Lech-Pogoń: Zrehabilitować się za porażki

Lech-Pogoń: Zrehabilitować się za porażki

W najbliższą sobotę piłkarze Lecha staną do rywal­iza­cji z Pogo­nią. Dwa wcześniejsze spotka­nia z drużyną ze Szczeci­na lechi­ci prze­grali. Będzie to więc doskon­ała okaz­ja do reha­bil­i­tacji. 

Każ­da poraż­ka boli. We wrześniu Por­tow­cy wygrali 2:1. Ta z lutego na pewno boli bardziej. Pogoń, a raczej Marcin Robak, wręcz roz­gromili poz­na­ni­aków 5:1.  Jed­nym, który spotkanie w Szczecinie może wspom­i­nać nieco lep­iej, jest Daw­id Kow­nac­ki, który zdobył hon­orową bramkę dla Kole­jorza.

W min­ionej kole­jce poz­na­ni­a­cy prze­grali z Lechią 1:2, co skom­p­likowało ich walkę o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Gdy prowadzą­ca Legia zdobędzie choć punkt w ostat­nich trzech spotka­ni­ach to mis­trz zostanie w Warsza­w­ie. Jeśli lechi­ci wygra­ją w sobotę z Pogo­nią zapewnią sobie tytuł wicemistrza Pol­s­ki.

Pogoń nie spisu­je się najlepiej w rundzie mis­tr­zowskiej. Podopieczni tren­era Wdow­czy­ka prze­grali trzy mecze i spadli w tabeli. Jed­nak Por­tow­cy zachowali szan­sę na grę w europe­js­kich pucharach. Licencji nie dostały bowiem Wisła oraz Ruch, zatem Pogoń musi tylko wyprzedz­ić Lechię.

W sobot­nim meczu nie zagra­ją pauzu­ją­cy za kart­ki Łukasz Trał­ka, kon­tuzjowani Bar­ry Dou­glas, Jas­min Burić, Vojo Ubi­parip oraz Keb­ba Ceesay. W ekip­ie Pogo­ni nie zagra­ją Adam Frączczak, Mateusz Lewandows­ki (pauzu­ją za kart­ki), z drob­ny­mi uraza­mi boryka­ją się Jakub Bąk, Radosław Janukiewicz oraz Marcin Robak.

Spotkanie rozpocznie się o 15:30 na Inea Sta­dion­ie.

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Sponsor serwisu

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress