27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.1godz.10min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Videoton: O spokojny mecz rewanżowy

W ostat­niej fazie przed Ligą Europe­jską, Lech Poz­nań zmierzy się przed włas­ną pub­licznoś­cią z węgier­skim Videotonem. 

Poz­na­ni­akom do awan­su do fazy grupowej pozostał jeden krok. Jeżeli pokon­a­ją Videoton przy Buł­garskiej ponown­ie będziemy mogli emocjonować się europe­jski­mi zma­gani­a­mi na najwyższym poziomie.

Lechi­ci przed dwoma tygod­ni­a­mi pożeg­nali się z Ligą Mis­trzów. Katem Kole­jorza okaza­ła się szwa­j­cars­ka Basel. Przez dłu­gi czas podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży wal­czyli jak równy z równym. Ostate­cznie do druży­na Ursa Fis­chera wyszła zwycięsko z dwumeczu. Z kolei Videoton z Cham­pi­ons League pożeg­nał się po spotka­ni­ach z BATE Borysów.

Obec­nie obie drużyny nie są w dobrej dys­pozy­cji. Kole­jorz w lidze spisu­je się poniżej oczeki­wań. Poz­na­ni­a­cy w pię­ciu kole­jkach wygrali zalewie jeden mecz, odnieśli jeden remis i trzykrot­nie ulegli rywalom. Videotonowi idzie jeszcze sła­biej. Węgrzy tylko w spotka­niu z ostat­nią drużyną w tabeli — DVTK wpisali na swo­je kon­to kom­plet punk­tów, — wygrali na wyjeździe 2:1. — Lech w Europie i w lidze to zupełnie inne drużyny. Podob­nie Videoton. U nas kon­cen­trac­ja i zaan­gażowanie będą na wysokim poziomie. W kon­tekś­cie Videotonu musimy być czu­jni – zmi­ana tren­era może spowodować u tych piłkarzy dodatkową mobi­liza­cję. My musimy być bardziej skon­cen­trowani i zde­ter­mi­nowano, aby u siebie osiągnąć jak najlep­szy wynik - przyz­nał szkole­niowiec Maciej Skorża.

W czwartkowym meczu z Videotonem tren­er Maciej Sko­rża będzie mógł sko­rzys­tać z usług Darko Jevtića, Daw­i­da Kow­nack­iego oraz Paulusa Ara­ju­uri’ego. - Dołączyli do nas już Szy­mon Pawłows­ki, Bar­ry Dou­glas, Kasper Hamalainen iorazGer­go Lovrenc­sics – u nich motywac­ja jest odpowied­nia. Karol Linet­ty także jest gotowy do gry.  Na całe szczęś­cie dostrzegamy kon­tuzji mięśniowych, które wynikały­by z naszych błędów. — przyz­nał tren­er mis­trzów Polski.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego o 20:30 na INEA Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.