01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.3godz.59min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech wygrywa w ligowym klasyku

Lech wygrywa w ligowym klasyku

Lech Poz­nań wygrał w ligowym klasyku z Legią 2:1. Mecz z samego początku był ner­wowy i żad­na z drużyn nie zdołała wykre­ować sobie stu pro­cen­towej sytu­acji. W drugiej połowie zaczął prze­ważać Lech. Po jed­nej z akcji z boiska za obronę ręko­ma poza polem karnym musi­ał zejść Malarz. Po tym przewinie­niu z rzu­tu wol­nego, zmienionego już bramkarza pokon­ał Dou­glas. Kole­jną bramkę zdobył Hamalainen, który nie zmarnował sytu­acji sam na sam. Legia jeszcze naw­iąza­ła kon­takt na niecałe dziesięć min­ut przed końcem meczu po strza­le Kuchar­czy­ka. Jed­nak ten gol nie wystar­czył goś­ciom na wywiezienia choć­by jed­nego punk­tu z Bułgarskiej.

Od pier­wszych min­ut obie drużyny ostro weszły w mecz. Pier­wszą groźną sytu­ację miała Legia, która już w pier­wszej min­u­cie mogła objąć prowadze­nie po groźnym strza­le Żyry zza pola karnego. Świet­ną inter­wencją popisał się jed­nak Jas­min Burić.

Gra przenosiła się od jed­nej bram­ki do drugiej. Ner­wowość i niedokład­ność drużyn nie pozwalały na roze­granie akcji do koń­ca. W 22. min­u­cie swo­ją szan­sę miał Lovrenc­sics, który otrzy­mał crossowe podanie i zde­cy­dował się na strzał po długim rogu. Obronił bramkarz Legii, ale pił­ka powędrowała pod nogi Sada­je­wa. Czeczeńs­ki napast­nik nie zdołał nic z nią zrobić.

Nie obyło się także bez błędów w defen­sy­wie „Kole­jorza”. Taki popełnił Burić, który w 38. min­u­cie przepuś­cił piłkę, a na nią już czekał Kuchar­czyk. Golkiper­owi Lecha udało się oprzy­tom­nieć i napraw­ić swój błąd.

W drugiej połowie było widać więk­szy spokój Lecha, który częś­ciej decy­dował się na kom­bi­na­cyjną grę. Okazję do obe­jrzenia tego typu akcji mieliśmy w 62. min­u­cie, kiedy to po crossowym poda­niu Dou­glasa piłkę na sam na sam otrzy­mał Hamalainen. Dys­tans do bramkarza Legii był duży i ten wyszedł z bram­ki. Hamalainen chci­ał go lobować, ale Malarz obronił ręko­ma za polem karnym, za co został wyrzu­cony z boiska. Z tego miejs­ca do rzu­tu wol­nego pod­szedł Dou­glas. Z 24 metrów, lewą nogą, pon­ad murem zmieś­cił piłkę pod poprzeczkę.

Niecałe sie­dem min­ut później sta­dion ponown­ie osza­lał. Inteligent­nym podaniem popisał się Linet­ty, który zagrał do Hamalaine­na. Fin znalazł się w sytu­acji sam na sam i pokon­ał Kuciaka.

Legia zdołała wyrów­nać na niecałe sześć min­ut przed końcem pod­sta­wowego cza­su gry. W wyniku nieporozu­mienia defen­sorów Lecha, piłkę otrzy­mał Kuchar­czyk, który z pół­wole­ja wpakował piłkę do siatki.

Do koń­ca meczu więcej sytu­acji mieli lechi­ci głównie z kon­tr. Jed­ną z nich zmarnował Pawłows­ki, który potknął się w sytu­acji, gdy przed nim został tylko jeden legionista.

LECH POZNAŃ – LEGIA WARSZAWA 2:1 (0:0)

Bram­ki: 63′ Dou­glas, 70′ Hamalainen – 84′ Kucharczyk

Żółte kart­ki: Ara­ju­uri, Lovrenc­sics, Pawłows­ki – Vrdol­jak, Kuchar­czyk, Żyro

Czer­wone kart­ki: Malarz

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty, Trał­ka (73. Kadar) – Lovrenc­sics (63. Pawłows­ki), Hamalainen, Kow­nac­ki (86. Formel­la) – Sadajew

LEGIA: Malarz – Bereszyńs­ki, Astiz, Rzeźniczak, Brzys­ki – Jodłowiec, Vrdol­jak – Kuchar­czyk, Masłows­ki (63. Kuci­ak), Żyro (90. Guil­herme) – Duda

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.