27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.5godz.43min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Śląsk: Dobry mecz przy Bułgarskiej

Kibice, którzy pojaw­ili się w piątkowy wieczór na Sta­dion­ie Miejskim oglą­dali ciekawe wid­owisko. Piłkarze, sąsiadu­ją­cych ze sobą w tabeli, Śląs­ka i Lecha zdobyli łącznie cztery bram­ki, a mecz zakończył się remisem 2:2. Bram­ki zdoby­wali Mila, Sztyl­ka, Kri­wiec i Ubiparip.

 

Początek meczu był wyrów­nany. Dużo wal­ki w środ­ku pola. Zarówno Śląsk, jak i Lech próbowali stworzyć sobie dobre sytu­acje pod­bramkowe. Jed­nak te pró­by nie przekładały się na skuteczność. Aż do 11. min­u­ty. Właśnie wtedy niewiele zabrakło, aby „Kole­jorz” zdobył pier­wszego gola w tym spotka­niu. Injac podawał do Wil­ka, ten wrzu­cał piłkę w pole karne. Do fut­bolów­ki próbował doskoczyć Ubi­parip, ale nieste­ty min­i­mal­nie minął się z piłką.

Cztery min­u­ty później, na bramkę Kotorowskiego uderzał Gikiewicz, ale zbyt słabo, żeby zagroz­ić poz­nańskiemu bramkar­zowi. W 19. min­u­cie znów próbował Lech. Nieste­ty żaden z lechitów nie prze­jął pił­ki po dobrym poda­niu Wil­ka w pole karne. Fut­bolów­ki próbował dosięgnąć Gan­car­czyk, ale bez rezultatu.

W 22. min­u­cie, w zamiesza­niu w polu karnym Lecha, pomiędzy dwóch graczy rzu­cił się Gikiewicz, a sędzia pod­jął kon­trow­er­syjną decyzję o rzu­cie karnym dla Śląs­ka. Podopieczni Lenczy­ka nie zmarnowali okazji. Kotorowskiego pokon­ał kap­i­tan Śląs­ka – Sebas­t­ian Mila.

W 29. min­u­cie, w polu karnym zespołu goś­ci, z obroń­ca­mi dobrze poradz­ił sobie Štil­ić. Minął trzech defen­sorów Śląs­ka i podawał do Ubi­pari­pa, ale ten nie dosięgnął pił­ki. Fut­bolówka wró­ciła pod nogi Boś­ni­a­ka, który zde­cy­dował się na strzał i trafił, ale sędzia gola nie uznał. Chwilę później z rzu­tu rożnego piłkę wrzu­cał Kri­wiec i zro­biło się groźnie pod bramką Śląs­ka, ale Kele­men pewnie zła­pał piłkę.

Na kole­jną okazję Lech nie kazał kibi­com czekać zbyt dłu­go. W 31. min­u­cie po raz kole­jny dobrze podawał Wil­ka. Do dośrod­kowa­nia w końcu doszedł Ubi­parip. Serb zagrał piłkę głową do Kri­w­ca, którypewnie pokon­ał Kelemena.

W 36. min­u­cie znów zaatakował Śląsk. W prak­ty­cznie puste pole karne wbiegł Gan­car­czyk i zde­cy­dował się na podanie do niekry­tego Cle­bana, ale na szczęś­cie dobrze ustaw­iony był Kikut, który wybił fut­bolówkę. Pięć min­ut później, Lechi­ci dosłown­ie rozk­lepali obronę goś­ci. Po kap­i­tal­nym uderze­niu Wołąkiewicza w poprzeczkę, piłkę do Ubi­pari­pa zgrał głową Wilk. „Ibuprom” pewnie umieś­cił fut­bolówkę w bram­ce zupełnie zaskoc­zonego Kelemena.

Już trzy min­u­ty po wznowie­niu gry, przed szan­są na zdoby­cie bram­ki stanął znów Vojo Ubi­parip. Z lewej strony piłkę w pole karne wrzu­cał Siergiej Kri­wiec, a napast­nik Lecha zgasił fut­bolówkę, jed­nak został skutecznie pow­strzy­many przez Jarosława Fojuta.

W odpowiedzi na bramkę „Kole­jorza” strze­lał Mila, ale piłkę pewnie zła­pał Kotorows­ki. Po chwili próbował także Gikiewicz, ale jego uderze­nie powędrowało w try­buny. W 52. min­u­cie Śląsk dopiął swego. Zamieszanie w polu karnym wyko­rzys­tał Sztyl­ka, który uderze­niem po zie­mi w lewy róg bram­ki, pokon­ał Kotorowskiego.

Po stra­cie gola Lech naty­ch­mi­ast ruszył do ataku, jed­nak akc­je stwarzane przez podopiecznych José Mari Bakero nie przynosiły oczeki­wanego rezul­tatu i kibice zgro­madzeni na Buł­garskiej w dal­szym ciągu oglą­dali bard­zo wyrów­nane zawody.

W 63. min­u­cie na uderze­nie z dys­tan­su zde­cy­dował się Muraws­ki. Pił­ka odbiła się od jed­nego z defen­sorów Śląs­ka i spraw­iła duże prob­le­my Kele­menowi, który ostate­cznie wybił ją do boku. Trzy min­ut później, piłkę po rzu­cie rożnym głową wybi­jali piłkarze Śląs­ka, prze­jął ją Kri­wiec, który zacen­trował do dobrze ustaw­ionego Ślusarskiego, ale szyb­szy w tej sytu­acji okazał się golkiper gości.

W 71. min­u­cie grę wznaw­iał Kele­men, piłkę w środ­ku pola prze­jął Ślusars­ki, pobiegł kilka­naś­cie metrów, odd­ał ją do Kri­w­ca, który był blisko zdoby­cia trze­ciego gola dla „Kole­jorza”. Fut­bolówka po jego strza­le minęła jed­nak bramkę Śląska.

Po chwili Kri­wiec wypa­trzył wbie­ga­jącego w pole karne Kiku­ta, zagrał do niego piłkę, ale obroń­cy Śląs­ka wybili ją na korner.

W 85. min­u­cie Śląsk powinien ponown­ie objąć prowadze­nie. Szereg nieporozu­mień w defen­sy­wie „Kole­jorza” wyko­rzys­tał Jezier­s­ki, ale fut­bolówka po jego uderze­niu trafiła w słu­pek, do pił­ki dopadł Mila, a jego strzał z tru­dem zablokowali zawod­ni­cy Lecha. Nie minęła chwila, a piłkę pod polem karnym mis­trza Pol­s­ki prze­jął Sob­o­ta. Pomoc­nik Śląs­ka przedarł się w szes­nastkę i szukał swo­jej szan­sy uderze­niem po długim rogu. Fut­bolówka minęła jed­nak o cen­tym­e­try bramkę Kotorowskiego.

W dolic­zonym cza­sie gry z boiska wyle­ci­ał jeszcze Wołąkiewicz, który otrzy­mał czer­woną kartkę. Przez dłuższą chwilę zawod­ni­cy obu drużyn przepy­chali się na połowie „Kole­jorza”. Nagle sędzia zag­wiz­dał i wyciągnął kartkę.

Lech Poz­nań — Śląsk Wrocław 2:2

Bram­ki: Kri­wiec 31′, Ubi­parip 41′ — Mila 22′, Sztyl­ka 52′

Żółte kart­ki: Wołąkiewicz — Ćwie­long, Kelemen

Czer­wona kart­ka: Wołąkiewicz

Lech Poz­nań: Kotorows­ki – Kikut, Wołąkiewicz, Bosac­ki, Gan­car­czyk – Wilk (79. Mikoła­jczak), Injac, Kri­wiec, Djur­d­je­vić (60. Muraws­ki), Štil­ić (60. Ślusars­ki) – Ubiparip

Śląsk Wrocław: Kele­men – Socha, Cele­ban, Fojut, Paw­elec – Gan­car­czyk (78. Madej), Mila, Kaźmier­czak, Sztyl­ka, Ćwie­long (40. Sob­o­ta) – Gikiewicz (81. Jezierski)

współpra­ca: buffiasty

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.