31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.16min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań — Śląsk Wrocław: Twierdza Bułgarska zdobyta. Śląsk lepszy od Lecha

Lech Poznań — Śląsk Wrocław: Twierdza Bułgarska zdobyta. Śląsk lepszy od Lecha

W piątkowy wieczór Lech Poz­nań pode­j­mował na INEA Sta­dion­ie Śląsk Wrocław, prze­dostat­nią drużynę tabeli Ekstrak­lasy. Goś­cie pokon­ali mis­trza Pol­s­ki 1:0…

Pier­wsze min­u­ty meczu nie były dobre dla mis­trzów Pol­s­ki. Zawod­ni­cy tren­era Jana Urbana nie potrafili skon­struować żad­nej sytu­acji bramkowej, co skutecznie wyko­rzys­tali piłkarze z Wrocław­ia. Po błędzie Dar­iusza Dud­ki w 10. min­u­cie spotka­nia goś­cie objęli prowadze­nie po bram­ce Ryota Morio­ka. Trzy min­u­ty później gospo­darze mogli wyrów­nać – bramkę Abramow­icza ostrzeli­wał Ger­go Lovrenc­sics, jed­nak wrocław­ian­ie zdołali wybronić uderze­nie lechity.

Min­u­ty mijały, a poz­na­ni­a­cy nadal nie potrafili doprowadz­ić do wyrów­na­nia w spotka­niu. Śląsk grał kon­sek­went­nie w obronie i skutecznie bronił włas­nej bram­ki. W 23. min­u­cie zawod­ni­cy Kole­jorza przeprowadzili akcję, która mogła zagroz­ić Abramow­ic­zowi. Z prawej strony długą piłkę w kierunku Darko Jevti­cia podał Dud­ka, lecz bramkarz Śląs­ka wyszedł poza pole karne i wybił piłkę na aut. Lechi­ci szy­bko wznow­ili akcję, z prawej strony w pole karne dośrod­kował Lovrenc­sics , lecz podanie węgier­skiego pomoc­ni­ka wyła­pał bramkarz goś­ci. Kil­ka min­ut później ponown­ie prawą stroną ruszyli zawod­ni­cy mis­trza Pol­s­ki, lecz ponown­ie odbili się od bram­ki strzeżonej przez Abramowicza.

W 33 min­u­cie spotka­nia Lech powinien objąć prowadze­nie. Z lewej strony w oko­lice 16 metra prze­dostał się Jevtić, huknął na bramkę wrocław­ian, ale Abramow­icz zdołał piąstkować, ale do pił­ki dopadł golkiper goś­ci i wyła­pał spod nóg Nick­i’ego Bille.

W 57 min­u­cie Burić ura­tował Kole­jorza przed utratą drugiej bram­ki. Z ostrego kąta na bramkę mis­trza Pol­s­ki uderzał Morio­ka. Na kole­jną dogod­ną sytu­ację trze­ba było czekać aż do 70. min­u­ty – nastąpiła wymi­ana podań między Jevti­ciem i Gajosem, lecz Abramow­icz wybronił uderze­nie lechity.

Kilka­naś­cie sekund później mogło być już 0:2. Morio­ka podał do Gra­j­cara, który moc­nym strza­łem chci­ał zaskoczyć Buri­cia – boś­ni­ac­ki bramkarz sparował piłkę, która trafiła pod nogi Ben­co Mer­vo. Węgi­er z pier­wszej pił­ki uderzył w światło bram­ki, lecz instynk­towną obroną popisał się Burić i wybił fut­bolówkę z linii bramkowej.

Lechi­ci nie mieli żad­nego pomysłu na skończe­nie akcji. W końców­ce meczu poz­na­ni­a­cy bezskutecznie atakowali bramkę wrocław­ian. Bard­zo dobrą okazję w 86. min­u­cie miał  Jevtić, lecz szwa­j­cars­ki pomoc­nik uderzył tuż obok lewego słup­ka. Lech atakował do ostat­nich min­ut — w dolic­zonym cza­sie gry swo­jej szan­sy na doprowadze­nie do remisu szukał Nic­ki Bille, lecz Abramow­icz piłkę wybił niemalże z linii bramkowej.

Kole­jorz na razie zaj­mu­je szóste miejsce w tabeli, lecz musi czekać na wynik niedziel­nego spotka­nia Ruchu z Wisłą Kraków. Jeśli chor­zowian­ie wygra­ją mis­tr­zowie Pol­s­ki spad­ną na siód­mą lokatę. W przyszłym tygod­niu podopieczni tren­era Urbana wyrusza­ją do Łęcznej — będzie to ostat­nia kole­j­ka rundy zasad­niczej tegorocznego sezonu Ekstraklasy.

Lech Poz­nań – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Bram­ki: Morio­ka

Żółte kart­ki: Dud­ka, Trał­ka – Dankowski

Widzów: 17 697 

Lech Poz­nań: Jas­min Burić – Tomasz Kędzio­ra, Maciej Wilusz, Marcin Kamińs­ki, Vladimir Volkov (63. Paulus Ara­ju­uri) – Dar­iusz Dud­ka (63. Tamas Kadar), Łukasz Trał­ka, Ger­go Lovrenc­sics, Maciej Gajos, Darko Jevtić – Nic­ki Bille

Śląsk Wrocław: Mateusz Abramow­icz — Mar­iusz Paw­elec, Piotr Cele­ban, Lasza Dvali, Duda Parai­ba – Tomasz Hoło­ta, Tom Hate­ley, Kamil Dankows­ki (58. Peter Gra­j­car), Robert Pich, Ryota Morio­ka (90. Adam Kokosz­ka) – Bence Mervo

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.