01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech przyśpieszył na ostatniej prostej w walce o tytuł?

lechiciJeśli jeszcze tydzień temu Lech Poz­nań nie miał sty­lu, to w tydzień nauczył się grać w piłkę. Usta­lanie składu i tak­ty­ki wybiera się od defen­sy­wy, a ta spisu­je się dobrze. Kończy się na ofen­sy­wie, a ta punk­tu­je rywala. Kibice po takim meczu jak te mogą tylko krzyknąć: mis­trz, mis­trz, Kolejorz!

Jesienią mogliśmy mieć sporo uwag do gry w meczach wyjaz­dowych. Druży­na je wygry­wała, punk­towała, ale robiła to w słabym sty­lu. Wios­ną jed­nak gra zespołu może się podobać. Widać rękę Mar­iusza Ruma­ka. Dzi­wi jed­nak to, że ktoś może uważać, że Lech nie ma sty­lu. Jest jed­nym z zespołów, który bard­zo wyraźnie w ostat­nich meczach defin­iował i akcen­tował swój sposób gry.

Najlepiej zacząć od defen­sy­wy, a tej po dzisiejszym meczu niewiele moż­na zarzu­cić. Kap­i­tal­ny mecz Wołąkiewicza, który trzy­mał całą obronę w ryzach. Poma­gał mu dziel­nie Kamińs­ki oraz boczni obroń­cy — również gra­ją­cy na wysokim poziomie. Słowa pochwały należą się również Trałce. Bo i jeśli tydzień temu moż­na było go skry­tykować, tak dzisi­aj nawet Miel­cars­ki miał­by z tym problem.

Na osob­ne słowa pochwały zasłużył też bard­zo moc­no Tonew, który spraw­iał sporo prob­lemów piłkar­zom Pias­ta. Zmieni­ał pozy­c­je, cofał się, pra­cow­ał w odbiorze. Nieco sła­biej grał dzisi­aj Lovren­ci­cs, który z kolei otworzył wynik spotka­nia. Węgi­er miał mniej dokład­nych zagrań, popeł­ni­ał błędy. Lep­iej spisał się Hamalainen, który w kluc­zowych momen­tach był tam, gdzie być powinien ofen­sy­wny pomoc­nik i dwukrot­nie asys­tował, ale również świet­nie zagrał do Tonewa przy jego uderze­niu w poprzeczkę.

Lech w Gli­wicach nie tylko przedłużył swo­ją wyjaz­dową passę. Nie tylko wygrał kole­jny mecz na wyjeździe, już czwarty na zero z tyłu. Pokazał, że nie tylko napast­ni­cy strze­la­ją bram­ki. Udowod­nił, że gra w poniedzi­ał­ki mu nie przeszkadza. I to, że gra o tytuł będzie do samego koń­ca niezwyk­le intere­su­ją­ca. Coraz bardziej skła­ni­am się ku teorii, że o tytule zde­cy­du­je mecz Legia – Lech. Z drugiej strony boję się, że za bard­zo myśląc o tym spotka­niu, po drodze moż­na wtopić coś z prze­cięt­nym rywalem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.