02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
11dn.15godz.48min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Wisła: Potwierdzić swoją wartość

Po dwu­ty­god­niowej prz­er­wie na mecze reprezen­tacji, przyszedł czas na powrót na ligowe boiska. Już jutro czeka nas prawdzi­wy hit T‑Mobile Ekstrak­lasy — mecz Lecha z Wisłą. “Kole­jorz” wraca wresz­cie na sta­dion przy Bułgarskiej.

Poprzed­nie spotkanie klub z Wielkopol­s­ki na Sta­dion­ie Miejskim roze­grał 29 maja, a prze­ci­wnikiem była druży­na Korony Kielce. Potem nastąpiła prz­er­wa między­se­zonowa. W sierp­niu odbyła się impreza z cyk­lu Red Bull X‑Fighters i przez to ani Lech, ani Warta nie mogły korzys­tać z tego obiek­tu. “Kole­jorz” pier­wsze pięć kole­jek grał poza Poz­naniem — cztery mecze na wyjeździe i piąte, jako gospo­darz, we Wronkach.

Wisła takich prob­lemów nie miała. Co nie zmienia fak­tu, że ostat­nio coś się zacięło w tej drużynie. Najpierw była stra­ta awan­su do Ligi Mis­trzów w ostat­nich min­u­tach meczu rewanżowego w Nikozji, a potem poraż­ka na włas­nym sta­dion­ie z Lechią Gdańsk, po słabej grze. “Biała Gwiaz­da” jak na razie w Ekstrak­lasie zdobyła zaled­wie sześć punk­tów i zaj­mu­je dziesiąte miejsce.

Lech z kolei jest lid­erem. Na kon­cie masz trzy zwycięst­wa, remis i porażkę w ostat­nim meczu w Zabrze, po słabej grze. “Kole­jorz” jest najskuteczniejszą ekipą w pol­skiej najwyższej klasie roz­gry­wkowej, z trzy­nas­toma gola­mi. Klub z Krakowa strzelił w lidze tylko trzy bram­ki. Autorem wszys­t­kich z nich jest Dudu Biton.

José Marí Bakero ma poważny ból z głowy z powodu kon­tuzji obrońców. Z Wisłą nie zagra­ją na pewno Manuel Arbole­da i Marcin Kikut. Hubert Wołąkiewicz i Grze­gorz Wojtkowiak też raczej nie wyleczą się na piątkowe spotkanie. Na ten mecz praw­dopodob­nie nie zdąży ze zgrupowa­nia reprezen­tacji również wró­cić Luis Hen­ríquez. Marcin Kamińs­ki też będzie miał mało cza­su na wypoczynek — młodzieżowa kadra Pol­s­ki swój mecz grała dopiero wczo­raj wieczorem.

Najwięk­szym prob­le­mem Wisły może być brak Patry­ka Małeck­iego, który został zaw­ies­zony na tydzień przez klub, za niepochleb­ne wypowiedzi wzglę­dem kibiców. Do tego Osman Chávez i Júnior Díaz — podob­nie, jak Hen­ríquez — wrócą późno ze zgrupowa­nia reprezen­tacji. Z kolei Maor Melik­son doz­nał urazy twarzy na jed­nym z tren­ingów kadry Izraela i dlat­ego nie wys­tąpił w meczu jego kadry z Gruzją.

Warto wspom­nieć, że pod­czas piątkowego spotka­nia ma być prowad­zony dop­ing. Ale nie tam, gdzie zawsze, czyli w Kotle, a na try­bunie IV, na prze­ci­wko Kotła. Czy to się uda niedoświad­c­zonym w tych wzglę­dach kibolom? Na razie nie wiado­mo. Proszą oni jed­nak pomoc w śpiewaniu.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20.30 i będzie trans­mi­towany na Canal+Sport.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.