01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.16min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Wisła: Walczymy do końca

Lech-Wisła: Walczymy do końca

Już jutro o 18:00 Lech Poz­nań zmierzy się przy Buł­garskiej z Wisłą Kraków. Spotkanie odbędzie się w ramach 36. kole­j­ki Lot­to Ekstraklasy.

Podopieczni Kiko Ramireza wygrali w min­ionej kole­jce na włas­nym sta­dion­ie z Pogo­nią Szczecin 4:0 po bramkach Patry­ka Małeck­iego, Pawła Broż­ka, Ivana Gon­za­leza i Rafała Boguskiego. Aktu­al­nie zaj­mu­ją szóste miejsce w lidze mając na swoim kon­cie 26. punktów.

Zawod­ni­cy Kole­jorza zremisowali bezbramkowo z Lechią Gdańsk w 35. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pla­su­ją się obec­nie na trzec­im miejs­cu w tabeli mając na kon­cie 38. oczek, tyle co dru­ga Jagiel­lonia i trze­cia Lechia.

Lechi­ci remisem z podopieczny­mi Pio­tra Nowa­ka skom­p­likowali sobie szan­sę na zdoby­cie mis­tr­zost­wa Pol­s­ki, bowiem nie wszys­tko już zależy od nich. - Nie może­my nic zro­bić. Wiemy, że mis­tr­zost­wo nie jest w naszych rękach, ale musimy wal­czyć. Nie mamy wpły­wu na wynik Legii, Jagiel­lonii czy Lechii. Jesteśmy skon­cen­trowani na naszym meczu i tylko to jest ważne. — sko­men­tował na przed­mec­zowej kon­fer­encji Nenad Bjelica.

Rywal­izu­jące jutro ze sobą drużyny spotkały się w tym sezonie aż cztery razy, po dwa w lidze i Pucharze Pol­s­ki. W Lot­to Ekstrak­lasie oba spotka­nia zakończyły się remisem, w Krakowie bezbramkowym, a w Poz­na­niu na listę strzel­ców wpisał się Darko Jevtić, a wyrów­nał w dolic­zonym cza­sie gry Paweł Brożek.

W ćwierć­fi­nale Pucharu Pol­s­ki w stol­i­cy Wielkopol­s­ki padł remis po bramkach Pawła Broż­ka i wyrównu­jącej Daw­i­da Kow­nack­iego, nato­mi­ast w Krakowie poz­na­ni­a­cy wygrali aż 4:2 z Białą Gwiazdą. Gole dla Lecha strzelili wów­czas Marcin Robak, Maciej Makuszews­ki, Darko Jevtić oraz Radosław Majew­s­ki, a dla Wisły Peter Brlek i Patryk Małecki.

Szkole­niowiec Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy przed kole­jnym star­ciem z Wisłą chwali prze­ci­wni­ka. — Wisła gra bard­zo dobrze w rundzie finałowej. Ostat­nio wygrali z Pogo­nią, są bard­zo dobrą drużyną. Mają wielu lid­erów, zal­icza­ją się do nich  Małec­ki, Głowac­ki, Brożek oraz Gon­za­lez. To są zawod­ni­cy z dobrym charak­terem. Wiemy, że to będzie cięż­ki mecz i będą grali o zwycięst­wo, ale jeśli będziemy na swoim poziomie mamy szan­sę wygrać. – dodał tren­er Nenad Bjelica.

Arbi­trem niedziel­nego spotka­nia będzie Mar­iusz Złotek.

Mecz rozpocznie się o 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.