10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.8min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Wisła: Do przerwy 0:1

W pier­wszym meczu ćwierć­fi­nałowym Lech Poz­nań nie spros­tował Wiśle Kraków i prze­grał 0:1. „Kole­jorz” był lep­szym zespołem, jed­nak nie potrafił swo­jej przewa­gi zamienić na bramkę. Z powodu urazów boisko upuś­cić musieli Alek­san­dar Tonew oraz Siergiej Kri­wiec. Bramkę dla Wisły w 71. min­u­cie po nieporozu­mie­niu defen­sy­wy „Kole­jorza” zdobył Gor­dan Bunoza.

Pier­wszą dogod­ną okaz­je na zdoby­cie bram­ki Lechi­ci mieli w 9. min­u­cie spotka­nia. Siergiej Kri­wiec zagrał pomiędzy dwóch defen­sorów Wisły do Luisa Hen­riqueza, a ten wrzu­cił na głowę Artioma Rud­ne­va. Łotysz jed­nak uderzył nad bramką. Chwilę później znów najskuteczniejszy napast­nik Lecha miał dobrą okazję, ale kom­plet­nie niepil­nowany strzelił za wysoko.

Wisła grała bard­zo słabo, podopieczni Michała Pro­bierza nie wiedzieli, co robić z piłką i w zasadzie w żaden sposób nie stwarza­li zagroże­nia pod bramką Krzyszto­fa Kotorowskiego. „Kole­jorz” miał opty­cz­na przewagę i szukał w polu karnym Artioma Rudneva.

To jed­nak Semir Stil­ić miał najlep­szą sytu­ację na poko­nanie bramkarza goś­ci. W 35. min­u­cie meczu Lechi­ci szy­bko wznow­ili grę z autu, Siergiej Kri­wiec zagrał do niepil­nowanego Boś­ni­a­ka, który z pier­wszej pił­ki uderzył na bramkę Siergie­ja Parei­ki. Pił­ka po jego inter­wencji odbiła się od poprzecz­ki i opuś­ciła boisko.

Jeszcze przed prz­er­wą goś­cie mogli zdobyć bramkę. Błąd Marci­na Kamińskiego, które­mu pił­ka prz­ele­ci­ała między noga­mi, powinien wyko­rzys­tać Dudu Biton, lecz jego strzał noga­mi wybronił Krzysztof Kotorowski.

Drugą część meczu od moc­nego uderzenia zaczął Alek­san­dar Tonew, który zmienił w prz­er­wie Mateusza Możdże­nia. Buł­gar od samego początku szukał miejs­ca do strzelił i w starał się zatrud­nić Siergie­ja Pareikę. Estońs­ki bramkarz Wisły powody do niepoko­ju miał w 49. min­u­cie spotka­nia, gdy pomoc­nik Lecha minął trzech piłkarzy i potężnie uderzył, a pił­ka odbiła się jedynie od poprzeczki.

Dwie min­u­ty później moc­no odetch­nąć mógł po drugiej stron­ie boiska Krzysztof Kotorows­ki. Golkiper „Kole­jorza” na raty bronił strzał z rzu­tu wol­nego Łukasza Gar­guły. Po tej inter­wencji nabaw­ił się urazu i musi­ał pod­dać się inter­wencji lekarza. W środ­ku pola dobrze ustaw­iony Tonew prze­jął fut­bolówkę i przy linii bocznej zde­cy­dował się na indy­wid­u­al­ną akcję, mimo, że mógł odd­ać piłkę. Nieste­ty przestrzelił bramkę.

W 71. min­u­cie w zamiesza­niu w polu karnym Lecha, sędzia nie odg­wiz­dał faulu na Kamińskim, który został kop­nię­ty w nogę. Ostate­cznie sytu­ację wyko­rzys­tał Bunoza, który umieś­cił piłkę w siatce. Wisła objęła prowadze­nie. W między­cza­sie sfaulowany został także Kri­wiec, który bard­zo ucier­pi­ał w star­ciu z wiślaka­mi i musi­ał opuś­cić boisko. Sędzia ukarał Nuneza żółtą kartką, cho­ci­aż za takie zachowanie należała mu się od razu czer­wona kartka.

Końcówka meczu zro­biła się ner­wowa. „Kole­jorz” próbował prze­dostać się w pole karne Wisły, jed­nak Krakowian­ie blokowali więk­szość zagrań Lechitów. W dolic­zonym cza­sie gry Lechowi również nie udało się stworzyć żad­nej akcji, która mogła­by zagroz­ić bramkar­zowi goś­ci. W 93. min­u­cie rzut wol­ny wykon­ał Stil­ić, jed­nak Pareiko piąstkował i wybronił piłkę. Do fut­bolów­ki dobiegli jeszcze Lechi­ci, ale ostat­ni strzał został zablokowany, a sędzia odg­wiz­dał koniec meczu.

LECHWISŁA 0:1

BRAMKI: ‘71 Bunoza

Żół­ta kart­ka: Ubi­parip — Wilk, Jir­sak, Diaz, Nunez,

LECH: Kotorows­ki — Wojtkowiak, Arbole­da, Kamińs­ki, Hen­riquez — Injac, Muraws­ki – Możdżeń (46. Tonew), Stil­ić, Kri­wiec (77. Ubi­parip) — Rudnev

WISŁA: Pareiko — Jaliens, Chavez, Bunoza, Nunez — Diaz, Jir­sak (46. Gar­guła), Wilk, Kirm – Biton (88. Czekaj), Iliew (79. Paljić)

Sędzia: Marcin Borski

Widzów: 16 839

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.