31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.28min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań-Górnik Zabrze: Opuścić ostatnie miejsce w tabeli

Lech Poznań-Górnik Zabrze: Opuścić ostatnie miejsce w tabeli

W dziesiątej kole­jce ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym boisku Górnik Zabrze. Dla obu drużyn będzie to ważne star­cie, bowiem lechi­ci i zabrzanie zaj­mu­ją dwa ostat­nie miejs­ca w ligowej tabeli. 

W Poz­na­niu wszyscy mają nadzieję, że czarny sen mis­trza Pol­s­ki wresz­cie się skończy. Po dziewię­ciu kole­jkach podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży zaj­mu­ją ostat­nie miejsce w ekstrak­lasie. Na swoim kon­cie mają aż sie­dem porażek i po jed­nym zwycięst­wie i remisie. W ostat­niej kole­jce “Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa” uległa w Białym­stoku miejs­cowej Jagiel­lonii 1:0. Ter­az przyszedł czas na Górnik Zabrze, który zaj­mu­je prze­dostat­nie miejsce w ligowej tabeli. — Styl Lesz­ka Ojrzyńskiego doskonale znam. Anal­i­zowal­iśmy ich mecze.To będzie woj­na, Górnik to druży­na z charak­terem. Mają nóż na gar­dle — tak samo jak my. Musimy być w każdym ele­men­cie dobrze przy­go­towani — przyz­nał tren­er Maciej Skorża.

Poprzed­ni sezon w star­ci­ach obu zespołów należał do mis­trza Pol­s­ki. W pier­wszym poje­dynku padł remis, nato­mi­ast w rewanżowym meczu w rundzie wiosen­nej poz­na­ni­a­cy pewnie pokon­ali zabrzan 3:0. Okaza­ły wynik padł na Śląsku za zakończe­nie ligowych roz­gry­wek, w fazie mis­tr­zowskiej. Lechi­ci tri­um­fowali aż 6:1 i pewnie kroczyli po upragnione mistrzostwo.

Tren­er Maciej Sko­rża w jutrze­jszym meczu nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Łukasza Trał­ki, który w spotka­niu z Bele­nens­es skrę­cił staw skokowy. Niepewny jest udzi­ał Marci­na Roba­ka i Macie­ja Gajosa. — Na pewno nie zagra Łukasz Trał­ka. Marcin Robak jest w grupie zawod­ników, których biorę pod uwagę przy usta­la­niu składu. Czy zna­jdzie się w osiem­nastce stwierdzę po poran­nym rozruchu. Dużo też zależy od jego samopoczu­cia. Kasper Hamalainen był odwod­niony po meczu w Białym­stoku, dlat­ego z Ruchem zagrał tylko 45 min­ut. Ter­az jest już dobrze, Fin doszedł do siebie i jest gotowy na mecz. Maciej Gajos jest bard­zo zde­ter­mi­nowany, żeby wró­cić. Myślę, że bard­zo szy­bko zobaczymy go na boisku — ocenił sytu­ację kadrową szkole­niowiec mis­trza Polski.

W środowym spotka­niu 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki z bard­zo dobrej strony pokaza­li się Abdul Azis Tet­teh oraz Keb­ba Ceesay. Kole­jny dobry mecz na lewej obronie roze­grał Tamas Kadar. — Ta trój­ka zagrała dobry mecz w Pucharze Pol­s­ki Bard­zo moc­no biorę pod uwagę wys­tęp Tet­te­ha, Ceesay’a i Kadara w meczu z Górnikiem. Może niekoniecznie rozpoczną poje­dynek w wyjś­ciowej „11” — zaz­naczył opiekun Lecha Poznań.

W ekip­ie Górni­ka na uraz narze­ka jedynie Radosław Sobolewski.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30 na INEA Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.