31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.6min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Videoton: O spokojny mecz rewanżowy

W ostat­niej fazie przed Ligą Europe­jską, Lech Poz­nań zmierzy się przed włas­ną pub­licznoś­cią z węgier­skim Videotonem. 

Poz­na­ni­akom do awan­su do fazy grupowej pozostał jeden krok. Jeżeli pokon­a­ją Videoton przy Buł­garskiej ponown­ie będziemy mogli emocjonować się europe­jski­mi zma­gani­a­mi na najwyższym poziomie.

Lechi­ci przed dwoma tygod­ni­a­mi pożeg­nali się z Ligą Mis­trzów. Katem Kole­jorza okaza­ła się szwa­j­cars­ka Basel. Przez dłu­gi czas podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży wal­czyli jak równy z równym. Ostate­cznie do druży­na Ursa Fis­chera wyszła zwycięsko z dwumeczu. Z kolei Videoton z Cham­pi­ons League pożeg­nał się po spotka­ni­ach z BATE Borysów.

Obec­nie obie drużyny nie są w dobrej dys­pozy­cji. Kole­jorz w lidze spisu­je się poniżej oczeki­wań. Poz­na­ni­a­cy w pię­ciu kole­jkach wygrali zalewie jeden mecz, odnieśli jeden remis i trzykrot­nie ulegli rywalom. Videotonowi idzie jeszcze sła­biej. Węgrzy tylko w spotka­niu z ostat­nią drużyną w tabeli — DVTK wpisali na swo­je kon­to kom­plet punk­tów, — wygrali na wyjeździe 2:1. — Lech w Europie i w lidze to zupełnie inne drużyny. Podob­nie Videoton. U nas kon­cen­trac­ja i zaan­gażowanie będą na wysokim poziomie. W kon­tekś­cie Videotonu musimy być czu­jni – zmi­ana tren­era może spowodować u tych piłkarzy dodatkową mobi­liza­cję. My musimy być bardziej skon­cen­trowani i zde­ter­mi­nowano, aby u siebie osiągnąć jak najlep­szy wynik - przyz­nał szkole­niowiec Maciej Skorża.

W czwartkowym meczu z Videotonem tren­er Maciej Sko­rża będzie mógł sko­rzys­tać z usług Darko Jevtića, Daw­i­da Kow­nack­iego oraz Paulusa Ara­ju­uri’ego. - Dołączyli do nas już Szy­mon Pawłows­ki, Bar­ry Dou­glas, Kasper Hamalainen iorazGer­go Lovrenc­sics – u nich motywac­ja jest odpowied­nia. Karol Linet­ty także jest gotowy do gry.  Na całe szczęś­cie dostrzegamy kon­tuzji mięśniowych, które wynikały­by z naszych błędów. — przyz­nał tren­er mis­trzów Polski.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego o 20:30 na INEA Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.