01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.18min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech z Górnikiem Łęczna na Bułgarskiej nie przegrywał

Lech z Górnikiem Łęczna na Bułgarskiej nie przegrywał

Niewiele razy w swo­jej his­torii rywal­i­zowały ze sobą zespoły Lecha Poz­nań i Górni­ka Łęcz­na. Lep­sze wspom­nienia z nich ma “Kole­jorz”, który na włas­nym sta­dion­ie nie prze­grał ze swoim najbliższym rywalem. A ostat­nie spotkanie roze­gra­no wcale nie tak dawno, bo w kwiet­niu 2007 roku.

Ten mecz pamię­ta jed­nak tylko jeden zawod­nik z obec­nej kadry Lecha. A jest nim nie kto inny jak Krzysztof Kotorows­ki. Ostat­nio jed­nak nie znalazł się on nawet w mec­zowej osiem­nastce. Gola dla Lechitów, jak się później okaza­ło jedynego, zdobył w 22. min­u­cie Piotr Reiss.

Kole­jorz” wygrał ze swoi­mi rywala­mi z Łęcznej 1:0. Było to już w nowej erze Lecha, ale jak się okazu­je po sied­miu lat­ach zespół wyglą­da zgoła inaczej.

W wyjś­ciowym składzie znaleźli się Kotorows­ki. W obronie zagrał Kikut, Drzy­mont, Tanevs­ki i Bosac­ki. W pomo­cy zagrali Wilk, Zając, Muraws­ki i Zakrzews­ki. W ataku Pit­ry i Reiss. Po prz­er­wie na boisko wes­zli Injac, Dobrew i Quinteros.

Star­si kibice doskonale pamię­ta­ją zespół prowad­zony przez Smudę. Przed meczem Lech zaj­mował dalekie 8 miejsce, a ich ryw­al był 12. Po meczu roze­granym przy Buł­garskiej pogorszyła się sytu­ac­ja Górni­ka, który spadł na 13 miejce, a miał jedynie 7 punk­tów przewa­gi nad stre­fą spad­kową. Ostate­cznie Łęcz­na zajęła 13 miejsce, Lech był 7.

Mało kto się wów­czas spodziewał, że będzie to ostat­ni mecz Lecha z Górnikiem. Ten został po sezonie zde­grad­owany do III ligi za udzi­ał w korupcji. Po kilku lat­ach ponown­ie jed­nak zaw­itał w Ekstraklasie.

Przed niedziel­nym meczem moż­na jed­nak być optymisty­cznie nastaw­ionym do rywal­iza­cji z Łęczną. Górnik z Lechem przy Buł­garskiej rywal­i­zował 6 razy. Tylko raz udało mu się zdobyć punkt — w mar­cu 2001 roku w II lidze. Później zdoby­wał już gole, ale prze­gry­wał — ostate­cznie pięć razy. Tracił 11 bramek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.