27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.11godz.29min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech przegrywa z Basel. Rutyna?

Lech przegrywa z Basel. Rutyna?

Lech Poz­nań prze­grał mecz w fazie grupowej Ligi Europy z FC Basel 0:2. Nie moż­na napisać, że „Kole­jorz” pod­szedł do tego meczu poważnie, nie po tym, co zaprezen­towali na boisku. Oczy­wiś­cie, moż­na powiedzieć, że mecz nie ułożył się po myśli podopiecznych tren­era Sko­rży, ale to nie uspraw­iedli­wia niko­go. Od 52. min­u­ty Lech musi­ał sobie radz­ić w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Linet­tego. Bram­ki dla Basel strzelili Bjarn­sona i Embolo.

Początek meczu należał do gospo­darzy. Piłkarze z Bazylei głównie roz­gry­wali piłkę i stwarza­li sobie w pier­wszej połowie bard­zo dużo sytu­acji. Lechi­ci zmuszeni byli grać z kon­try, a i tak przy­chodz­iło im to z trudem.

Pomi­mo przewa­gi Basel w meczu, pier­wszy groźniejszy strzał padł dopiero w 20. minucie.

Trze­ba przyz­nać, że kibice, którzy zde­cy­dowali się na wyjazd do Bazylei, nie oglą­dali zbyt wiele sytu­acji Lecha. Nie oznacza to jed­nak, że takich sytu­acji w ogóle „Kole­jorz” nie miał. W 24. min­u­cie wielkim spry­tem popisał się Jevtić, który z wielką łat­woś­cią wszedł w pole karne. Szwa­j­car moc­no wbił piłkę, ale nikt na to podanie nie czekał.

W 31. min­u­cie zro­biło się groźnie pod bramką Gos­tom­skiego. W polu karnym piłkę otrzy­mał Zuf­fi, który zde­cy­dował się na strzał, ale jego uderze­nie zablokował wśl­izgiem Arajuuri.

Jeszcze lep­szą sytu­ację gospo­darze wypra­cow­ali sobie niecałe dziesięć min­ut później. Embo­lo zagrał w pole karne do Janko, ten piętką przedłużył do Elne­ny, ale jego strzał nie zagroz­ił Gostomskiemu.

Bram­ka na 1:0 padła w 55. min­u­cie. Z włas­nej połowy do Bjarn­sona zagrał Samuel. Obroń­cy Lecha zas­pali i przepuś­cili fut­bolówkę. Pomoc­nik Basel przyjął piłkę i z łat­woś­cią pokon­ał bramkarza „Kole­jorza”.

Gra Lecha w drugiej połowie nie była najlep­sza. Wynikało to przede wszys­tkim z gry w osła­bi­e­niu Mis­trza Pol­s­ki. Za bezmyśl­ny faul ukarany drugą żółtą, a w kon­sek­wencji czer­woną został Linet­ty. Nie pomogło to Lechowi, który i tak był bezbar­wną drużyną w dzisiejszym meczu.

W 64. min­u­cie szan­sę miał Ara­ju­uri, który dostał świetne dośrod­kowanie na głowę z rzu­tu rożnego. Nieste­ty, jego strzał okazał się bard­zo niecelny.

W końców­ce spotka­nia, Lech postanow­ił zaryzykować i wyjść więk­szą iloś­cią zawod­ników do przo­du. Nie była to najlep­sza decyz­ja, ponieważ w tych ostat­nich min­u­tach, „Kole­jorz” dostał drugą bramkę. W 89. min­u­cie Zuf­fi dośrod­kował w pole karne, piłkę przyjął na klatkę Janko i ode­grał do Embo­lo. Młody napast­nik Basel bez zas­tanowienia uderzył piłkę z wole­ja i tym sam wpisał się na listę strzelców.

FC BASELLECH POZNAŃ 2:0

Bram­ki: 55’ Bjar­na­son, 89’ Embolo

Żółte kart­ki: Linet­ty x2, Samuel

Czer­wona kart­ka: Linetty

BASEL: Vaclik – Xha­ka, Suchy, Samuel, Lang – Zuf­fi, Elne­ny, — Bjar­na­son, Calla <80. Gashi>, Embo­lo – Janko

LECH: Gos­tom­s­ki – Ceesay, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Kadar – Linet­ty, Tet­teh – Formel­la, Jevtić <54. Trał­ka>, Gajos <69. Lovrenc­sics) – Kow­nac­ki <46. Hamalainen>

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.