07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.15min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Widzew: “Kolejorz” musi, Widzew może

Po dwóch prze­granych, w Pucharze Pol­s­ki i Lidze Europy, Lech wraca na boiska Ekstrak­lasy. Roz­gry­w­ki dla niego w tej rundzie o tyle kluc­zowe, że mogą zdefin­iować przyszłość tego zespołu. Już po pier­wszych meczach będziemy wiedzieć, w którym kierunku zmierza.

W dzisiejszym meczu do Poz­na­nia przy­jeżdża beni­aminek. Widzew zimą osłabił się, tracąc jed­nego z najskuteczniejszych piłkarzy ligi. Do Łodzi trafiło także kilku dobrze pros­pe­ru­ją­cych zawod­ników. Pon­ad­to dopiero ter­az powin­niśmy zobaczyć prawdzi­we oblicze Widze­wa, z autorskim pomysłem gry Michniewicza.

Lech, a raczej Bakero jest ter­az pod presją. Mis­trz Pol­s­ki prze­grał w prze­ciągu ostat­niego tygod­nia dwa bard­zo ważne mecze. Dzię­ki tym wynikom może stracić bard­zo wiele, bo poza prestiżem związanym z grą w europe­js­kich pucharach, szan­sę gry w nich w przyszłym sezonie.

Kole­jorz” to mimo wszys­tko zespół z duży­mi ambic­ja­mi, związany­mi nie tylko z grą w pucharach, ale także obroną tytułu. Trud­no ode­brać Poz­na­ni­akom szan­sy na ten sukces, co udowod­nił cho­ci­aż­by poprzed­ni sezon.

Ostat­nie dwa mecze i decyz­je per­son­alne, a także tak­ty­czne, nie mogą napawać optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem. Mimo wszys­tko Lech to mar­ka i jest zde­cy­dowanym fawory­tem więk­szoś­ci ligowych meczów. Nawet jeśli zaj­mu­je odległe ligowe mecze.

Naprze­ci­wko siebie staną jutro nie tylko mis­trz Pol­s­ki i beni­aminek, ale także zespoły, które w swoich kadrach mają niezwyk­le skutecznych Ser­nasa i Rud­nevsa. Na boisku obaj będą mogli udowod­nić swo­je umiejęt­noś­ci. Rud­nevs to, jak ważnym jest dla „Kole­jorza” piłkarzem, a Ser­nas czy władze Lecha dobrze zro­biły rezygnu­jąc z jego trans­feru do Poznania.

Początek meczu o 17. Trans­mis­ja audio w „Radiu Merkury”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.