07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.36min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech walczący i z pomysłem. Zwycięstwo w debiucie trenera Bjelicy!

Lech walczący i z pomysłem. Zwycięstwo w debiucie trenera Bjelicy!

Lech Poz­nań zwyciężył w 8. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy z Pogo­nią Szczecin. W tren­er­skim debi­u­cie zespół Nena­da Bjel­i­cy pogrążył Pogoń Szczecin (3:1). Dwie bram­ki prze­ci­wko swo­jej byłej drużynie zdobył Marcin Robak, a trze­cią dołożył Abdul Azz­iz Tet­teh. Spotkanie poprzedz­iła min­u­ta ciszy dla zmarłych kiboli — Agaty Sadzak i Grze­gorza Bielawca.

Otwar­cie wyniku nastąpiło już w  6.  min­u­cie, gdy w polu karnym rywal­iza­cję z Adamem Gyurcso prze­grał Tomasz Kędzio­ra. Węgier­s­ki skrzy­dłowy wbił piłkę moc­no po zie­mi w pole karne tak, że Łukasz Zwolińs­ki tylko dostaw­ił nogę paku­jąc piłkę do pustej bram­ki. Lechi­ci pokaza­li charak­ter i odpowiedź Kole­jorza przyszła bard­zo szy­bko. Najpierw blisko zdoby­cia bram­ki z rzu­tu wol­nego był Maciej Gajos, ale jego strzał obronił Daw­id Kudła. Do wyrów­na­nia doszło min­utę później  po fan­tasty­cznym poda­niu Darko Jevti­cia do Marci­na Roba­ka. Napast­nik Kole­jorza wyko­rzys­tał pośl­izg­nię­cie się Sebas­tiana Rudola, a następ­nie minął golkipera goś­ci uderza­jąc na pustą bramkę.

Spotkanie było wyrów­nane i obie drużyny prezen­towały bard­zo ofen­sy­wny styl gry. Już w pier­wszych akc­jach było widać różnice między Lechem tren­era Jana Urbana, a Lechem tren­era Nena­da Bjel­i­cy. Dużą rolę odgry­wało trzech kreaty­wnych pomoc­ników w środ­ku pola. Darko Jevtić, Radosław Majew­s­ki i Maciej Gajos szy­bko zdoby­wali pole dzię­ki efek­townym zagran­iom na jeden kontakt.

Po kwad­ran­sie gry w znakomitej sytu­acji w polu karnym Put­nock­iego znaleźli się zawod­ni­cy tren­era Kaz­imierza Moskala. Łukasz Zwolińs­ki stanął z piłką przy nodze oko w oko z golkiperem Kole­jorza. Napast­nik „por­tow­ców” uderzył jed­nak pros­to w 31-let­niego bramkarza i nie była to ostat­nia zmarnowana okaz­ja w tym meczu.

Jak powszech­nie wiado­mo, niewyko­rzys­tane sytu­acje się mszczą dlat­ego po 25 min­u­tach gry został podyk­towany rzut karny dla Lecha. Po brawurowej akcji Szy­mona Pawłowskiego, gdy skrzy­dłowy Lecha przedarł się w pole karne między dwóch obrońców i został sfaulowany, rzut karny wyko­rzys­tał były sna­jper Pogo­ni – Marcin Robak. Lech wyszedł na prowadze­nie, co dodało sporo luzu  w poczy­na­ni­ach podopiecznych chorwack­iego tren­era. Lechi­ci prze­jęli inic­jaty­wę i kon­trolowali prze­bieg meczu. Taki stan rzeczy utrzymy­wał się do prz­er­wy, a także pozostawał niezmi­en­ny po niej. Widzieliśmy Lecha wal­czącego, ambit­nego i z pomysłem.

Po godzinie gry blis­cy wyrów­na­nia byli goś­cie ze Szczeci­na. W 63. min­u­cie Tamas Kadar wys­taw­ił nogę na skra­ju pola karnego, na którą nadzi­ał się Adam Frączczak. Sędzia główny spotka­nia podyk­tował dru­gi rzut karny w tym meczu, lecz tym razem nie został on wyko­rzys­tany. Strzał w prawy róg bram­ki wybronił Matus Put­nocky, a strze­la­ją­cy Łukasz Zwolińs­ki skik­sował dobitkę, co dodało skrzy­deł drużynie prowad­zonej przez Nena­da Bjelice. Kole­jorz więcej oper­ował piłką i kilkukrot­nie odd­awał strza­ły na bramkę Kudły.

Tuż przed ostat­nim gwiz­d­kiem sędziego wynik na 3:1 pod­wyższył Abdul Azz­iz Tet­teh po strza­le z głów­ki z rzu­tu rożnego. Trze­cie ligowe zwycięst­wo Kole­jorza oglą­dała reko­r­dowa w tym sezonie licz­ba 17 247 kiboli.

Lech Poz­nań – Pogoń Szczecin 3:1 (2:1)

Bram­ki: 9., 28.  Robak, 89. Tet­teh7. Zwolińs­ki

Żółte kart­ki: 39. Ara­ju­uri, 74. Tet­teh, 84. Bednarek – 50.Lewandowski, 55. Murawski

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Bednarek, Kadar – Tet­teh, Gajos – Jevtić (64. Makuszews­ki), Majewski(75. Trał­ka) , Pawłows­ki (85. Formel­la) – Robak

Pogoń: Kudła – Frączczak, Rudol, Fojut, Lewandows­ki (80. Nunes) – Muraws­ki, Matras (61. Piotrows­ki)– Gyurcso, Kort (61. Kitano), Delev – Zwoliński

Sędzia główny: Szy­mon Marciniak

Widzów:  17 247

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.