02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.17min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Termalica: Hat-trick z rzutów karnych i 3 punkty zostają w Poznaniu!

Lech — Termalica: Hat-trick z rzutów karnych i 3 punkty zostają w Poznaniu!

Piłkarze Lecha Poz­nań udanie zain­au­gurowali piłkarską wios­nę i przed włas­ną pub­licznoś­cią pewnie pokon­ali Bruk-Bet Ter­ma­likę Nieciecza 2:0.

Początkowe min­u­ty piątkowego poje­dynku pomiędzy Kole­jorzem, a pop­u­larny­mi “Słonika­mi” prze­b­ie­gały raczej w spoko­jnym tem­pie. Pier­wszy cel­ny strzał odd­ał Maciej Makuszews­ki, które­mu to efek­town­ie piłkę ode­grał jeden z part­nerów z zespołu. Chwilę później dobrą okazję po rzu­cie rożnym miał Maciej Wilusz jed­nak próbu­jąc uderzać głową nieczys­to trafił w piłkę. W późniejszej fazie meczu zde­cy­dowanie domi­nowali podopieczni Nena­da Bjel­i­cy. Szczegól­nie w oczy rzu­cała się akty­w­na postawa Daw­i­da Kow­nack­iego, który swoim pressingiem starał się utrud­ni­ać grę rywalom. Lechi­ci byli blis­cy zdoby­cia bram­ki w 21. min­u­cie — zagrozili bram­ce strzeżonej przez Krzyszto­fa Pilarza ponown­ie po stałym frag­men­cie — tym razem z rzu­tu wol­nego w boczną siatkę trafił Darko Jevtić. Pod koniec drugiego kwad­ransa gry Lech powinien prowadz­ić, lecz Makuszews­ki po strza­le z ostrego kąta trafił tylko w poprzeczkę. W 32. min­u­cie po faulu na Daw­idzie Kow­nackim sędzia Paweł Gil zde­cy­dował się podyk­tować jede­nastkę. Do pił­ki poszedł sam poszkodowany, który pewnym strza­łem w lewy dol­ny róg wyprowadz­ił Kole­jorza na prowadze­nie. W końców­ce pier­wszej połowy sztab szkole­niowy Poz­na­ni­aków zmus­zony był do wyko­na­nia zmi­any w składzie — z powodu urazu plac gry opuś­cił kap­i­tan Łukasz Trał­ka, a jego miejsce w środ­ku pola zajął Abdul Aziz Tet­teh. Gracze z Niecieczy pier­wszy cel­ny strzał odd­ali dopiero w 40. min­u­cie, jed­nak został on pewnie wybro­niony przez Matusa Put­nock­iego. Pier­wsza część spotka­nia zakończyła się prowadze­niem Lecha 1:0.

Poz­na­ni­a­cy z impetem zaczęli drugą połowę, bo już min­utę po jej rozpoczę­ciu dobrze z wole­ja uderzał Kow­nac­ki — min­i­mal­nie niecel­nie. Trze­ba przyz­nać młode­mu napast­nikowi, że roz­gry­wał naprawdę dobre spotkanie i wraz z Makuszewskim napędza­li w tym meczu grę ofen­sy­wną Lecha. Chwilę poźniej swo­ją okazję miał także Radosław Majew­s­ki jed­nak jego strzał trafił w ciało jed­nego z defen­sorów Ter­ma­li­ki. Gracze goś­ci coraz częś­ciej nękali poz­nańską defen­sy­wę jed­nak nie udawało im się stworzyć real­nego zagroże­nia. Lechit­om ponown­ie nie sprzy­jało szczęś­cie w 63. min­u­cie — fut­bolówka po rykosze­cie trafiła pod nogi Tomasza Kędzio­ry, jed­nak ten z bliskiej odległoś­ci trafił w Pilarza, zaś ten wybi­ja­jąc ją nabił piłką jed­nego ze swoich obrońców, która ocier­a­jąc się o słu­pek wyszła za lin­ię koń­cową.  W ostat­nich pięt­nas­tu min­u­tach widać było, że lechi­ci chcieli już bronić wyniku, zaś goś­cie wykazy­wali się wolą wal­ki i wal­czyli o każdą piłkę. Niecieczanie prze­jęli inic­jaty­wę, jed­nak na szczęś­cie lechitów nic z tego nie wynikało. W ostat­nich min­u­tach Kole­jor­zowi udało się uspokoić grę. Zaowocow­ało to drugim w tym spotka­niu rzutem karnym. Do pił­ki pod­szedł wprowad­zony chwilę wcześniej Marcin Robak i zdobył swo­ją jede­nastą bramkę w obec­nym sezonie. To była naprawdę piorunu­ją­ca końcówka ponieważ moment później ponown­ie z rzu­tu karnego do bram­ki Pilarza trafił Darko Jevtić. Tym samym podopieczni Nena­da Bjel­i­cy osiągnęli pier­wsze zwycięst­wo w tym roku zgar­nęli cen­ny spotka­niu kom­plet punktów

Lech Poz­nań — Bruk-Bet Ter­mal­i­ca Nieciecza 3:0 (1:0)

Bram­ki: 33. Kow­nac­ki, 89. Robak, 90. Jevtić

Żółte kart­ki: 9. Trał­ka — 35. Mis­ak, 44. Osyra, 55. Babi­arz, 58. Putivt­sev, 79. Jovanović

Lech: Put­nocky — Kędzio­ra, Lasse Nielsen, Wilusz, Kostevych — Trał­ka (37. Tet­teh), Gajos — Makuszews­ki, Majew­s­ki, Jevtić — Kow­nac­ki (84. Robak)

Ter­mal­i­ca: Pilarz — Ple­va, Osyra, Putivt­sev,  Guil­erhme — Babi­arz, Kupczak (73. Nowak) — Mis­ak (46. Gergel), Ste­fanik (67. Kędzio­ra), Jovanović — Gutkovskis

Widzów: 10 453

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.