07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.14min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań — Djurgårdens

Lech Poznań — Djurgårdens

Po Lidze Mis­trzów i po Lidze Europy to Liga Kon­fer­encji Europy jest jed­ną z najważniejszych, jeżeli chodzi o piłkarskie roz­gry­w­ki. Nie braku­je pol­s­kich klubów, które chci­ały­by wziąć w niej udzi­ał. Ostat­nio to marze­nie się właśnie spełniło. Lech Poz­nań awan­sował do 1/8 finału. Ter­az wszyscy są ciekawi tego jak poz­nańs­ki zespół poradzi sobie dalej w roz­gry­wkach. Czy uda im się doprowadz­ić do his­to­rycznego sukcesu?

Losowanie par

W piątek, 24 lutego 2023 roku, w szwa­j­carskim Nyonie odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Kon­fer­encji Europy. Poz­nańs­cy i inni polscy kibi­cie równo o godzinie 13 zasiedli w różnych miejs­cach aby sprawdz­ić, kto też przy­pad­nie Lechowi. Tym bardziej było to dla każdego pol­skiego kibi­ca nie lada wydarze­nie, ponieważ nikt wcześniej nie doszedł tak daleko. Zaled­wie dzień wcześniej poz­nańs­ka loko­mo­ty­wa rozbiła nor­wes­ki zespół. W 63 min­u­cie kap­i­tan Lecha Poz­nań zdobył zwycięską bramkę. Zespół stanął na wysokoś­ci zada­nia, awan­su­jąc tym samym do 1/8 finału. Jak wyglą­dało losowanie par?

Szwedzki przeciwnik poznańskiego zespołu

Do wyboru były dwie grupy zespołów. Pier­wsza to zespoły rozstaw­ione, jakie wygrały swo­je grupy. Dru­ga gru­pa to zespoły nierozstaw­ione (czyli m.in. Lech Poz­nań), które wygrały swo­je dwumecze w 1/16 finału. Lech Poz­nań jeden mecz zremisował, dru­gi wygrał, dzię­ki czemu znaleźli się w tym właśnie miejs­cu. Lech Poz­nań trafił na szwedz­ki zespół Djur­gar­dens. Jak wyglą­da­ją inne pary w 1/8 Ligi. Oto kil­ka przykład­owych par, których mecze także będą roz­grze­wać do czerwoności:

  1. AEK Lar­na­ka – West Ham United,
  2. FC Basel – Slo­van Bratysława,
  3. Sher­iff Tyraspol – OGC Nice,
  4. KAA Gent – Istan­bul Basaksehir.

Zapowiedź meczu Lech Poznań — Djurgårdens

Pier­wszy mecz poz­nańskiej loko­mo­ty­wy odbędzie się 9 mar­ca 2023 roku przy sta­dion­ie na uli­cy Buł­garskiej. Nie do koń­ca wiado­mo z jaką pogodą będzie się miało do czynienia w tym dniu, ale już dzisi­aj kibi­cie wykupu­ją bile­ty, aby móc wspier­ać swoich ulu­bieńców. Moż­na być pewnym tego, że w tym dniu na sta­dion­ie nie zabraknie nie tylko pol­s­kich kibiców, ale także i z innych miast. W tym dniu nie liczą się podzi­ały, ale gra, dzię­ki czemu Pol­s­ka ma szan­sę na to, aby zostać dostrzeżona na are­nie między­nar­o­dowej. Rewanż zaplanowany jest na dzień 16 marca.

Finał trwa­jącej edy­cji Ligi Kon­fer­encji Europy odbędzie się na Sta­dion­ie Sinobo w Pradze 7 czer­w­ca 2023 roku. Moż­na mieć żywe nadzieję, że i polscy kibice mogli­by udać się do tego mias­ta, aby wspier­ać Lecha — o ile uda im się dotrzeć do finału. Czy będzie to możli­we? Pozosta­je tylko czekać i trzy­mać kciu­ki za Lech Poz­nań. Nie moż­na zaprzeczać — szwedz­ki Djurgår­dens nie jest łatwym zespołem. Co jed­nak i tak nic nie oznacza. Jeżeli tylko zespół z Buł­garskiej weźmie się do robo­ty, są w stanie pokazać, że będą mogli wal­czyć dalej. Jeżeli uda im się to, będzie to jeden z najwięk­szych sukcesów, jeżeli chodzi o Ligę Kon­fer­encji Europy. Na pewno nie zabraknie też osób, które z wielką cieka­woś­cią będą obser­wować to, co będzie dzi­ało się pod­czas meczu Lazio – AZ Alkmaar.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.