01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.50min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Polonia: “Kolejorz” nie umie gonić. Polonia skutecznie się broni

luis henriquez poloniaLech Poz­nań prze­grał 0:1 z Polonią Warsza­wa w pier­wszym meczu rundy wiosen­nej roze­granym przed włas­ną pub­licznoś­cią. “Kole­jorz” stracił tym samym drugie miejsce w tabeli. Bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył w 6. min­u­cie spotka­nia Łukasz Piątek.

Początek meczu spoko­jny, sporo podań w środ­ku pola. Pier­wszą potenc­jal­nie groźną akcję wyprowadz­ił w 5. min­u­cie Przy­bec­ki, który holował piłkę przez połowę boiska i odd­ał sil­ny strzał. Na szczęś­cie dobrze inter­we­niował Burić. Nieste­ty poz­nańs­ki golkiper już chwilę później, bo w 6. min­u­cie, nie miał tyle szczęś­cia i nie obronił uderzenia Piątka.

W 12. min­u­cie piłkę nad poprzeczkę posłał Tonew i w ten sposób rozpoczęła się poz­nańs­ka pas­sa niecel­nych strza­łów. Lechi­ci po stra­cie bram­ki dali sobie narzu­cić tem­po gry rywala, a wszys­tkie zagra­nia bard­zo dobrze blokowała defen­sy­wa Polonii. Poz­na­ni­a­cy zde­cy­dowanie nie mieli pomysłu na roz­gry­wanie pił­ki. Naj­groźniejsza sytu­ac­ja miała miejsce w 27. min­u­cie po strza­le Tonewa z  boku pola karnego. Nieste­ty, po raz kole­jny fut­bolówka trafiła tylko w poprzeczkę.

W pier­wszej połowie zde­cy­dowanie na pochwałę zasługu­je obrona Polonii, która świet­nie radz­iła sobie z zagra­ni­a­mi lechitów. Pięć min­ut przed końcem pier­wszej połowy dobry uderze­niem popisał się Hoło­ta. Burić z prob­le­ma­mi, ale na szczęś­cie dla Lecha zła­pał piłkę. Przed ostat­nim gwiz­d­kiem sędziego próbował jeszcze Ceesay zagroz­ić Pawełkowi, ale fut­bolówka prz­ele­ci­ała obok bramki.

Dru­ga połowa była znacznie lep­sza, niż pier­wsza w wyko­na­niu Lecha i rozpoczęła się od dwóch dobrych strza­łów Ubi­pari­pa, nieste­ty niecel­nych. Niewiele zabrakło w 54. min­u­cie, żeby Lech strzelił wyrównu­jącego gola. Fut­bolówka wpadła wprost na głowę Ślusarskiego, ale zaskoc­zony piłkarz nie posłał pił­ki do siat­ki. Sil­nym uderze­niem z kilkudziesię­ciu metrów w 62. min­u­cie popisał się Trał­ka. Tym razem też zabrakło dokładności.

Poz­na­ni­a­cy zde­cy­dowanie bardziej pod­krę­cili tem­po gry w drugiej częś­ci spotka­nia, ale wciąż brakowało dokład­noś­ci. W 65. min­u­cie po pił­ki doszedł Hamalainen, ale uderze­nie po zie­mi pewnie obronił Pawełek, który bard­zo dobrze inter­we­niował także po strza­le Wołąkiewicza w 84. Minucie.

Na chwilę przed końcem reg­u­laminowego cza­su gry dwoma sytu­ac­ja­mi chci­ał pogroz­ić Muraws­ki, ale oba były niecelne. Dolic­zone 3 min­u­ty także nie przyniosły żad­nej bram­ki i ostate­cznie Lech prze­grał pier­wsze spotkanie u siebie 0:1.

LECH POZNAŃ — POLONIA WARSZAWA 0:1

BRAMKI: ‘6 Piątek

Żół­ta kart­ka: Piątek

LECH: Burić — Ceesay, Kamińs­ki, Wołąkiewicz, Hen­riquez — Tonew (65. Możdżeń), Muraws­ki, Trał­ka, Drew­ni­ak (46. Ubi­parip) — Hamalainen, — Ślusars­ki (80. Linetty)

POLONIA: Pawełek — Tosik, Todor­ovs­ki, Szy­manek, Moro­zov, Gołę­biews­ki — Piątek, Hoło­ta — Przy­bec­ki (81. Luk­sa), Wszołek (76. Tarnows­ki), Pazio (90. Piekarski).

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.