02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.31min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Wisła: Zbliżyć się do czołówki

Lech-Wisła: Zbliżyć się do czołówki

W 20. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym boisku z Wisłą Kraków.

W rundzie jesi­en­nej lechi­ci prze­grali z krakowiana­mi 2:0, bram­ki dla “Białej Gwiazdy” strze­lali Brożek oraz Gar­guła. W poprzed­nim sezonie to jed­nak poz­na­ni­a­cy dwukrot­nie byli lep­si od Wisły Kraków. Przy Rey­mon­ta tri­um­fowali po bram­ce Szy­mona Drew­ni­a­ka, przy Buł­garskiej z kolei Pareiko pokon­ał Łukasz Teodor­czyk, strze­la­jąc tym samym swo­jego debi­u­tanck­iego gola w niebiesko-białych barwach.

W poprzed­niej kole­jce Kole­jorz prze­grał z Koroną Kielce 1:0. Gola na wagę trzech punk­tów dla kiel­czan zdobył Daniel Gołę­biews­ki. Podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka pla­su­ją się na czwartym miejs­cu w tabeli, tracąc do “Białej Gwiazdy” cztery ocz­ka. Wygrana Lecha była­by bard­zo dobrym rezul­tatem dla poz­na­ni­aków, którzy w tym sezonie spisu­ją się w kratkę. Dużą korzyś­cią dla lechitów jest fakt, że z dziewię­ciu przy Buł­garskiej wygry­wali oni pię­ciokrot­nie, trzy razy dzielili się punk­ta­mi z rywala­mi i tylko raz przegrali.

Podopieczni tren­era Fran­cisz­ka Smudy w 19. kole­jce doz­nali dotk­li­wej poraż­ki z Jagiel­lonią Białys­tok (5:2). Na wyjaz­dach krakowian­ie nie spisu­ją się najlepiej. Tylko raz udało im się wygrać… w Kielcach.

Tren­er Mar­iusz Rumak nie powoła do mec­zowej “18” na pewno Jas­mi­na Bur­cia, Vojo Ubi­pari­pa, Szy­mona Drew­ni­a­ka, Huber­ta Wołąkiewicza, Keb­by Ceesay’a, Day­lona Claase­na oraz pauzu­jącego za kartkę Marci­na Kamińskiego. Niepewny jest wys­tęp Tomasza Kędziory.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.