01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.58min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Termalica: Bohater Gytkjaer strzela 3 bramki i Kolejorz spędzi zimę na ligowym podium!

Lech — Termalica: Bohater Gytkjaer strzela 3 bramki i Kolejorz spędzi zimę na ligowym podium!

W ostat­nim tegorocznym meczu Lech Poz­nań pokon­ał na Inea Sta­dion­ie Bruk-Bet Ter­ma­likę Nieciecza 3:1. Na listę strzel­ców trzykrot­nie wpisał się Chris­t­ian Gytk­jaer, zaś po stron­ie goś­ci Artem Putivstev. Dzię­ki temu zwycięst­wu Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa spędzi zimę na ligowym podium.

Kole­jorz bard­zo dobrze rozpoczął to spotkanie, ponieważ już w 3. min­u­cie Chris­t­ian Gytk­jaer znalazł się w doskon­ałej sytu­acji do strze­le­nia bram­ki. Po prostopadłym poda­niu od Darko Jevti­cia znalazł się w sytu­acji “sam na sam” z golkiperem goś­ci. Nieste­ty prze­grał ten poje­dynek, a jego dobit­ka prz­ele­ci­ała wysoko nad poprzeczką. Piłkarze Ter­ma­li­ki odpowiedzieli już w następ­nej akcji, kiedy to po błędzie Matusa Put­nock­iego piłkę z lini bramkowej wybił Robert Gum­ny. W 16. min­u­cie swo­je drugie trafie­nie w tym sezonie mógł zal­iczyć Emir Dilaver. Do sytu­acji strz­eleck­iej doszedł oczy­wiś­cie po stałym frag­men­cie gry, ale jego uderze­nie głową z najbliższej odległoś­ci wybronił Jan Mucha. Po emocjonu­ją­cym początku meczu na boisku nie dzi­ało się prak­ty­cznie nic. Lechi­ci w żaden sposób nie potrafili kon­struować skład­nych akcji w ofen­sy­wie i najczęś­ciej kończyły się one albo prze­ję­ciem fut­bolów­ki przez prze­ci­wni­ka albo niecel­nym podaniem do kole­gi z zespołu. Pod koniec pier­wszej połowy udało się wresz­cie roze­grać dobrze piłkę w ataku. Piłkę z lewej flan­ki cel­nie i dokład­nie w pole karne dograł Volodymyr Kostevych, a z najbliższej odległoś­ci fut­bolówkę do siat­ki wpakował Gytk­jaer. Nie minęły dwie min­u­ty, a Lechowi udało się pod­wyższyć prowadze­nie. Po błędzie defen­sy­wy goś­ci “sam na sam” z bramkarzem Ter­ma­li­ki znalazł się duńs­ki napast­nik Kole­jorza i z zim­ną krwią ją wyko­rzys­tał wpisu­jąc się po raz dru­gi na listę strzelców.

Tuż po rozpoczę­ciu drugiej częś­ci meczu podopieczni Nena­da Bjel­i­cy mogli pod­wyższyć prowadze­nie. W doskon­ałej sytu­acji znalazł się skrzy­dłowy Mario Situm, lecz po raz kole­jny Jan Mucha potwierdz­ił swo­ją dobrą dys­pozy­cję w tym spotka­niu. Kole­jny cel­ny strzał został odd­any także przez Chor­wa­ta, ale znów został wybro­niony. Trze­ba przyz­nać, że gdy­by nie skuteczność to Gytk­jaer mial­by na swoim kon­cie już hat-tric­ka. Tym razem po doskon­ałym poda­niu od Macie­ja Gajosa i wymanewrowa­niu stopera goś­ci fatal­nie przestrzelił obok słup­ka z odległoś­ci kilku metrów. Niewyko­rzys­tane sytu­acje lubią się mścić — stało się także i w tym przy­pad­ku, ponieważ goś­ciom udało się zdobyć bramkę kon­tak­tową. Jej autorem był stop­er Ter­ma­li­ki Artem Putivstev, który to skierował fut­bolówkę do siat­ki głową. Po chwili jed­nak napast­nik Kole­jorza dopełnił dzieła i skom­ple­tował hat-tric­ka, na którego pra­cow­ał przez cały mecz. Tym razem pokon­ał Jana Muchę po indy­wid­u­al­nej akcji, kiedy to zszedł z lewego skrzy­dła do środ­ka boiska i uderze­niem między noga­mi golkipera umieś­cił piłkę w bram­ce. Do koń­ca spotka­nia wynik już nie uległ zmi­an­ie i Kole­jorz zakończył ten rok pewnym zwycięstwem.

Lech Poz­nań — Bruk-Bet Ter­mal­i­ca 3:1 (2:0)

Bram­ki: 36., 38., 81   Gytk­jaer — 74. Putivtsev

Żółte kart­ki: 56. Situm — 51. Piątek, 60. Putivt­sev, 64. Ste­fanik, 78. Janjatović

Lech: Put­nocky — Gum­ny, Jan­ic­ki, Dilaver, Kostevych — Trał­ka (53. Tet­teh), Gajos — Jevtić, Radut, Situm (76. Jóźwiak) — Gytk­jaer (89. N.B. Nielsen)

Bruk-Bet: Mucha — Kecskes (89. Kogut), Putivt­sev, Kupczak, Mak­si­menko — Piątek, Jan­ja­tović (81. Miković) — Ste­fanik, Gergel (65. Guba), Ianku — Śpiączka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.