27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.56min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech wygrywa w ligowym klasyku

Lech wygrywa w ligowym klasyku

Lech Poz­nań wygrał w ligowym klasyku z Legią 2:1. Mecz z samego początku był ner­wowy i żad­na z drużyn nie zdołała wykre­ować sobie stu pro­cen­towej sytu­acji. W drugiej połowie zaczął prze­ważać Lech. Po jed­nej z akcji z boiska za obronę ręko­ma poza polem karnym musi­ał zejść Malarz. Po tym przewinie­niu z rzu­tu wol­nego, zmienionego już bramkarza pokon­ał Dou­glas. Kole­jną bramkę zdobył Hamalainen, który nie zmarnował sytu­acji sam na sam. Legia jeszcze naw­iąza­ła kon­takt na niecałe dziesięć min­ut przed końcem meczu po strza­le Kuchar­czy­ka. Jed­nak ten gol nie wystar­czył goś­ciom na wywiezienia choć­by jed­nego punk­tu z Bułgarskiej.

Od pier­wszych min­ut obie drużyny ostro weszły w mecz. Pier­wszą groźną sytu­ację miała Legia, która już w pier­wszej min­u­cie mogła objąć prowadze­nie po groźnym strza­le Żyry zza pola karnego. Świet­ną inter­wencją popisał się jed­nak Jas­min Burić.

Gra przenosiła się od jed­nej bram­ki do drugiej. Ner­wowość i niedokład­ność drużyn nie pozwalały na roze­granie akcji do koń­ca. W 22. min­u­cie swo­ją szan­sę miał Lovrenc­sics, który otrzy­mał crossowe podanie i zde­cy­dował się na strzał po długim rogu. Obronił bramkarz Legii, ale pił­ka powędrowała pod nogi Sada­je­wa. Czeczeńs­ki napast­nik nie zdołał nic z nią zrobić.

Nie obyło się także bez błędów w defen­sy­wie „Kole­jorza”. Taki popełnił Burić, który w 38. min­u­cie przepuś­cił piłkę, a na nią już czekał Kuchar­czyk. Golkiper­owi Lecha udało się oprzy­tom­nieć i napraw­ić swój błąd.

W drugiej połowie było widać więk­szy spokój Lecha, który częś­ciej decy­dował się na kom­bi­na­cyjną grę. Okazję do obe­jrzenia tego typu akcji mieliśmy w 62. min­u­cie, kiedy to po crossowym poda­niu Dou­glasa piłkę na sam na sam otrzy­mał Hamalainen. Dys­tans do bramkarza Legii był duży i ten wyszedł z bram­ki. Hamalainen chci­ał go lobować, ale Malarz obronił ręko­ma za polem karnym, za co został wyrzu­cony z boiska. Z tego miejs­ca do rzu­tu wol­nego pod­szedł Dou­glas. Z 24 metrów, lewą nogą, pon­ad murem zmieś­cił piłkę pod poprzeczkę.

Niecałe sie­dem min­ut później sta­dion ponown­ie osza­lał. Inteligent­nym podaniem popisał się Linet­ty, który zagrał do Hamalaine­na. Fin znalazł się w sytu­acji sam na sam i pokon­ał Kuciaka.

Legia zdołała wyrów­nać na niecałe sześć min­ut przed końcem pod­sta­wowego cza­su gry. W wyniku nieporozu­mienia defen­sorów Lecha, piłkę otrzy­mał Kuchar­czyk, który z pół­wole­ja wpakował piłkę do siatki.

Do koń­ca meczu więcej sytu­acji mieli lechi­ci głównie z kon­tr. Jed­ną z nich zmarnował Pawłows­ki, który potknął się w sytu­acji, gdy przed nim został tylko jeden legionista.

LECH POZNAŃ – LEGIA WARSZAWA 2:1 (0:0)

Bram­ki: 63′ Dou­glas, 70′ Hamalainen – 84′ Kucharczyk

Żółte kart­ki: Ara­ju­uri, Lovrenc­sics, Pawłows­ki – Vrdol­jak, Kuchar­czyk, Żyro

Czer­wone kart­ki: Malarz

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty, Trał­ka (73. Kadar) – Lovrenc­sics (63. Pawłows­ki), Hamalainen, Kow­nac­ki (86. Formel­la) – Sadajew

LEGIA: Malarz – Bereszyńs­ki, Astiz, Rzeźniczak, Brzys­ki – Jodłowiec, Vrdol­jak – Kuchar­czyk, Masłows­ki (63. Kuci­ak), Żyro (90. Guil­herme) – Duda

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.