31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.41min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Pogoń: Wygrana Lecha, dublet Jóźwiaka

Lech — Pogoń: Wygrana Lecha, dublet Jóźwiaka

Kole­jorz pokon­ał Pogoń Szczecin 3–2, cho­ci­aż prowadz­ił już 3–0. Bram­ki dla poz­ni­anaków zdoby­wali dwie Kamil Jóźwiak oraz Niko­la Vujadi­nović. Dla przy­jezd­nych trafili Iker Guar­rotx­e­na oraz Jin Izumisawa.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci i już na początek przeprowadzili groźną akcję, jed­nak ostate­cznie pił­ka wyszła na aut. Por­tow­cy już w pier­wszych min­u­tach mieli dwa rzu­ty rożne, ale dobrze w defen­sy­wie poradzili sobie lechi­ci. W 6. min­u­cie Chris­t­ian Gytk­jaer przedarł się w pole karne szczecin­ian, mija­jąc kilku piłkarzy, jed­nak dobrze w bram­ce zachował się Łukasz Załus­ka. Groźnym atakiem odpowiedzieli przy­jezd­ni, lecz pił­ka poszy­bowała nad bramką Jas­mi­na Buri­cia. Przed kole­jną dobrą szan­są na gola stanęli piłkarze ze Szczeci­na ale tym razem również fut­bolówka min­i­manie minęła słu­pek bram­ki. Lechi­ci próbowali zaatakować, wyjść na prowadze­nie, ale dokład­noś­ci zabrakło też w 20. min­u­cie, gdy sprzed pola karnego uderzał Kamil Jóźwiak. To właśnie reprezent kadry młodzieżowej chwilę później wpisał się na listę strzel­ców. Pomoc­nik urwał się w środ­ku boiska, popędz­ił w stronę bram­ki rywali i płaskim uderze­niem pokon­ał Załuskę. Blisko wyrów­na­nia byli Por­tow­cy w 38. min­u­cie. Radosław Majew­s­ki przymierzył z rzu­tu wol­nego, pił­ka mus­nęła siatkę, ale nie trafiła do bam­ki. Podopieczni tren­era Żuraw­ia wynik pod­wyższyli tuż przed końcem pier­wszej połowy. Z narożni­ka dośrod­kowywał Darko Jevitć, a fut­bolówkę do siat­ki głową skierował Niko­la Vujadinović.

Drugą część meczu lep­iej zaczęli przy­jezd­ni. Od razu przys­tąpili do ataku. Pier­wszy raz piłkę skutecznie wybronił Burić, a dwie kole­jne pró­by zatrzy­mały się na bocznej siatce. Por­tow­cy próbowali, próbowali, a tym­cza­sem to Lech dołożył trze­cią bramkę. Po raz kole­jny w pole karne wbiegł Jóźwiak i pewnym uderze­niem pokon­ał golkipera Pogo­ni. Po pow­ięk­sze­niu prowadzenia lechi­ci kon­trolował prze­bieg spotka­nia, nie pozwala­jąc Pogo­ni na prze­dra­cie się w swo­ją jede­nastkę. Wynik pod­wyższyć mogli jeszcze Jevtić i Gytk­jaer, ale pier­wszy uderzył pros­to w Załuskę, a dru­gi uderzył koło słup­ka. W 86. min­u­cie pier­wszego gola strzelili przy­jezd­ni. Iker Guar­rotx­e­na znalazł się w polu karnym i pre­cyzjnym strza­łem obok słup­ka skierował piłkę do siat­ki, a kil­ka chwil później strzelili i drugiego. Zamieszanie w polu karnym wyko­rzys­tał Jin Izu­mi­sawa i pokon­ał Buri­cia. W dolic­zonym cza­sie gry próbował jeszczse Maciej Gajos, ale i tym razem fut­bolówka niez­nacznie minęła światło bramki.

 

Lech Poz­nań — Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)

Bram­ki: 25., 53. Kamil Jóźwiak, 45. Niko­la Vujadi­nović — 84. Iker Guar­rotx­e­na, 86. Jin Izumisawa

Żółte kart­ki: 42. Pedro Tiba, 53. Łukasz Trał­ka, 90. Kamil Jóźwiak — 60. Adam Buksa

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Thomas Rogne, Niko­la Vujadi­nović, Volodymyr Kostevych — Tymo­teusz Klupś (55. Maciej Makuszews­ki), Łukasz Trał­ka (82. Maciej Gajos), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak — Darko Jevtić  (79. Fil­ip March­wińs­ki) — Chris­t­ian Gytkjaer

Pogoń: Łukasz Załus­ka – David Stec, Jarosław Fojut, Mar­iusz Malec, Ricar­do Nunes – Tomas Pod­staws­ki, Radosław Majew­s­ki – Spas Delev (63. Jin Izu­mi­sawa), Sebas­t­ian Kowal­czyk (58. San­teri Hostik­ka), Iker Guar­rotx­e­na – Adam Buk­sa (62. Michał Żyro)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.