27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.43min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Widzew: Skromniej się nie dało

teodorczyk widzewLech Poz­nań po niem­rawym spotka­niu wygrał z Widzewem 1:0. Gospo­darze mieli wiele sytu­acji na zdoby­cie bram­ki, ale wszys­tkie poza jed­ną zmarnowali. Gola na wagę trzech punk­tów zdobył Teodor­czyk, dla którego było to trze­cie trafie­nie w lidze.

 

Spotkanie bard­zo dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka. Jed­nak nie za sprawą bram­ki, a czer­wonej kart­ki dla Augusty­ni­a­ka, który faulował wychodzącego na wolne pole Teodor­czy­ka. W 11. min­u­cie napast­nik Lecha wyko­rzys­tał bard­zo dobre podanie od Lovren­ci­c­sa i pokon­ał bramkarza Widze­wa, wyprowadza­jąc swo­ją drużynę na prowadzenie.

Gospo­darze domi­nowali, ale nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytu­acji strz­elec­kich. Blis­ki szczęś­cia po uderze­niu z wol­nego był debi­u­tu­ją­cy w Lechu Dou­glas, świet­ną okazję miał również Teodor­czyk, który znalazł się w sytu­acji sam na sam, ale trafił pros­to w Mielcarza.

Przewa­ga „Kole­jorza” nie oznacza­ła jed­nak tego, że Widzew nie miał żad­nych sytu­acji na zdoby­cie gola. W 33. min­u­cie za pola karnego uderzył Okachi i Gos­tom­s­ki miał sporo prob­lemów z obroną tego strzału.

Już chwilę po wznowie­niu gry świet­ną okazję na zdoby­cie gola miał Hamalainen, ale został zablokowany. Chwilę później po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego głową strze­lał Trał­ka, ale trafił w słu­pek. Świet­ną okazję miał też Możdżeń, ale uderzył nad bramką. Blis­ki zdoby­cia drugiej bram­ki był Teodor­czyk, ale jego próbą bez trudu pow­strzy­mał Mielcarz.

Po dziesię­ciu min­u­tach dobrej gry, Lech stanął. Prowadz­ił grę i kon­trolował jej prze­bieg, ale nie stwarzał sobie żad­nych sytu­acji bramkowych. Z kolei Widzew mimo tego, że trafił jed­ną bramkę, nie wyglą­dał na zespół, który zamierza atakować i zepch­nąć Lecha do defensywy.

Po kilku­nas­tomin­u­towym okre­sie niem­rawej i co to dużo ukry­wać nud­nej gry wynik spotka­nia mógł rozstrzygnąć Teodor­czyk. Mógł­by, ale w sytu­acji sam na sam znalazł się nie kto inny jak Teodor­czyk i trafił pros­to w bramkarza. Po chwili pił­ka po raz kole­jny trafiła pod nogi Teodor­czy­ka, który zna­j­dował się w polu karnym, ale tym razem stracił piłkę.

To mogło się na “Kole­jorzu” zemś­cić. Na pięć min­ut przed końcem spotka­nia Nowak uderzył w poprzeczkę, popraw­iał Lei­monas, ale jego strzał obronił Gos­tom­s­ki. Po raz trze­ci na bramkę Lecha uderzał X i znów pił­ka odbiła się od poprzecz­ki. Piłkarze Lecha czekali już jed­nak na koniec spotka­nia, a myśla­mi byli w ciepłej szat­ni. Ostate­cznie mecz zakończył się wynikiem 1:0.

LECH POZNAŃ — WIDZEW ŁÓDŹ 1:0

BRAMKI: ‘11 Teodorczyk

Żółte kart­ki: Lovren­ci­cs, Pawłows­ki, Jakóbows­ki — Bruno

Czer­wona kart­ka: Augustyniak

LECH: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Dou­glas — Trał­ka, Linet­ty (84. Jakóbows­ki) — Lovren­ci­cs, Hamalainen, Pawłows­ki (73. Ślusars­ki) — Teodorczyk.

WIDZEW: Miel­carz — Bartkowiak, Augusty­ni­ak, de Amo, Kacz­marek — Vis­nakovs (46. Bruno), Lei­monas, Nowak, Rybic­ki (78. Batro­vić) — Melunović (15. Okachi), Visnakovs.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.