Lech strzela z akcji, gorzej ze stałymi fragmentami gry

Niezwyk­le skutecz­na jest w tym sezonie ofen­sy­wa Lecha Poz­nań. Tylko w dwóch spotka­ni­ach piłkar­zom Jose Mari Bakero nie udało się umieś­cić pił­ki w siatce. W roze­granych do tej pory 13 meczach, 28 razy pokon­ała ona bramkarza rywali.

Najczęś­ciej udawało się to jej po akc­jach z gry, bo aż w 22 przy­pad­kach. „Kole­jorz”, co praw­da, rzad­ko wyko­rzys­tu­je fakt prowadzenia ataku pozy­cyjnego, ale skutecznie kon­tru­je i wyko­rzys­tu­je błędy przeciwników.

Lid­erem w wyko­rzysty­wa­niu tych sytu­acji jest oczy­wiś­cie Artiom Rud­nev, który zdobył w tym sezonie 17 bramek, biorąc pod uwagę wszys­tkie roz­gry­w­ki, w których Lech występuje.

W dwóch meczach Pucharu Pol­s­ki sędziowie prowadzą­cy te mecze podyk­towali rzut karny dla Lecha. Oba z nich wyko­rzys­tali Semir Stil­ić, w meczu z Chro­brym Głosów, i Artiom Rud­nev w spotka­niu z Polonią Bytom.

Zde­cy­dowanie gorzej wyglą­da statysty­ka związana ze zdoby­waniem bramek po stałych frag­men­tach gry. Te wielokrot­nie są przez Lechitów marnowane i tylko cztery z nich dały bramkę podopiecznych Jose Mari Bakero.

Raz piłkarze Lecha na tyle skutecznie wznow­ili grę po rzu­cie wol­nym, że udało się im zdobyć bramkę. Było to w spotka­niu prze­ci­wko Ruchowi Chorzów (bram­ka na 3:0). Trzykrot­nie bram­ka padła po rzu­cie rożnym, z tylko raz po bezpośred­nim dośrod­kowa­niu, w meczu z Koroną Kielce. Dwa razy Lechi­ci roze­grali krótko piłkę, a dopiero następ­nie cen­trowali ją w pole karne (spotka­nia z ŁKS-em Łódź i Jagiel­lonią Białystok).

Bram­ki dla Lecha w tym sezonie:

17 — Artiom Rudnev

2 — Semir Stil­ić, Grze­gorz Wojtkowiak

1 ‑Luis Hen­ríquez, Siergiej Kri­wiec, Mateusz Możdżeń, Rafał Murawski

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress