02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.1min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Ruch: Dobrze zainaugurować rundę wiosenną

Lech-Ruch: Dobrze zainaugurować rundę wiosenną

W najbliższy week­end star­tu­je run­da wiosen­na T‑Mobile Ekstrak­lasy. W 16. kole­jce Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym tere­nie z Ruchem Chorzów. W meczu rozpoczy­na­ją­cym tegoroczne zma­gania w pol­skiej lidze padł remis 1:1.

Mecz w Chor­zowie lechi­ci powin­ni wygrać. Poz­na­ni­a­cy byli znacznie lep­si od chor­zowian. Przewa­ga była widocz­na zwłaszcza w pier­wszej połowie spotka­nia. Kole­jorz objął prowadze­nie już w 17 min­u­cie po bram­ce Vojo Ubi­pari­pa. W końców­ce spotka­nia Ruch sporo zamiesza­nia w polu karnym Lecha wyko­rzys­tał Marcin Mali­nows­ki, który odd­ał zaskaku­jące uderze­nie i pił­ka po rykosze­cie trafiła do bram­ki strzeżonej przez Krzyszto­fa Kotorowskiego.

W środę poz­na­ni­a­cy prze­grali w Pucharze Pol­s­ki z leg­nicką Miedz­ią i odpadli z roz­gry­wek. W Ekstrak­lasie Kole­jorz zaj­mu­je piąte miejsce w tabeli, ma na swoim kon­cie 23 punk­tów. To na pewno nie jest szczyt marzeń tren­era Ruma­ka oraz jego podopiecznych.

Chor­zowian­ie źle rozpoczęli sezon, jed­nak po ode­jś­ciu Jac­ka Zielińskiego wszys­tko się zmieniło. Jan Kocian znalazł patent na zespół, który nie prze­grał jeszcze meczu pod wodzą nowego szkole­niow­ca. Obec­nie Ruch zna­j­du­je się na siód­mym miejs­cu w tabeli i do Lecha traci zaled­wie punkt.

W meczu z Ruchem nie zagra­ją na pewno Vojo Ubi­parip, Jas­min Burić. Niepewny jest też udzi­ał Tomasza Kędzio­ry oraz Szy­mona Pawłowskiego.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.