01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-24godz.-52min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok: Czas na przełamanie Kolejorza

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok: Czas na przełamanie Kolejorza

W meczu trze­ciej kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy poz­nańs­ki Lech pode­j­mować będzie na włas­nym biało­s­tocką Jagiellonię.

Goś­cie zal­iczyli dobry start w roz­gry­wkach pol­skiej ligi. W meczu otwar­cia przy­wieźli z boiska Legii Warsza­wa cen­ny punkt, a tydzień później w Białym­stoku roz­gromili chor­zows­ki Ruch aż 4:1. Ekipa Michała Pro­bierza w chwili obec­nej zaj­mu­je w tabeli trze­cią pozy­cję za Zagłę­biem Lubin oraz Ter­mal­icą Bruk-Bet Niecieczą. Dodatkowym atutem Jagiel­loni jest także fakt, że żaden z jej piłkarzy nie narze­ka na urazy, ani nie jest zaw­ies­zony za kart­ki. Oznacza to, że tren­er Pro­bierz będzie mógł desyg­nować do wal­ki na Inea Sta­dion­ie najsil­niejszy skład. Poz­nańs­ka defen­sy­wa z pewnoś­cią powin­na uważać na grę estońskiego pomoc­ni­ka Jagi, Kon­stan­ti­na Vas­sil­je­va. W pier­wszych dwóch meczach zdobył on jed­ną bramkę i zal­iczył aż trzy asysty.

Piątkowy mecz będzie ważnym meczem dla ekipy gospo­darzy. Jak zapowiada­ją piłkarze, po słabych dwóch pier­wszych poje­dynkach będą chcieli spraw­ić radość sym­pa­tykom i zapewnić im udany week­end zdoby­wa­jąc kom­plet punk­tów.  Szkole­niowiec Kole­jorza Jan Urban nadal nie będzie mógł sko­rzys­tać z kon­tuzjowanych zawod­ników. Na chwilę obec­ną z zespołem nie trenu­ją Szy­mon Pawłows­ki, Daw­id Kow­nac­ki oraz Paulus Ara­ju­uri. Na uraz po meczu z lubini­ana­mi narzekał także Radosław Majew­s­ki, jed­nak będzie on gotowy do gry w piątkowym poje­dynku.  Dodatkowo na tes­tach medy­cznych w zagranicznym klu­bie prze­by­wa pomoc­nik Karol Linet­ty i on także zna­jdzie się poza skła­dem mec­zowym. Powinien za to do niego wró­cić Węgi­er Tamas Kadar, który po Mis­tr­zost­wach Europy we Francji wznow­ił trenin­gi z Lechem. Nie wiado­mo jed­nak czy tren­er Urban zde­cy­du­je się postaw­ić na niego na lewej stron­ie obrony czy też kole­jny wys­tęp w pod­sta­wowej jede­nastce zal­iczy młody Robert Gumny.

Prob­le­mem Kole­jorza jest głównie skuteczność, na którą zaś nie może narzekać ekipa z Białegos­toku. Poz­na­ni­a­cy są do tej pory jedyną ekipą – razem ze Śląskiem Wrocław – która nie strzeliła w tym sezonie jeszcze bram­ki. Jed­nak w odróżnie­niu od wrocław­ian Lech stracił już dwa gole, a Śląsk nadal zachowu­je czyste kon­to. Co więcej, Lech nie potrafił wygrać dwóch kole­jnych meczów ligowych w nowym sezonie, a także trzech kole­jnych ligowych poty­czek z Jagiel­lonią Białystok.

Wszyscy sym­pa­ty­cy Kole­jorza gorą­co liczą, że przeła­manie tych dwóch niech­lub­nych serii nastąpi już w piątkowy wieczór. Pier­wszy gwiz­dek sędziego Pawła Raczkowskiego już o 20:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.