01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
6dn.22godz.35min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Rubin: Ubiparip zdobył zwycięską bramkę

Lech pokon­ał w drugim meczu sparingowym roze­granym pod­czas obozu w Mies­bach, Rubin Kazań 2:1. Bram­ki dla Lechitów zdoby­wali Mateusz Możdżeń oraz Vojo Ubi­parip. Dla prze­ci­wników Alex­ei Medvedev.

Już od samego początku Lech przeszedł do ofen­sy­wy, a na efek­ty nie trze­ba było dłu­go czekać. W 4. min­u­cie bramkarza Rubi­na pokon­ał Mateusz Możdżeń, który wyko­rzys­tał poważny błąd Ryzhiko­va. Ten podał piłkę wprost pod nogi pomoc­ni­ka “Kole­jorza”, a ten bez najm­niejszych prob­lemów pokon­ał golkipera rywala. Po kilku min­u­tach Jas­mi­na Buri­cia starał się zaskoczyć Alek­siej Mied­wiediew, ale bramkarz Lecha wyczuł intencję zawod­ni­ka z Kaza­nia i pewnie interweniował.

W 19. min­u­cie w dogod­nej sytu­acji znalazł się Wilk, ale nie trafił, czys­to w piłkę. Rubin jed­nak atakował coraz odważniej i dopiął swego w 33. min­u­cie. Alan Kasajew dośrod­kował piłkę w “szes­nastkę”, tej nie dotknął żaden z zawod­ników obu drużyn i po dużym zamiesza­niu wpadła ona do siat­ki bram­ki strzeżonej przez Bośniaka.

Rubin nie poprzes­tał na jed­nym trafie­niu i jeszcze przed prz­er­wą miał okazję na pod­wyższe­nie wyniku. Świet­nej sytu­acji nie wyko­rzys­tał Bibras Natkho, a pił­ka po jego uderze­niu powędrowała nad poprzeczką. Po chwili moc­no uderzał Piotr Niemow, ale również przestrzelił.

Na początku drugiej połowy Sal­va­tore Boc­chetii spowodował uraz kole­gi z zespołu, Siergie­ja Kisla­ka, a po chwili otrzy­mał czer­woną kartkę. Po przewinie­niu jakiego dokon­ał Włoch, moc­no gestyku­lował on z sędziom, który ukarał go czer­woną kartką. Za piłkarza Rubi­na na boisku pojaw­ił się Mak­sim Żestokow.

W 59. min­u­cie ciekawą akcję przeprowadzili Ros­janie. Na dośrod­kowanie w lewej strony zde­cy­dował się jeden z piłkarzy rywali, a do fut­bolów­ki dopadł Mied­wiediew, który trafił w poprzeczkę bram­ki strzeżonej przez Buri­cia. Kwad­rans przed końcem meczu groźnie strze­lał Kasajew, ale bard­zo dobrze i pewnie broni bramkarz Lecha.

Po chwili w odpowiedzi uderzał Ślusars­ki, ale nie zaskoczył golkipera rywali. W 86. min­u­cie fatal­nie zachowała się cała defen­sy­wa Rubi­na. Duże nieporozu­mie­nie wyko­rzys­tał Gol­la, który prze­jął piłkę, podał do Ślusarskiego. Napast­nik Lecha z pomocą Ubi­pari­pa stworzył sytu­ację dwa na jed­nego, podał do Ser­ba, a ten bez prob­lemów umieś­cił piłkę w siatce.

Kole­jorz” po poniedzi­ałkowej porażce 0:1, wygrał z równie sil­nym i wyma­ga­ją­cym prze­ci­wnikiem 2:1. Może to dobry zwias­tun przed ligą?

Lech Poz­nań — Rubin Kazań 2:1
Bram­ki: Możdżeń ;4, Ubi­parip ’86 — Medvedev ’33
Czer­wona kart­ka: Bocchetti

Lech: Burić — Wojtkowiak (66. Staros­ta), Wołąkiewicz, Kamińs­ki (46. Arbole­da), Hen­riquez (66. Rata­jczak) — Injac (46. Djur­d­je­vić), Możdżeń (66. Gol­la), Muraws­ki (78. Dry­gas) — Kiełb (46. Tonew), Rud­nevs (78. Ubi­parip), Wilk (66. Ślusarski)

Rubin: Ryzhikov —  Kaleshin (66. Zhalilov), Sharonov (46. Kvervilya), Boc­chet­ti, Ansal­di (66. Antonyuk) — Nemov, Natkho (66. Cha­la), Kislak (51. Zhestokov), Kasaev — Dyadyun (46. Uraza­thetov), Medvedev (61. Portnyagin)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.