02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.50min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Pogoń: Grać na zero z tyłu

slusarz-bartek-slusarskiW 8. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się przy Buł­garskiej z Pogo­nią Szczecin. Będzie to star­cie dwóch sąsiadu­ją­cych ze sobą w tabeli zespołów.

Lech Poz­nań spisu­je się znacznie poniżej oczeki­wań. Poz­na­ni­a­cy zaj­mu­ją ósmą pozy­cję w tabeli, mając na swoim kon­cie dwie wygrane i poraż­ki oraz trzy remisy. Martwi fakt, że lechi­ci nie gra­ją fatal­nie, ale bard­zo nieskutecznie. Druży­na, która w poprzed­nim sezonie miażdżyła prze­ci­wników na wyjaz­dach, obec­nie nie imponu­je for­mą na boiskach rywali.

Pogoń w ubiegłym sezonie do koń­ca wal­czyła o utrzy­manie. W obec­nej edy­cji roz­gry­wek prezen­tu­je się bard­zo dobrze. Do tej pory szczecini­an­ie prze­grali zaled­wie jeden mecz (z Legią u siebie). Podopieczni tren­era Dar­iusza Wdow­czy­ka wygrali do tego w Lubinie i Białym­stoku. Ich dobra postawa w pier­wszych kole­jkach spraw­iła, że obec­nie pla­su­ją się na siód­mym miejs­cu w tabeli i o punkt wyprzedza­ją Kolejorza.

Przed rok­iem Lech zremisował u siebie z Pogo­nią (1:1). Poz­na­ni­a­cy szy­bko zdobyli bramkę, jed­nak tak samo pręd­ko ją stra­cili. W pamię­ci wszys­t­kich kibiców pozostało fatalne pudło Bar­tosza Ślusarskiego, który nie potrafił skierować pił­ki do pustej bram­ki. W Szczecinie bezdyskusyjnie wygrali lechi­ci, pokonu­jąc Pogoń po bramkach Marci­na Kamińskiego oraz Alexan­dara Toneva.

W piątek tren­er Mar­iusz Rumak będzie musi­ał dwoić się i troić, by skom­ple­tować opty­mal­ny w pełni zdrowy skład na spotkanie. W meczu na pewno nie zagra­ją Jas­min Burić, Rafał Muraws­ki, Marcin Kamińs­ki, Bar­ry Dou­glas, Keb­ba Ceesay, Dim­itri­je Injac, Daw­id Kow­nac­ki oraz Vojo Ubi­parip. Serb na wtorkowym treningu zer­wał więzadła krzyżowe w kolanie i jesienią już na pewno nie pojawi się na boisku. Zaję­cia przed­w­cześnie opuś­cił Kasper Hamalainen. Fin uskarżał się na ból w łyd­ce, jed­nak możli­we, że piłkarz do piątku zdoła się wyleczyć. Szy­mon Pawłows­ki także pracu­je pod okiem fizjoter­apeutów  Być może do mec­zowej “18” zostanie włąc­zony Mateusz Możdżeń.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30 na Inea Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.