01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.3min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Rapid: Słaba postawa i kolejna przegrana

kedzioraW drugim meczu roz­gry­wanym w ramach turnieju Mar­bel­la Cup 2013 Lech Poz­nań prze­grał z Rapi­dem Bukareszt 3:1. Jedyną bramkę dla „Kole­jorza” zdobył po strza­le głową Tomasz Kędzio­ra. Lechi­ci prowadzili w tym spotka­niu, lecz później poz­wo­lili rywalom na zdoby­cie, podob­nie jak w poniedzi­ałek, trzech bramek. W niedzielę zagra­ją w ostat­nim meczu tego turnieju, na zakończe­nie zgrupowa­nia w Esteponie.

Lechi­ci bard­zo dobrze zaczęli dzisiejsze spotkanie. Już w 8. min­u­cie dośrod­kowanie z rzu­tu rożnego Drew­ni­a­ka na bramkę zamienił Kędzio­ra. Ich radość nie trwała jed­nak zbyt dłu­go. Kil­ka min­ut później pod ich bramką ręką w polu karnym zagry­wał Ubi­parip i sędzia podyk­tował jede­nastkę, którą na gola zamienił Pancu.

Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka nie grali przekonu­ją­co i nie byli stroną domin­u­jącą w tym meczu, jed­nak stwarza­li sobie sytu­acje strz­eleck­ie. Jed­ną z nich miał w 18. min­u­cie Ubi­parip, który otrzy­mał świetne podanie z prawej strony boiska od Kędzio­ry wprost na swo­ją głowę, lecz z bliskiej odległoś­ci trafił jedynie w bramkarza. Ten wypluł piłkę przed siebie i Serb miał możli­wość popraw­ki, ale ta trafiła tylko w słu­pek bram­ki Rapidu.

Kole­jną świet­ną sytu­ację na wyprowadze­nie Lecha na prowadze­nie miał debi­u­tu­ją­cy w barwach klubu, Hamalainen, który dostał dobre podanie od Murawskiego, wbiegł w pole karne, przyjął piłkę na klatkę pier­siową, ale miał niewiele miejs­ca na odd­anie strza­łu i jego strzał ostate­cznie minął bramkę nad poprzeczką.

Po prz­er­wie w spar­ing lep­iej wes­zli Rumu­ni, którzy w 52. min­u­cie objęli prowadze­nie. Podanie z głębi pola otrzy­mał Nico­la Grig­ore, którego nie upil­nował Linet­ty i pomoc­nik Rapidu z bliskiej odległoś­ci pokon­ał bezrad­nego Kotorowskiego. Po stra­cie gola Lechi­ci prze­jęli inic­jaty­wę, lecz nadal mieli prob­le­my ze stworze­niem okazji strzeleckich.

Z cza­sem jed­nak Rapid miał coraz więcej swo­body w roz­gry­wa­niu akcji, a w grę Lecha wkradała się niedokład­ność. Przewagę rywale „Kole­jorza” udoku­men­towali trzec­im golem w 69. min­u­cie spotka­nia. Po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego piłkę bez więk­szego prob­le­mu w szes­nastce Lecha opanował Nico­la Grig­ore i uderzył obok Kotorowskiego, który nie miał więk­szych szans na inter­wencję, tym bardziej, że pił­ka zan­im wpadła do siat­ki odbiła się jeszcze od nogi Ceesaya i zmienił kierunek.

Nadal jed­nak podopieczni Mar­iusza Ruma­ka nie mieli pomysłu na pow­strzy­manie dobrze funkcjonu­jącej defen­sy­wy Rapidu Bukareszt. W drugiej połowie „Kole­jorz” zagrał dużo gorzej, niż w pier­wszej częś­ci meczu i nie stworzył sobie żad­nej dogod­nej okazji do zdoby­cia bram­ki. Mieli prob­lem z grą na połowie Rumunów, a im bliżej było bram­ki prze­ci­wni­ka, tym gorzej radzili sobie Poznaniacy.

LECH POZNAŃ — RAPID BUKARESZT 1:3

BRAMKI: ‘8 Kędzio­ra, ‘13 Pan­cu (k), ‘52, ‘69 N. Grigore

Żółte kart­ki: Linet­ty, Drew­ni­ak — Abru­dan, Vasile

LECH: Kotorows­ki — Ceesay, Wołąkiewicz (90. Djur­d­je­vić), Kamińs­ki, Kędzio­ra – Muraws­ki (70. Trał­ka), Drew­ni­ak, Linet­ty (79. Reiss), Hamalaien (56. Możdżeń), Tonew (63. Lovren­ci­cs) — Ubi­parip (63. Ślusarski)

RAPID: Pecan­ha — Abru­dan, Oros (46. Herea), Nico­lae, Voicu — Dica, N. Grig­ore, S. Grig­orie (85. Paun), Roman — Pan­cu, Martin

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.