Lech Poznań-Korona Kielce: Mecz ostatniej szansy?

gergo lovrencicsW 4. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym boisku Koronę Kielce. Dla obu drużyn sezon rozpoczął się fatal­nie i najbliższe spotkanie będzie bard­zo ważne dla dwóch ekip.

Lech Poz­nań w czwartek pożeg­nał się z marzeni­a­mi o europe­js­kich pucharach w niezbyt imponu­ją­cym sty­lu. Poz­na­ni­a­cy, co praw­da wygrali mecz z wileńską drużyną, lecz to, co zaprezen­towali na boisku pozostaw­iało wiele do życzenia. W Ekstrak­lasie Kole­jorz trzykrot­nie zremisował i po trzech kole­jkach zaj­mował dziewiąte miejsce w tabeli.

Korona Kielce także nie imponu­je for­mą. Koro­niarze zaj­mu­ją miejsce w dol­nej częś­ci tabeli. Leszek Ojrzyńs­ki pożeg­nał się już z funkcją szkole­niow­ca kieleck­iej drużyny. Jego następcą został Sła­womir Grze­sik. Po let­nim okienku trans­fer­owym do Korony powró­cili Jacek Kiełb oraz Daniel Gołę­biews­ki. Kielecką szat­nię uzu­pełnili Marcin Tro­janows­ki, Prze­mysław Try­tko oraz Radek Dejmek. Zło­cis­to-krwiś­ci w obec­nym sezonie dwukrot­nie prze­grali swo­je spotka­nia i  raz zremisowali.

W poprzed­nim sezonie Lechi­ci dwukrot­nie wygrali z Koro­niarza­mi. W Kiel­cach wygrali 0:1, a bramkę zdobył Bar­tosz Ślusarskim. W ostat­niej kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy przy Buł­garskiej poz­na­ni­a­cy tri­um­fowali 2:0. Swo­jego ostat­niego gola w barwach Lecha strzelił Ivan Djur­d­je­vić, a drugie trafie­nie zal­iczył Ger­go Lovrenciscs.

W spotka­niu z Koroną Kielce nie zagra na pewno Rafał Muraws­ki, Karol Linet­ty, Dim­itri­je Injac oraz Bar­ry Dou­glas. Prob­le­my zdrowotne ma także Jas­min Burić oraz Tomasz Kędzio­ra. Marcin Kamińs­ki został powołany do kadry U‑21 na towarzys­ki mecz z Tur­cją. Koro­niarze wys­tąpią bez kon­tuzjowanych Macie­ja Korzy­ma oraz Krzyszto­fa Kier­cza, a Zbig­niew Małkows­ki musi pau­zować za otrzy­manie czer­wonej kart­ki pod­czas spotka­nia z Widzewem.

Spotkanie rozpocznie się 18:00 na Inea Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress