31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.9min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech przegrywa z Basel. Rutyna?

Lech przegrywa z Basel. Rutyna?

Lech Poz­nań prze­grał mecz w fazie grupowej Ligi Europy z FC Basel 0:2. Nie moż­na napisać, że „Kole­jorz” pod­szedł do tego meczu poważnie, nie po tym, co zaprezen­towali na boisku. Oczy­wiś­cie, moż­na powiedzieć, że mecz nie ułożył się po myśli podopiecznych tren­era Sko­rży, ale to nie uspraw­iedli­wia niko­go. Od 52. min­u­ty Lech musi­ał sobie radz­ić w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Linet­tego. Bram­ki dla Basel strzelili Bjarn­sona i Embolo.

Początek meczu należał do gospo­darzy. Piłkarze z Bazylei głównie roz­gry­wali piłkę i stwarza­li sobie w pier­wszej połowie bard­zo dużo sytu­acji. Lechi­ci zmuszeni byli grać z kon­try, a i tak przy­chodz­iło im to z trudem.

Pomi­mo przewa­gi Basel w meczu, pier­wszy groźniejszy strzał padł dopiero w 20. minucie.

Trze­ba przyz­nać, że kibice, którzy zde­cy­dowali się na wyjazd do Bazylei, nie oglą­dali zbyt wiele sytu­acji Lecha. Nie oznacza to jed­nak, że takich sytu­acji w ogóle „Kole­jorz” nie miał. W 24. min­u­cie wielkim spry­tem popisał się Jevtić, który z wielką łat­woś­cią wszedł w pole karne. Szwa­j­car moc­no wbił piłkę, ale nikt na to podanie nie czekał.

W 31. min­u­cie zro­biło się groźnie pod bramką Gos­tom­skiego. W polu karnym piłkę otrzy­mał Zuf­fi, który zde­cy­dował się na strzał, ale jego uderze­nie zablokował wśl­izgiem Arajuuri.

Jeszcze lep­szą sytu­ację gospo­darze wypra­cow­ali sobie niecałe dziesięć min­ut później. Embo­lo zagrał w pole karne do Janko, ten piętką przedłużył do Elne­ny, ale jego strzał nie zagroz­ił Gostomskiemu.

Bram­ka na 1:0 padła w 55. min­u­cie. Z włas­nej połowy do Bjarn­sona zagrał Samuel. Obroń­cy Lecha zas­pali i przepuś­cili fut­bolówkę. Pomoc­nik Basel przyjął piłkę i z łat­woś­cią pokon­ał bramkarza „Kole­jorza”.

Gra Lecha w drugiej połowie nie była najlep­sza. Wynikało to przede wszys­tkim z gry w osła­bi­e­niu Mis­trza Pol­s­ki. Za bezmyśl­ny faul ukarany drugą żółtą, a w kon­sek­wencji czer­woną został Linet­ty. Nie pomogło to Lechowi, który i tak był bezbar­wną drużyną w dzisiejszym meczu.

W 64. min­u­cie szan­sę miał Ara­ju­uri, który dostał świetne dośrod­kowanie na głowę z rzu­tu rożnego. Nieste­ty, jego strzał okazał się bard­zo niecelny.

W końców­ce spotka­nia, Lech postanow­ił zaryzykować i wyjść więk­szą iloś­cią zawod­ników do przo­du. Nie była to najlep­sza decyz­ja, ponieważ w tych ostat­nich min­u­tach, „Kole­jorz” dostał drugą bramkę. W 89. min­u­cie Zuf­fi dośrod­kował w pole karne, piłkę przyjął na klatkę Janko i ode­grał do Embo­lo. Młody napast­nik Basel bez zas­tanowienia uderzył piłkę z wole­ja i tym sam wpisał się na listę strzelców.

FC BASELLECH POZNAŃ 2:0

Bram­ki: 55’ Bjar­na­son, 89’ Embolo

Żółte kart­ki: Linet­ty x2, Samuel

Czer­wona kart­ka: Linetty

BASEL: Vaclik – Xha­ka, Suchy, Samuel, Lang – Zuf­fi, Elne­ny, — Bjar­na­son, Calla <80. Gashi>, Embo­lo – Janko

LECH: Gos­tom­s­ki – Ceesay, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Kadar – Linet­ty, Tet­teh – Formel­la, Jevtić <54. Trał­ka>, Gajos <69. Lovrenc­sics) – Kow­nac­ki <46. Hamalainen>

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.