Lech Poznań-Górnik Łęczna: Nie dać się beniaminkowi

W 13. kole­jce T-Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na Inea Sta­dion­ie beni­amin­ka Ekstrak­lasy, Górnik Łęcz­na. Ostat­ni raz drużyny spotkały się w 2007 roku.

Przy Buł­garskiej Górnik ostat­ni raz był w 2007 roku. Górą wów­czas byli lechi­ci, którzy wygrali 1:0 po bram­ce Piotr­ka Reis­sa. W kole­jnych sezonach Górnik wal­czył o powrót do najwyższej klasy roz­gry­wkowej. Po aferze korup­cyjnej zde­grad­owano go do III ligi.

Lech w ostat­niej kole­jce zremisował 2:2 z Koroną Kielce. Poz­na­ni­a­cy trzy punk­ty mieli na wyciąg­nię­cie ręki. Gospo­darze zdobyli drugą bramkę w ostat­niej akcji spotka­nia. Lech prowadz­ił grę w Kiel­cach i powinien wygrać mecz. Po pier­wszej połowie mogło być już 3:0 dla Kole­jorza. Podopieczni tren­era Maciej Sko­rży zaj­mu­ją siód­mą lokatę w ligowej tabeli.

Górnik Łęcz­na do tej pory prezen­tu­je dobrą grę w Ekstrak­lasie. Zawod­ni­cy prowadzeni przez Juri­ja Szatałowa mają na swoim kon­cie 15 punk­tów, co daje im 11 pozy­cję.

Atutem Kole­jorza może być ich włas­ny sta­dion. Buł­gars­ka to twierdza nie do zdoby­cia dla rywali, a goś­cie niedziel­nego meczu nie spisu­ją się dobrze na ter­e­nach rywala.

W spotka­niu na pewno nie zagra­ją Keb­ba Ceesay, Vojo Ubi­parip oraz Maciej Wilusz.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress