Lech-Śląsk: Powracają ligowe zmagania

W pier­wszej wiosen­nej kole­jce Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym boisku Śląsk Wrocław. Rusza Ekstrak­lasa!

Jesienią Kole­jorz uległ Śląskowi 0:2. Krzyszto­fa Kotorowskiego pokon­ali wów­czas Mar­co Paixao oraz Tomasz Hoło­ta. W drugiej połowie na boisku domi­nował Lech Poz­nań, ale podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka byli mało skuteczni.

Okienko trans­fer­owe jeszcze się nie zakończyło. Lech wzmoc­nił się pozyskaniem fińskiego stopera Paulusa Arajuuri’ego, który jed­nak nie wys­tąpi w niedziel­nym meczu. Piłkarz nie jest jeszcze w pełni sił, a do tren­ingów powró­ci we wtorek.

Z kolei WKS pozyskał bramkarza Woj­ciecha Pawłowskiego, defen­sy­wnego pomoc­ni­ka Toma Hateley’a oraz napast­ni­ka Flavio Paixao. Z klubem pożeg­nali się Mateusz Cetnars­ki, Rafał Gikiewicz, Jakub Więzik oraz Amir Spahić.

Kole­jorz zakończył rok na czwartym miejs­cu. Do lid­eru­jącej Legii Warsza­wa tracą dziewięć oczek. Śląsk w obec­nym sezonie spisu­je się znacznie poniżej oczeki­wań swoich kibiców. Klub, który w poprzed­nich lat­ach wal­czył o mis­tr­zost­wo pla­su­je się na 13. miejs­cu, a do ósmego miejs­ca braku­je mu pię­ciu punk­tów.

Atutem Kole­jorza może być jego własne boisko, ponieważ WKS wygrał w tym sezonie tylko jed­no spotkanie wyjaz­dowe.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress