06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.27min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Ruch: Pewne zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej!

Lech — Ruch: Pewne zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej!

W 30. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa zwyciężyła na Inea Sta­dion­ie chor­zows­ki Ruch 3:0. Na listę strzel­ców po stron­ie Kole­jorza wpisali się kole­jno Łukasz Sur­ma, który zal­iczył trafie­nie samobójcze, Maciej Gajos oraz Darko Jevtić.

Pier­wsze min­u­ty spotka­nia pomiędzy Lechem a Ruchem okaza­ły się być bard­zo zacięte. Już na początku meczu w doskon­ałej sytu­acji odnalazł się Jarosław Niez­go­da, jed­nak przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 7. min­u­cie Kole­jorz wyszedł na prowadze­nie — z prawego skrzy­dła dośrod­kowywał Tomasz Kędzio­ra, a we włas­nym polu karnym fatal­nie inter­we­niował Łukasz Sur­ma i skierował piłkę głową do bram­ki strzeżonej przez Lib­o­ra Hrdlickę. Następ­ną skład­ną akcję podopieczni Nena­da Bjel­i­cy przeprowadzili dopiero w 21. min­u­cie. Dobrą szarżą na lewym skrzy­dle przeprowadz­ił Marcin Robak, po czym cel­nie prz­erzu­cił fut­bolówkę do środ­ka pola, gdzie zna­j­dował się Maciej Gajos — ten zaś ład­nie z wole­ja uderzył na bramkę chor­zowian. Kole­jorz mógł pod­wyższyć prowadze­nie za sprawą Roba­ka. Były napast­nik Pogo­ni Szczecin w sytu­acji sam na sam z golkiperem goś­ci przeniósł jed­nak piłkę nad poprzeczką. W 38. min­u­cie w prawym narożniku pola karnego Ruchu dwóch rywali ograł Darko Jevtić, po czym odd­ał uderze­nie, które zostało wybro­nione przez Hrdlickę. Co nie udało się w tej fazie meczu udało się tuż przed prz­er­wą. Najpierw kole­jną dogod­ną sytu­ację zmarnował Robak, lecz wybitą przez bramkarza piłkę zebrał w lewym rogu boiska Volodymyr Kostevych. Ukrainiec dośrod­kował ją w oko­lice jede­nastego metra pola karnego goś­ci, gdzie doskonale z wole­ja uderzył Gajos nie dając żad­nych szans golkiper­owi na obronę. Chwilę po tej akcji sędzia zde­cy­dował się zakończyć pier­wszą część spotkania.

Na drugą połowę obie ekipy wyszły bez zmi­an per­son­al­nych w składzie.  Gra toczyła się głównie w środ­kowej fazie boiska i żad­na z drużyn nie prze­j­mowała inic­jaty­wy. Trze­ba jed­nak przyz­nać, że Kole­jorz kon­trolował sytu­ację i spoko­jnie roz­gry­wał piłkę. Przyniosło to efekt w postaci pod­wyższenia prowadzenia w 62. min­u­cie. Bard­zo ład­nie akcję  na jeden kon­takt roze­grali między sobą Radosław Majew­s­ki oraz Jevtić, które­mu to udało się trafić do siat­ki. W dal­szej fazie spotka­nia emoc­je zde­cy­dowanie opadły. Lechi­ci mając trzy­bramkowe prowadze­nie nie for­sowali tem­pa, zaś Ruch raczej nie był sko­ry do odra­bi­a­nia strat. Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie i Kole­jorz pewnie zgar­nął trzy ocz­ka. Tym samym zakończył rundę zasad­niczą Lot­to Ekstrak­lasy na 3. pozycji.

Lech Poz­nań — Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Bram­ki: 7. Sur­ma (gol samobójczy), 41. Gajos, 62. Jevtić

Żółte kart­ki: -

Lech Poz­nań: Put­nocky – Kędzio­ra, Lasse Nielsen, Wilusz, Kostevych – Trał­ka, Majew­s­ki (62.Radut), Gajos – Kow­nac­ki (69. Makuszews­ki), Robak (75. Nic­ki Bille), Jevtić

Ruch Chorzów: Hrdlic­ka – Kon­czkows­ki, Helik, Kowal­czyk, Oleksy – Sur­ma, Urbańczyk – Przy­bec­ki (80. Tro­jak), Nowak (67. Gamakov), Mon­e­ta – Niez­go­da (60. Arak)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.