07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.35min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Szachtior: Bohater Gytkjaer zapewnia Lechowi awans po horrorze z Szachtiorem

Lech — Szachtior: Bohater Gytkjaer zapewnia Lechowi awans po horrorze z Szachtiorem

W rewanżowym meczu 2. rundy elim­i­nacji do Ligi Europy Kole­jorz wygrał po dogry­w­ce z Szachtiorem Solig­orsk 3:1.

Po dość zacię­tym początku spotka­nia to lechi­ci jako pier­wsi wys­zli na prowadze­nie i to już w 13. min­u­cie. Piłkę na lini środ­kowej bard­zo dobrze prze­jął Volodymyr Kostevych, który szy­bko przemieś­cił się pod pole karne goś­ci i dograł w szes­nastkę. Tam fut­bolówkę lekko do Chris­tiana Gytk­jaera zgrał Darko Jevtić i Duńczykowi nie pozostało nic innego jak trafić do siat­ki. W 22. min­u­cie napast­nik Kole­jorza mógł mieć swo­je drugie trafie­nie — ponown­ie dobrze dograł Kostevych, ale Gytk­jaer trafił w poprzeczkę. Goś­cie odpowiedzieli chwilę później. W obronie dość nieod­powiedzial­nie jed­nego z zawod­ników goś­ci zostaw­ił Thomas Rogne, ale jeden z Białorus­inów przestrzelił. Na lewym skrzy­dle w tym spotka­niu naprawdę imponował Kostevych, który kilkukrot­nie groźny­mi raj­da­mi stwarzał kole­gom okaz­je bramkowe. Przed prz­er­wą swo­je okaz­je mieli jeszcze Gytkaer i Tiba, ale do szat­ni Lech zszedł z jed­no­bramkowm prowadzeniem.

Na początku drugiej częś­ci spotka­nia doszło do zmi­any w ekip­ie Ivana Djur­d­je­vi­cia. Boisko z powodu kon­tuzji zmus­zony był opuś­cić Rafał Jan­ic­ki, a na muraw­ie w niebiesko-białych barwach zade­bi­u­tował Maciej Orłows­ki. Na boisku dzi­ało się o wiele mniej niż w pier­wszej połowie. W 65. min­u­cie goś­cie zagrozili bram­ce Jas­mi­na Buri­cia strze­la­jąc zza pola karnego, ale fut­bolówka prz­ele­ci­ała obok słup­ka. Odpowiedz­ią Lecha na tę sytu­ację był fan­tasty­czny kon­tratak, w którym to na wybitą przez Buri­cia piłkę znakomi­cie przyjął Joao Ama­r­al, lecz nie zdołał jej umieś­cić w siatce. Nieste­ty dla Lecha goś­ciom udało się doprowadz­ić do wyrów­na­nia. Po ogrom­nym zamiesza­niu w polu karnym do siat­ki trafił Denis Laptev. Sędzia doliczył aż 5 min­ut do pod­sta­wowego cza­su gry. W samej końców­ce meczu dogod­ną okazję na zapewnie­nie Lechowi awan­su miał Ama­r­al, ale jego strzał został fan­tasty­cznie obro­niony przez Andreia Klimovicha. Reg­u­laminowy czas gry zakończył się remisem 1:1, co oznacza­ło, że koniecz­na będzie dogrywka.

Kole­jorz fan­tasty­cznie rozpoczął dodatkowy czas gry, ponieważ już w 94. min­u­cie po płaskim poda­niu w pole karne od Ama­r­al z bliska piłkę do siat­ki skierował ponown­ie Gytk­jaer. Już w następ­nej akcji lechi­ci znów zagrozili bram­ce Szachtio­ra, lecz Ama­r­al po indy­wid­u­al­nej akcji nie znalazł sposobu na golkipera goś­ci. Ostat­nie min­u­ty dogry­w­ki były bard­zo emocjonu­jące — Lechowi udało się zdobyć trze­cią bramkę. Po asyś­cie Ama­r­ala hat-tric­ka skom­ple­tował Gytk­jaer. W samej końców­ce zawod­ni­cy goś­ci obe­jrzeli aż 3 czer­wone kartki.

Lech Poz­nań — Szachtior Solig­orsk 3:1 (1:0)

Bram­ki: 13., 94., 118. Gytk­jaer, — 79. Laptev

Żółte kart­ki: 52. Cywka, 70. Tiba, 83. Makuszews­ki — 17. Ebong, 18. Burko, 39. Bor­dachev, 64. Szoke, 93. Laptev, 102. Matveichik

Czer­wone kart­ki: 117. Bal­anovich, 121. Rybak, 122. Laptev

Lech: Burić — Jan­ic­ki (46. Orłows­ki), Rogne, De Mar­co — Makuszews­ki, Cywka, Gajos (88. Radut), Tiba (97. Trał­ka), Kostevych — Jevtić (66. Ama­r­al), Gytkjaer

Szachtior: Klimovich — Burko, Rybak, Bor­dachev, Matve­ichik — Szoke (91. Shi­bun), Selya­va — Kovalev, Canas (73. Lisakovich), Ebong (46. Bal­anovich) — Bakaj (64. Laptev)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.