06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.38min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech uczy się na błędach. Kolejny junior z kontraktem

Lech uczy się na błędach. Kolejny junior z kontraktem

Kamil Jóźwiak pod­pisał 3,5 roczny kon­trakt z Lechem Poz­nań. 17-let­ni skrzy­dłowy nie zdążył jeszcze zade­bi­u­tować w pier­wszym zes­pole, a już związał się z Kole­jorzem umową obow­iązu­jącą do czer­w­ca 2019 roku. 160222-jozwiak_1456157403_7403

Ode­jś­cia z klubu kole­jnych wychowanków Akademii Lecha Poz­nań nauczyły władze Kole­jorza kon­tak­tów z młody­mi lechi­ta­mi. Przykład Krys­tiana Bieli­ka, czy Miłosza Koza­ka nakazał Lechowi pod­pisy­wać pro­fesjon­alne kon­trak­ty z dobrze pros­pe­ru­ją­cy­mi zawod­nika­mi. Zapew­nia to bez­pieczeńst­wo i pewność sytu­acji obu stronom. Dlat­ego też w połowie lutego nowy kon­trakt pod­pisał Robert Gum­ny, a tydzień później dołączył do niego Kamil Jóźwiak.

Musimy szkolić i pro­mować wychowanków. Akademia to DNA naszego klubu. Cieszymy się, że kole­jni wchodzą do zespołu. Oni pod­pisali kon­trak­ty, ale ważne jest to jak przez najbliższe pół­to­ra roku będzie wyglą­dał ich rozwój. Mam nadzieję, że niedłu­go znów się spotkamy i będziemy przedłużać te umowy — powiedzi­ał na łamach ofic­jal­nej strony klubu wiceprezes Piotr Rutkowski.

Joźwiak dołączył do pier­wszego zespołu pod­czas zimowych przy­go­towań. Pole­ci­ał nawet z zespołem tren­era Jana Urbana na obozy na Cyprze i w Hisz­panii. Tam pokazał się z bard­zo dobrej strony pod­czas gier kon­trol­nych i ma nadzieje na szy­b­ki debi­ut w Ekstraklasie.

 

Fot. Lech Poz­nań / Prze­mysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.