01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.40min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Wisła P. : Ważne zwycięstwo po niezbyt porywającym widowisku

Lech — Wisła P. : Ważne zwycięstwo po niezbyt porywającym widowisku

W niedzielne popołud­nie piłkarze Kole­jorza pode­j­mowali na włas­nym boisku Wisłę Płock. Lech zwyciężył w tym meczu 2:1, a na listę strzel­ców wpisali się po stron­ie gospo­darzy Maciej Makuszews­ki i Chrys­t­ian Gytk­jaer. Dla goś­ci trafił były lechi­ta Semir Stilić.

Początek tego meczu bard­zo przy­pom­i­nał pier­wsze min­u­ty zeszło­ty­god­niowego poje­dynku z Sandecją Nowy Sącz. Lechi­ci zde­cy­dowanie prowadzili grę i prze­ważali, lecz nie poz­woliło im to na stworze­nie żad­nej dogod­nej sytu­acji. Kole­jorz pier­wszy strzał odd­ał w 13 min­u­cie i było to odrazu uderze­nie celne, a co więcej — odrazu dało Lechowi prowadze­nie. Udało się to za sprawą Macie­ja Makuszewskiego, który posłał piłkę po zie­mi zza pola karnego. Był to strzał, który bramkarz Wisły Płock mógł bez prob­le­mu wybronić, lecz na szczęś­cie podopiecznych Nena­da Bjel­i­cy fut­bolówka wpadła do siat­ki. Do groźnej sytu­acji doszło w 28. min­u­cie, kiedy do stałego frag­men­tu w bocznym sek­torze boiska pod­szedł dobrze znany przy Buł­garskiej Semir Stil­ić. Zde­cy­dował się on dograć krótko po zie­mi w pole karne, gdzie jeden z jego kolegów trą­cił piłkę i z linii bramkowej musi­ał ją wybi­jać Matus Put­nocky. Była to pier­wsza dogod­na okaz­ja stwor­zona przez ekipę goś­ci w tym meczu. Chwilę później odpowiedzieli lechi­ci, lecz w dobrej sytu­acji w bramkarza uderzył Chris­t­ian Gytk­jaer. Wisła Płock poszła jed­nak za ciosem i podopieczni Jerzego Brzęcz­ka doprowadzili do wyrów­na­nia w 36. min­u­cie. Na listę strzel­ców wpisał się ex-lechi­ta Semir Stil­ić. Była to bard­zo ład­na akc­ja “Naf­cia­rzy”, którzy to golem sfi­nal­i­zowali kon­tratak w prze­wadze 3 na 2. Tuż przed prz­er­wą na listę strzel­ców wpisał się Gytk­jaer, lecz sędzia Tomasz Musi­ał zde­cy­dował, że zna­j­dował się on na pozy­cji spalonej i anu­lował gola Duńczy­ka. Co nie udało się w tej akcji udało się chwilę później. Napast­nik Kole­jorza wyko­rzys­tał błąd defen­so­ra Wisły Alana Ury­gi i z najbliższej odległoś­ci skierował piłkę do siat­ki. Pier­wsza połowa pomi­mo tego, że nie należała do pory­wa­ją­cych zakończyła się prowadze­niem Lecha.

Na drugą cześć meczu obie ekipy wyszły bez zmi­an per­son­al­nych w składzie. Po prz­er­wie to goś­cie zde­cy­dowanie prze­jęli inic­jaty­wę i śmi­ało ruszyli do odra­bi­a­nia strat. Kole­jor­zowi udało się jed­nak przetr­wać trudne chwile. W odpowiedzi swo­jego szczęś­cia próbował Volodymyr Kostevych, który strza­łem z dale­ka próbował pokon­ać Sew­ery­na Kiełpina, lecz nieste­ty bez powodzenia. Pomi­mo tego, że na listę strzel­ców wpisał się Gytk­jaer, to pech w tym spotka­niu nie omi­jał poz­nańs­kich napast­ników. Najpierw to właśnie wspom­ni­any zawod­nik musi­ał zejść z boiska z powodu urazu — został zmieniony przez swo­jego roda­ka Nic­ki Bille Nielse­na, ale jego na boisku oglą­dal­iśmy niespeł­na 10 min­ut, ponieważ przy jed­nym z poje­dynków także ucier­pi­ał i musi­ał opuś­cić plac gry. W drugiej połowie wynik nie uległ zmi­an­ie i pomi­mo braku polo­tu i skład­nej gry Lechowi udało się zgar­nąć w tym meczu kom­plet punktów.

Lech Poz­nań — Wisła Płock 2:1 (2:1)

Bram­ki: 13. Makuszews­ki, 45. Gytk­jaer — 36. Stilić

Żółte kart­ki: 15. Radut — 52. Ste­fańczyk, 74. Furman

Lech:  Put­nocky — Gum­ny, Jan­ic­ki, Dilaver, Kostevych — Trał­ka, Gajos — Makuszews­ki, Jevtić, Radut (83. Barkroth) — Gytk­jaer (61. N.B. Nielsen) (71. Rakels)

Wisła P.: Kiełpin — Ste­fańczyk, Ury­ga, Dźwigała, Syl­westrzak (87. Łukows­ki) — Szy­mańs­ki, Fur­man — Mere­bashvili, Stil­ić (81. Bil­ińs­ki), Varela (64. Micha­lak) — Kante

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.