01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.32min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Wisła: Zbliżyć się do czołówki

Lech-Wisła: Zbliżyć się do czołówki

W 20. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym boisku z Wisłą Kraków.

W rundzie jesi­en­nej lechi­ci prze­grali z krakowiana­mi 2:0, bram­ki dla “Białej Gwiazdy” strze­lali Brożek oraz Gar­guła. W poprzed­nim sezonie to jed­nak poz­na­ni­a­cy dwukrot­nie byli lep­si od Wisły Kraków. Przy Rey­mon­ta tri­um­fowali po bram­ce Szy­mona Drew­ni­a­ka, przy Buł­garskiej z kolei Pareiko pokon­ał Łukasz Teodor­czyk, strze­la­jąc tym samym swo­jego debi­u­tanck­iego gola w niebiesko-białych barwach.

W poprzed­niej kole­jce Kole­jorz prze­grał z Koroną Kielce 1:0. Gola na wagę trzech punk­tów dla kiel­czan zdobył Daniel Gołę­biews­ki. Podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka pla­su­ją się na czwartym miejs­cu w tabeli, tracąc do “Białej Gwiazdy” cztery ocz­ka. Wygrana Lecha była­by bard­zo dobrym rezul­tatem dla poz­na­ni­aków, którzy w tym sezonie spisu­ją się w kratkę. Dużą korzyś­cią dla lechitów jest fakt, że z dziewię­ciu przy Buł­garskiej wygry­wali oni pię­ciokrot­nie, trzy razy dzielili się punk­ta­mi z rywala­mi i tylko raz przegrali.

Podopieczni tren­era Fran­cisz­ka Smudy w 19. kole­jce doz­nali dotk­li­wej poraż­ki z Jagiel­lonią Białys­tok (5:2). Na wyjaz­dach krakowian­ie nie spisu­ją się najlepiej. Tylko raz udało im się wygrać… w Kielcach.

Tren­er Mar­iusz Rumak nie powoła do mec­zowej “18” na pewno Jas­mi­na Bur­cia, Vojo Ubi­pari­pa, Szy­mona Drew­ni­a­ka, Huber­ta Wołąkiewicza, Keb­by Ceesay’a, Day­lona Claase­na oraz pauzu­jącego za kartkę Marci­na Kamińskiego. Niepewny jest wys­tęp Tomasza Kędziory.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.