02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.52min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań z Superpucharem Polski!

Lech Poznań z Superpucharem Polski!

Lech Poz­nań pokon­ał na włas­nym sta­dion­ie Legię Warsza­wa 3:1 i wywal­czył Super­puchar Pol­s­ki. Bram­ki dla niebiesko-białych strze­lali Tomasz Kędzio­ra, Marcin Kamińs­ki oraz Karol Linetty.

Poz­na­ni­a­cy nie pozostawali warsza­w­iakom żad­nych złudzeń i pewnie pokon­ali warsza­wską Legię 3:0. Dwie bram­ki strzelone w pier­wszej częś­ci spotka­nia przez Kędziorę oraz Kamińskiego były nie do odro­bi­enia dla Wojskowych i to mis­tr­zowie Pol­s­ki mogli cieszyć się ze zdoby­cia tro­feum. Wisienką na tor­cie była pięk­na bram­ka Karo­la Linnety’ego w końców­ce spotkania.

W 4 min­u­cie pier­wszą dogod­ną okazję do obję­cia prowadzenia mieli zawod­ni­cy Mis­trza Pol­s­ki. Lewą stroną ruszył Pawłows­ki, który podał na 11 metr do Marci­na Roba­ka. Strzał byłego napast­ni­ka Pogo­ni Szczecin przeszedł jed­nak wysoką nad poprzeczką. Dwie min­u­ty później poz­na­ni­a­cy znów zagrozili bram­ce Dusana Kuci­a­ka. Tym razem Daw­id Kow­nac­ki dośrod­kował w pole karne, jed­nak obroń­cy Legii zdołali wybić piłkę ze stre­fy pola karnego. Od 10 min­u­ty Lech Poz­nań objął prowadzenia. Pięknym strza­łem z dys­tan­su popisał się Tomasz Kędzio­ra i słoweńs­ki bramkarz „Wojskowych” musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki. Legion­iś­ci pier­wszy raz bram­ce Lecha zagrozili w 13 min­u­cie meczu. Po stałym frag­men­cie pił­ka trafiła do Łukasza Brozia jed­nak Jas­min Burić nie miał prob­le­mu z obroną uderzenia legionisty.

W 19 min­u­cie spotka­nia Marcin Robak mógł wyjść sam na sam z Kuci­akiem, lecz sędzia uznał, iż napast­nik Lecha faulował Lew­czu­ka. Pięć min­ut później na bramkę Buri­cia uderzał Guli­herme, jed­nak uderze­nie legion­isty minęło światło bram­ki Bośniaka.

W 34 min­u­cie Lech pod­wyższył prowadze­nie. Po rzu­cie rożnym Dou­glas dograł dru­gi raz piłkę w pole karne do Lin­netego, którego uderze­nie zostało zablokowane, ale do pił­ki dopadł Marcin Kamińs­ki i z kilku metrów umieś­cił piłkę w siatce. Legion­iś­ci swo­ją szan­sę mieli w 43 min­u­cie. Brzys­ki dośrod­kował z rzu­tu rożnego do Guli­herme, jed­nak Linet­ty wybił piłkę z linii bramkowej.

W 52 min­u­cie Hamalainen ruszył prawą stroną boiska, Kuci­ak wyszedł ze swo­jej stre­fy, jed­nak fińs­ki pomoc­nik nie zdołał odd­ać cel­nego strza­łu. Chwilę później Thoma­l­la ośmieszył Paz­dana w polu karnym, lecz słoweńs­ki bramkarz Legii nie miał prob­le­mu z obroną uderzenia niemieck­iego napast­ni­ka. Pięć min­ut później swo­ją pier­wszą okazję w drugiej połowie miała Legia, jed­nak strzał głową Nikolićia przeszedł min­i­mal­nie nad bramką Buricia.

W 62 min­u­cie prawą stroną ruszył Kamińs­ki, lecz uderze­nie z ostrego kąta Thoma­lli przeszło nad bramką Kuci­a­ka. Cztery min­u­ty później Brzys­ki dośrod­kował w pole karne, ale piłkę na rzut rożny zdołał wybić Tomasz Kędzio­ra. W 71 min­u­cie doskon­ałą okazję na pod­wyższe­nie prowadzenia miał Kamińs­ki, który otrzy­mał podanie od Thoma­lli, jed­nak Kuci­ak wykazał się instynk­tem i obronił uderze­nie stopera Kolejorza.

W 83 min­u­cie spotka­nia Karol Linet­ty ruszył środ­kiem boiska i próbował pokon­ać Kuci­a­ka strza­łem z dys­tan­su, jed­nak uderze­nie reprezen­tan­ta Pol­s­ki przeszło tuż nad bramką Legii. Min­utę później dogod­ną sytu­ację miał Saganows­ki, lecz napast­nik Wojskowych strze­lał bard­zo niecelnie.

W koń­cow­ce spotka­nia Linet­ty już się nie pomylił. W 87 min­u­cie młody pomoc­nik Kole­jorza ruszył lewą stroną boiska i pięknym uderze­niem pokon­ał Kuci­a­ka. W dolic­zonym cza­sie gry hon­orową bramkę dla Legii zdobył Igor Lewczuk.

Lech Poz­nań zdobył swój pią­ty Super­puchar Pol­s­ki w his­torii. To pier­wsze tego typu tro­feum wywal­czone przez tren­era Macie­ja Skorżę.

Lech Poz­nań – Legia Warsza­wa 3:1 (2:0)

Bram­ki: Kędzio­ra (10.), Kamińs­ki (34.), Linet­ty (86.) — Lew­czuk (90+)

Żółte kart­ki: Dou­glas, Robak, Kadar – Rzeźniczak

Składy:

LECH: Burić –Kędzio­ra (67. Ceesay), Kamińs­ki, Kadar, Dou­glas – Trał­ka, Linet­ty – Kow­nac­ki (79. Kowanc­ki), Hamalainen (67. Jevtić), Pawłows­ki (46. Formel­la) –Robak (46. Thomalla)

LEGIA: Kuci­ak — Broź, Rzeźniczak, Lew­czuk, Brzys­ki — Jodłowiec, Paz­dan (64. Fur­man) – Guil­herme (64. Żyro), Ryczkows­ki (46. Duda), Kuchar­czyk (74. Masłows­ki)- Nikolić (82. Saganowski)

Wid­zowie: 40 008

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.