Lech — Polska U‑21: Dużo goli we Wronkach, Woźniak katem Lecha

W meczu kon­trol­nym roze­granym w prz­er­wie na kadrę, zespół Lecha Poz­nań uległ 4:3 reprezen­tacji młodzieżowej U‑21. Dla „Kole­jorza” bram­ki zdoby­wali Jakub Wilk, Manuel Arbole­da i Mateusz Możdżeń. Dla drużyny prowad­zonej przez Ste­fana Majew­skiego trzy gole trafił Arka­diusz Woź­ni­ak, a czwartego Paweł Wszołek.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej rywal­iza­cji pomiędzy obo­ma zespoła­mi w środ­ku pola. Pier­wszą groźną akcję stworzyli gracze reprezen­tacji młodzieżowej. Bard­zo dobrze do Arka­diusza Woź­ni­a­ka zagrała z głębi pola Paweł Wszołek, pił­ki nie sięgnęli Dim­itri­je Injac i Karol Zaniews­ki, a napast­nik Zagłębia Lubin z ostrego kąta umieś­cił piłkę w siatce. Po chwili było już 2:0, kiedy Miłosz Przy­bec­ki świet­nie zacen­trował fut­bolówkę wprost na głowę Pawła Wszoł­ka, który nie dał najm­niejszych szans na inter­wencję Krzyszto­fowi Kotorowskiemu.

Z upły­wem cza­su coraz więcej sytu­acji stwarza­li sobie Lechi­ci. Z dys­tan­su próbował uderzać Jakub Wilk, który bard­zo dobrze współpra­cow­ał z Bar­toszem Ślusarskim. Bard­zo dobrą okazję w 22. min­u­cie spotka­nia miał Vojo Ubi­parip, który otrzy­mał dobre podanie od Huber­ta Wołąkiewicza, minął bramkarza, lecz nie był wstanie z ostrego kąta trafić na pustą bramkę. Chwilę później z ostrego kąta próbował uderzać Bar­tosz Ślusars­ki, ale i tym razem zabrakło dokładności.

Bard­zo dobrą szan­sę na zdoby­cie bram­ki w 29. min­u­cie mógł mieć Bar­tosz Ślusars­ki, ale dośrod­kowanie z rzu­tu rożnego Jaku­ba Wil­ka, prz­er­wał Maciej Wich­tows­ki. Dziesięć min­ut później ta sama para mogła zdobyć pier­wszą bramkę dla Lecha, ale tym razem „Ślusarz” uderzył nad bramką. Kilka­naś­cie sekund minęło i znów obaj stworzyli dobrą sytu­ację do zdoby­cia bram­ki. Bar­tosz Ślusars­ki prowadz­ił piłkę z lewej strony boiska, a w szes­nastkę wbie­gali Vojo Ubi­parip i Jakub Wilk. Ten pier­wszy zwiódł obrońców, ucieka­jąc do linii koń­cowej, a podanie otrzy­mał „Willy”, który obró­cił się z fut­bolówką i po ręce bramkarza trafił do siatki.

Tuż po wznowie­niu gry dwójkową akcję przeprowadzili wprowadzeni chwile wcześniej na boisko Siergiej Kri­wiec i Manuel Arbole­da. Białorusin wrzu­cił piłkę w pole karne, a obroń­ca Lecha ciałem wepch­nął piłkę do bram­ki i zdobył wyrów­nanie. W 50. min­u­cie powin­no być 3:2 dla podopiecznych Jose Mari Bakero. Fatal­ny błąd popełnił Arka­diusz Jędrych, który źle obliczył tor lotu pił­ki i nie prze­ciął poda­nia do Vojo Ubi­pari­pa, który niespodziewanie znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem, lecz źle przyjął futbolówkę.

Cztery min­u­ty później „Kole­jorz” osiągnął swój cel. Faulowany w polu karnym był Siergiej Kri­wiec, a do wyko­na­nia rzu­tu karnego pod­szedł Vojo Ubi­parip. Serb trafił w dobrze inter­we­ni­u­jącego bramkarza, ale przy dobitce Mateusza Możdże­nia nie miał już nic do powiedzenia. Reprezen­tac­ja U‑21 jed­nak nie rezyg­nowała z osiąg­nię­cia korzyst­nego rezul­tatu. Powiew świeżoś­ci dała wymi­ana całej linii środ­kowej, co dość szy­bko przyniosło wymierny efekt. Michał Kuchar­czyk dośrod­kował z lewego skrzy­dła do Arka­diusza Woź­ni­a­ka, który strza­łem z pół­wole­ja uderzył nie do obrony i wyrów­nał wynik rywalizacji.

Min­utę później Lech powinien ponown­ie wyjść na prowadze­nie, lecz Bar­tosz Ślusars­ki zbyt dłu­go zwlekał z odd­aniem strza­łu w sytu­acji sam na sam z golkiperem rywala, który leżał już na zie­mi i zmarnował dogod­ną sytu­ację na zdoby­cie bram­ki. Tę zdobyli piłkarze Ste­fana Majew­skiego. Ponown­ie w roli głównej znaleźli się Michał Kuchar­czyk i Arka­diusz Woź­ni­ak. Ten pier­wszy cen­trował w szes­nastkę, a odwró­cony tyłem do bram­ki napast­nik Zagłębia Lubin instynk­town­ie odd­ał strzał, który znalazł drogę do bram­ki. Ponown­ie w tej sytu­acji bezrad­ny był Krzysztof Kotorows­ki, który nie miał zbyt wielu okazji do zaprezen­towa­nia swoich umiejętności.

Kole­jorz” w ostat­nim kwad­ran­sie zdomi­nowali rywala, wymieni­ał wiele podań na jego połowie, lecz miał prob­le­my ze stworze­niem sobie dogod­nej sytu­acji na zdoby­cie gola, a gdy już znalazł się pod bramką rywala, to zabrakło ostat­niego dokład­nego poda­nia. Na dziesięć min­ut przed końcem mecz z rzu­tu wol­nego uderzał jeszcze Siergiej Kri­wiec, ale nad poprzeczką i Lech w tym sparingu musi­ał uznać wyżs­zość kadry młodzieżowej.

LECH POZNAŃ – REPREZENTACJA POLSKI U‑21 3:4

BRAMKI: ‘40 Wilk, ‘47 Arbole­da, ‘54 Możdżeń — ‘14, ‘66, ‘71 Woź­ni­ak, ‘16 Wszołek

Żół­ta kart­ka: Dim­itri­je Injac

LECH: Kotorows­ki — Kikut (46. Kędzio­ra), Zaniews­ki (46. Arbole­da), Wołąkiewicz (46. Djur­d­je­vić), Hen­riquez (46. Bru­ma) – Ślusars­ki, Dry­gas, Injac (46. Kri­wiec), Możdżeń (77. Pietras), Wilk (77. Kotwica), Ubi­parip (64 Jakóbowski)

POLSKA U‑21: Kur­to (46. Ptak) — Wich­tows­ki (64. Malar­czyk), Krychowiak, Jędrych, Oleksy — Przy­bec­ki (64. Kupisz), Matras (64. Bory­siuk), Rakows­ki (64. Lisows­ki), Ałdaś (64. Kuchar­czyk) — Woź­ni­ak, Wszołek

SĘDZIA: Adam Lycz­mańs­ki (Byd­goszcz)

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress