02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.3godz.25min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech z Górnikiem Łęczna na Bułgarskiej nie przegrywał

Lech z Górnikiem Łęczna na Bułgarskiej nie przegrywał

Niewiele razy w swo­jej his­torii rywal­i­zowały ze sobą zespoły Lecha Poz­nań i Górni­ka Łęcz­na. Lep­sze wspom­nienia z nich ma “Kole­jorz”, który na włas­nym sta­dion­ie nie prze­grał ze swoim najbliższym rywalem. A ostat­nie spotkanie roze­gra­no wcale nie tak dawno, bo w kwiet­niu 2007 roku.

Ten mecz pamię­ta jed­nak tylko jeden zawod­nik z obec­nej kadry Lecha. A jest nim nie kto inny jak Krzysztof Kotorows­ki. Ostat­nio jed­nak nie znalazł się on nawet w mec­zowej osiem­nastce. Gola dla Lechitów, jak się później okaza­ło jedynego, zdobył w 22. min­u­cie Piotr Reiss.

Kole­jorz” wygrał ze swoi­mi rywala­mi z Łęcznej 1:0. Było to już w nowej erze Lecha, ale jak się okazu­je po sied­miu lat­ach zespół wyglą­da zgoła inaczej.

W wyjś­ciowym składzie znaleźli się Kotorows­ki. W obronie zagrał Kikut, Drzy­mont, Tanevs­ki i Bosac­ki. W pomo­cy zagrali Wilk, Zając, Muraws­ki i Zakrzews­ki. W ataku Pit­ry i Reiss. Po prz­er­wie na boisko wes­zli Injac, Dobrew i Quinteros.

Star­si kibice doskonale pamię­ta­ją zespół prowad­zony przez Smudę. Przed meczem Lech zaj­mował dalekie 8 miejsce, a ich ryw­al był 12. Po meczu roze­granym przy Buł­garskiej pogorszyła się sytu­ac­ja Górni­ka, który spadł na 13 miejce, a miał jedynie 7 punk­tów przewa­gi nad stre­fą spad­kową. Ostate­cznie Łęcz­na zajęła 13 miejsce, Lech był 7.

Mało kto się wów­czas spodziewał, że będzie to ostat­ni mecz Lecha z Górnikiem. Ten został po sezonie zde­grad­owany do III ligi za udzi­ał w korupcji. Po kilku lat­ach ponown­ie jed­nak zaw­itał w Ekstraklasie.

Przed niedziel­nym meczem moż­na jed­nak być optymisty­cznie nastaw­ionym do rywal­iza­cji z Łęczną. Górnik z Lechem przy Buł­garskiej rywal­i­zował 6 razy. Tylko raz udało mu się zdobyć punkt — w mar­cu 2001 roku w II lidze. Później zdoby­wał już gole, ale prze­gry­wał — ostate­cznie pięć razy. Tracił 11 bramek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.