01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-1godz.-55min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań odwrócił losy meczu po ponad dwóch latach

Lech Poznań odwrócił losy meczu po ponad dwóch latach

Piątkowe spotkanie z Wartą Poz­nań zakończyło się dla zespołu goś­ci bard­zo pozy­ty­wnie. Lech Poz­nań wygrał 2:1, a jak się później okaza­ło, było to pier­wsze odwróce­nie nieko­rzyst­nego rezul­tatu po pon­ad dwóch lat­ach. Taki wyczyn udał się wicemistr­zom Pol­s­ki pod koniec 2018 roku.

Dwa lata temu z Wisłą Płock

Najbardziej zain­tere­sowani taki­mi statystyka­mi zauważyli, że Lech Poz­nań pod wzglę­dem odwraca­nia losów spotkań jest na szarym końcu w pol­skiej Ekstrak­lasie. Nie może to jed­nak zaskaki­wać w momen­cie, w którym zdamy sobie sprawę, kiedy Lech dokon­ał tego ostat­ni raz. Miało to miejsce 24 listopa­da 2018 roku, kiedy “Kole­jorz” mierzył się z Wisłą Płock.

Goś­cie wys­zli wów­czas na prowadze­nie po golu Dami­ana Szy­mańskiego, a bohat­era­mi poz­na­ni­aków zostali Chris­t­ian Gytk­jaer i Darko Jevtić. Zawod­ni­cy ci już dawno z klubu odes­zli, a więc tym bardziej brz­mi to tak zaskaku­ją­co. Do tego, tym­cza­sowym szkole­niow­cem Lecha Poz­nań był Dar­iusz Żuraw, który otrzy­mał szan­sę zaled­wie w dwóch spotkaniach.

Zobacz także: Typy buk­mach­er­skie na mecz Lech Poz­nań — Raków Częstochowa

Zwol­nionego Ivana Djur­d­je­vi­cia zastąpił ostate­cznie Adam Nawał­ka, który z Lechem Poz­nań pra­cow­ał tylko kilka­naś­cie tygod­ni. W tym cza­sie ani razu nie był w stanie zmienić prze­biegu ligowego rywal­iza­cji. Ta sztu­ka nie udawała się również Dar­ius­zowi Żuraw­iowi, który czekał aż dwa lata na zmi­anę nieko­rzyst­nego wyniku spotka­nia. Poko­nanie Warty Poz­nań jest jed­nak na tyle cenne, że nikt już nie powinien wypom­i­nać tej niech­lub­nej statysty­ki. Lech Poz­nań awan­sował bowiem na ósme miejsce w tabeli.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.