i jed­nym Marci­na Roba­ka. W pół­fi­nale Pucharu Pol­s­ki lechi­ci na włas­nym sta­dion­ie ponown­ie pokon­ali Por­tow­ców 3:0 po golach Szy­mona Pawłowskiego, Daw­i­da Kow­nack­iego i Lasse Nielse­na, a na wyjeździe trafie­nie Marci­na Roba­ka przy­p­ieczę­towało awans do finału Pucharu Pol­s­ki.

Piłkarze Kole­jorza meczem z Por­tow­ca­mi rozpoczną ligowy mara­ton. W ciągu tygod­nia roze­gra­ją trzy spotka­nia, jutro z Pogo­nią, w środę na wyjeździe z Legią Warsza­wa i w niedzielę przy Buł­garskiej z Lechią Gdańsk. – Mamy do dys­pozy­cji wielu zawod­ników i każdy z nich otrzy­ma szan­sę. – powiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji szkole­niowiec Lecha.

Sędz­ią jutrze­jszego poje­dynku będzie Piotr Lasyk. Spotkanie rozpocznie się o 15:30.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress