31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.7min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech wygrywa z Videotonem szybko, łatwo i przyjemnie.

Lech wygrywa z Videotonem szybko, łatwo i przyjemnie.

Lech Poz­nań wygrał z Videotonem Szekesfe­hervar 3:0 i rewanż na Węgrzech wyda­je się być już tylko for­mal­noś­cią. Lech pod­czas meczu ewident­nie prze­ważał nad prze­ci­wnikiem. Do szat­ni na prz­er­wę schodz­ił z wynikiem 1:0 po bram­ce Linet­tego. Swo­je szanse miał również Videoton, ale nie na tyle groźne, by pokon­ać Buri­cia. Drugą bramkę w 57. min­u­cie zdobył Thoma­l­la, a dziesięć min­ut później pod­wyższył wynik jeszcze Trał­ka. Rewanżowy mecz z Videotonem zostanie roze­grany za tydzień w czwartek w Szeke­fe­hervar. Jeśli Lech utrzy­ma tak dobrą dys­pozy­cję, jak dzisi­aj, to otworzą się przed drużyną drzwi do fazy grupowej Ligi Europy.

W 4. min­u­cie po stałym frag­men­cie gry zakotłowało się w polu karnym „Kole­jorza”. Po wielkim zamiesza­niu strzał z bliskiej odległoś­ci zdołał obronić Burić.

Już w 11. min­u­cie lechi­ci wys­zli na prowadze­nie po koronkowej akcji, w której głównym inic­ja­torem był Linet­ty. Młody pomoc­nik najpierw zagrał klep­ką z Hamalainen­em, później podał na lewo do Dou­glasa, który z pier­wszej pił­ki dośrod­kował. Cen­tra była zaadresowana do Linet­tego, który bez więk­szych prob­lemów pokon­ał bramkarza Videotonu.

Szy­bko strzelona bram­ka nie przekreślała szans Węgrów, którzy pomi­mo mniejszego posi­ada­nia pił­ki stwarza­li sobie równie groźne sytu­acje, co Lech. W 28. min­u­cie po stałym frag­men­cie gry, swoim reflek­sem musi­ał popisać się kole­jny raz Burić po strza­le Gyursco.

W pier­wszej połowie swo­jej okazji szukał jeszcze Hamalainen. Fin w 42. min­u­cie najpierw popisał się spry­t­nym zwo­dem, następ­nie odd­ał strzał, który jed­nak z łat­woś­cią obronił Danilovic.

Dru­ga połowa wyglą­dała podob­nie, wręcz iden­ty­cznie, jak pier­wsza. Lech prze­ważał, miał więk­sze posi­adanie pił­ki, ale nie przeszkadza­ło to Videotonowi w kre­owa­niu sobie dogod­nych sytu­acji. Taką na początku drugiej połów­ki miał Soumah, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Lecha. Burić jed­nak zdołał, pomi­mo prob­lemów, odd­al­ić niebez­pieczeńst­wo i zachować czyste konto.

W 57. min­u­cie lechi­ci mogli się cieszyć z drugiej strzelonej bram­ki. Z prawej strony cen­trował Lovrenc­sics, a piłkę główką prze­ciął Thoma­l­la. Napast­nik Lecha miał dużo szczęś­cia, ponieważ fut­bolówka, zan­im przekroczyła lin­ię bramkową, odbiła się od bramkarza i słupka.

Spek­takl bramek nie miał koń­ca. W 68. min­u­cie swo­ją cegiełkę do zwycięst­wa dołożył Trał­ka, który po wyśmien­i­tym dośrod­kowa­niu Pawłowskiego wpakował piłkę do siatki.

LECH POZNAŃVIDEOTON SZEKESFEHERVAR 3:0 (1:0)

Bram­ki: 11′ Linet­ty, 57′ Thoma­l­la, 68′ Trałka

Żółte kart­ki: Linet­ty, Burić; Simon, Kovacs, Ivanovski

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Dud­ka, Dou­glas – Linet­ty, Trał­ka – Lovrenc­sics (79. Robak (83. Hol­man)), Hamalainen (83. Formel­la), Pawłows­ki – Thomalla

VIDEOTON: Danilovic – Szol­no­ki, Vini­cius, Lang, Fejes – Patkai (71. Tre­botić), Simon – Gyurcso (89. Sejben), Ivanovs­ki, Fil­ipe – Soumah

Wid­zowie: 14 133

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.