10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.16min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Stjarnan: Uniknąć blamażu

Lech-Stjarnan: Uniknąć blamażu

W 3. rundzie elim­i­na­cyjnej Ligi Europe­jskiej Lech Poz­nań zmierzy przed włas­ną pub­licznoś­cią z Stjar­nan FC. Na Islandii Kole­jorz niespodziewanie prze­grał 1:0.

Poraż­ka poz­na­ni­aków była dla wszys­t­kich sporym zaskocze­niem. Lech domi­nował przez całe spotkanie, posi­adał inic­jaty­wę, jed­nak brakowało skutecznoś­ci, a bramkarz Ing­var Johans­son miał właśnie “mecz życia”. Jeden fatal­ny błąd w obronie wyko­rzys­tał Rolf Toft, który wyprowadz­ił swo­ją drużynę na prowadze­nie i to Island­czy­cy są w lep­szej sytu­acji przed rewanżowym spotkaniem

Do meczu z Stjar­nan Lech przys­tąpi po prze­granej przed włas­ną pub­licznoś­cią z Wisłą Kraków. “Biała Gwiaz­da” w pier­wszej połowie zdomi­nowała Kole­jorza. W drugiej odsłonie spotka­nia lechi­ci zdołali doprowadz­ić do wyrów­na­nia po “11” wyko­rzys­tanej przez Huber­ta Wołąkiewicza i efek­townej bram­ce Bar­ry’ego Dou­glasa, jed­nak chwila dekon­cen­tracji w końców­ce spotka­nia spowodowała, że do Wisła wywiozła z Poz­na­nia kom­plet punktów.

W stol­i­cy Wielkopol­s­ki nikt nie wyobraża sobie, by Lech mógł nie awan­sować do kole­jnej fazy roz­gry­wek. Opad­nię­cie Kole­jorza było­by ogrom­ną sen­sacją, a awans Island­czyków najwięk­szym sukce­sem w his­torii klubu. Lech to spotka­niu po pros­tu musi wygrać.

W czwartkowym spotka­niu na pewno nie wys­tąpi Keb­ba Ceesay oraz Karol Linet­ty. Po niedziel­nym meczu z Wisłą zakończyły się już chy­ba rotac­je w linii obrony.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.