Lech — Unia: Lech wygrał sparing, wrócili kontuzjowani

Lech — Unia: Lech wygrał sparing, wrócili kontuzjowani

Lech Poz­nań wygrał w sparingu z trze­ci­oligową Unią Swarzędz 1:0. Maciej Sko­rża w obu 35 min­u­towych połowach wys­taw­ił dwa odmi­enne składy.

Na boisku zobaczyliśmy powraca­ją­cych po urazach Łukasza Trałkę, Zau­ra Sada­je­wa i Daw­i­da Kow­nack­iego. W meczu zagrało też pię­ciu zawod­ników zespołu rez­erw — Wik­tor Witt, Marcin Gawron, Niklas Zukl­ci­ak, Kacper Woj­dak i Kamil Jóźwiak. Zabrakło nato­mi­ast Luisa Hen­riqueza, Kaspra Hamalaine­na i Tomasza Kędziory.

W pier­wszej połowie opty­czną przewagę miał Lech. Akty­wni z przo­du byli Formel­la i Kow­nac­ki. Nie udało się jed­nak zdobyć gola. Zespół Unii prowad­zony przez byłego Lechitę Marci­na Dra­jera wyglą­dał na tle Poz­na­ni­aków bard­zo dobrze — był poukładany, dobrze atakował pressingiem i spraw­iał “Kole­jor­zowi” sporo problemów.

Po prz­er­wie Lech długi­mi frag­men­ta­mi odd­awał pole gry Unii, która dobrze grała w defen­sy­wie i nie pozwalała na stworze­nie groźnych sytuacji.

W 64. min­u­cie doskon­ałą orga­ni­za­cję gry w obronie zaburzył błąd bramkarza gospo­darzy Pawła Besera, który odbił przed siebie piłkę po uderze­niu Pawłwskiego. Do do dopadł Linet­ty, który tej sytu­acji nie zmarnował. Okazję na pod­wyższe­nie prowadzenia miał jeszcze Sada­jew, ale jego strzał pow­strzy­mał golkiper Unii. Próbowali także Jevtić i Lovren­ci­cs, ale zabrakło im dokładności.

UNIA SWARZĘDZ — LECH POZNAŃ 0:1
BRAMKI: ‘64 Linetty
Lech w I połowie: Burić — Witt, Ara­ju­uri, Woj­dak, Formel­la — Gawron, Ser­afin — Jóźwiak, Zul­ci­ak, Kei­ta — Kownacki.

Lech w II połowie: Gos­tom­s­ki — Wołąkiewicz, Bednarek, Kamińs­ki, Dou­glas — Trał­ka, Linet­ty — Lovrenc­sics, Jevtić, Pawłows­ki — Sadajew.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress