31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.9min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań-Górnik Łęczna: Dobrze zakończyć rundę jesienną

Lech Poznań-Górnik Łęczna: Dobrze zakończyć rundę jesienną

W 15. kole­jce Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym boisku Górnik Łęcz­na. Będzie to ostat­nie spotkanie w ramach rundy jesiennej. 

Pier­wsza część ligowego sezonu nie jest udana dla mis­trza Pol­s­ki. Lechi­ci pla­su­ją się na prze­dostat­nim miejs­cu w tabeli z dorobkiem zaled­wie dziesię­ciu punktów.

Górnik Łęcz­na jest jed­ną z rewelacji tegorocznych roz­gry­wek. Zespół z Lubel­szczyzny ma na swoim kon­cie już 21 punk­tów. Podopieczni tren­era Juri­ja Szatałowa zaj­mu­ją miejsce w pier­wszej ósemce.

Sytu­ac­ja kadrowa Kole­jorza jest coraz lep­sza. W spotka­niu z zespołem z Łęcznej nie zagra­ją jedynie Daw­id Kow­nac­ki i Marcin Robak. Zawod­ni­cy nadal boryka­ją się z drob­ny­mi uraza­mi. Gotowy do gry jest Tomasz Kędzio­ra, który w czwartkowym meczu Ligi Europy z ACF Fiorenti­na został bru­tal­nie sfaulowany przed jed­nego z włos­kich zawod­ników. Bada­nia nie wykazał jed­nak wstrząśnienia mózgu ani żad­nych zła­mań i kap­i­tan młodzieżowej reprezen­tacji Pol­s­ki będzie mógł zagrać w star­ciu z Górnikiem Łęczna.

W gorszej sytu­acji są goś­cie niedziel­nego meczu. Tren­er Szatałow nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług pauzu­jącego za kart­ki Łukasza Mierze­jew­skiego, leczącego kon­tuzję Łukasza Tymińskiego oraz będącego na wypoży­cze­niu z mis­trza Pol­s­ki Jana Bed­nar­ka — ze wzglę­du na ustal­e­nia zawarte w umowie wypoży­czenia pomiędzy kluba­mi. Niepewny jest udzi­ał w spotka­niu Jaku­ba Świer­c­zo­ka (infekc­ja wiru­sowa) oraz Tomis­la­va Bożi­cia (stłuc­zony mięsień).

 Pier­wszy gwiz­dek Szy­mona Marcini­a­ka zabrz­mi o godzinie 15:30 na INEA Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.