Lech wyjedzie na zgrupowanie do Hiszpanii

Piłkarze Lecha do stol­i­cy Wielkopol­s­ki wrócą w pier­wszej połowie sty­cz­nia. Jak zwyk­le przez pier­wsze dwa dni prze­chodz­ić będą bada­nia. Podob­ne do tych, które przes­zli przed ostat­nim treningiem przed spotkaniem z Zagłę­biem Lubin. Prawdzi­we przy­go­towa­nia rozpoczną jed­nak 16 sty­cz­nia, od kiedy będą trenować dwa razy dzi­en­nie, praw­dopodob­nie we Wronkach.

W Polsce „Kole­jorz” roze­gra dwa sparin­gi. Pier­wszy z nich odbędzie się 20 sty­cz­nia, a dru­gi pięć dni później. Jed­nym z kandy­datów do gry jest częsty spar­ing­part­ner Lecha, Zagłę­bie Lubin. Lechi­ci zagrali z nim już dwa spotka­nia ligowe, a więc przy­na­jm­niej do początku przyszłego sezonu nie zmierzą się w walce o punk­ty. — Spar­ing­part­nerów nie mamy jeszcze zaplanowanych, trwa­ją negoc­jac­je. Do świat wszys­tko powin­no być już jasne — przyz­na­je Dar­iusz Motała, kierown­ik Lecha Poznań.

Zimą piłkarze Lecha Poz­nań wyjadą na jed­no zgrupowanie do Hisz­panii. Na Półwysep Iberyjs­ki „Kole­jorz” wyle­ci 27 sty­cz­nia, a stacjonować będzie w dwóch ośrod­kach. W pier­wszym, przez sześć dni, w miejs­cowoś­ci Rota na połud­niowo zachod­niej częś­ci regionu. Dru­ga odbędzie się w Esteponie, w której Lechi­ci prze­by­wali również przed rok­iem. — Chcieliśmy mieć jed­no dłuższe zgrupowanie, zami­ast dwóch krót­kich — tłu­maczy kierownik.

W pier­wszej część obozu podopieczni Jose Mari Bakero mają zaplanowane mają dwa mecze kon­trolne, a praw­dopodob­nie jed­nym z rywali będzie Spar­ta Pra­ga. Wszys­tkie szczegóły powin­ny być znane do świąt, ponieważ nadal trwa­ją negoc­jac­je i usta­lanie szczegółów.

Pod­czas obozu zawod­ni­cy z Poz­na­nia wezmą także udzi­ał w sil­nie obsad­zonym turnieju Mar­bel­la Cup 2012. Zagra w nim osiem drużyn, a Lech roze­gra w nim trzy spotka­nia. Poza „Kole­jorzem” zaproszeni do gry zostali piłkarze Rubinu Kazań, Dynamo Kijów, Krylji Sowi­etow, CSKA Moskwa oraz mis­trza Chin, Guangzhou. Wolne są jeszcze miejs­ca, które zająć mogą zespoły: Rapidu Bukareszt, Staeuy Bukareszt, BATE Borysów lub FC Zestafoni.

Do Poz­na­nia Lechi­ci wrócą 10 sty­cz­nia, a już tydzień później zagra­ją u siebie mecz z GKS-em Bełchatów w ramach 18. kole­j­ki T‑Mobile Ekstrak­lasy. — Ist­ni­ała możli­wość zagra­nia meczu w Polsce, po powro­cie z obozu, ale to zależało od ter­minu spotka­nia ligowego — zaz­nacza Dar­iusz Motała.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress