03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.4min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech remisuje z Belenenses. Awans nadal możliwy

Lech remisuje z Belenenses. Awans nadal możliwy

Lech Poz­nań zremisował mecz z por­tu­gal­skim Bele­nens­es po bard­zo wyrów­nanym spotka­niu. Podob­nie, jak w poprzed­nim meczu z tą drużyną, żad­na ze stron nie była w stanie pokon­ać bramkarza rywali. Do koń­ca fazy grupowej pozostało jed­no spotkanie i każ­da druży­na ma obec­nie szan­sę na wyjś­cie z grupy.

Mecz zaczął się od niepewnej gry lechitów. Przez pewien moment mogło się wydawać, że “Kole­jorz” panu­je nad prze­biegiem całego spotka­nia, a chwilę później gospo­darze po kilku poda­ni­ach zna­j­dowali się w obrę­bie pola karnego.

Pier­wszy cel­ny strzał w 13. min­u­cie odd­ał Bar­ry Dou­glas. Nie do koń­ca wiado­mo, jaka była intenc­ja, ponieważ cen­tro-strzał był odd­awany z bard­zo ostrego kąta i spraw­ił sporo prob­lemów Venturze.

W 35. min­u­cie na wap­no wskazał arbiter spotka­nia. Z prawej strony dośrod­kował pomoc­nik gospo­darzy. Do pił­ki wyskoczył zarówno Caeiro, jak i Dud­ka, jed­nak zawod­nik Lecha ściągnął w dół prze­ci­wni­ka i tym samym nie pozostaw­ił wyboru sędziemu. Na szczęś­cie dla Lecha pod­chodzą­cy do rzu­tu karnego Sil­va uderzył piłę pon­ad poprzeczkę.

Dru­ga połowa była bardziej wyrów­nana i nie dzi­ało się w niej zbyt wiele. Wielkim rozczarowaniem w tym spotka­niu okazał się Lovrenc­sics, którego dośrod­kowa­nia nie sprzy­jały do stworzenia sytuacji.

Dopiero w 76. min­u­cie lechi­ci mieli pier­wszą groźną sytu­ację w drugiej połowie. Z prawej strony za moc­no dośrod­kował Lovrenc­sics, akcję zamknął jed­nak Pawłows­ki. Pomoc­nik Lecha przyjął piłkę, zwo­dem zła­mał do środ­ka i odd­ał strzał, który po dwóch rykosze­tach trafił w słupek.

Do koń­ca spotka­nia żad­na z drużyn nie zdołała już zagroz­ić prze­ci­wnikowi i doszło do zasłużonego podzi­ału punk­tów. Lechi­ci mają jeszcze szan­sę na awans, ale musieli­by wygrać następ­ny mecz z Basel i liczyć na prze­grane Fiorentiny, a bilans bramek między “Kole­jorzem”, a Bele­nens­es musi­ał­by być bardziej korzyst­ny dla mis­trza Polski.

OS Bele­nens­es — Lech Poz­nań 0:0

Żółte kart­ki: Dias, Gomes; Dud­ka, Linetty

BELENENSES: Ven­tu­ra — Fer­reira, Bran­dao, Tonel, Ger­aldes — Dias — Kuca, Pin­to, Sil­va (67. Mar­tins), Stur­geon (79, Gomes) — Caeiro (76. Lael)

LECH: Burić — Kędzio­ra, Dud­ka, Kadar, Dou­glas — Linet­ty, Trał­ka (46. Tet­teh) — Lovrenc­sics, Gajos, Formel­la (65. Pawłows­ki) — Thoma­l­la (74. Hamalainen)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.