Lech z najlepszą defensywą w lidze

bramka bramkarz jasmin buricLechi­ci po raz kole­jny w tym sezonie są zespołem, który posi­a­da najlep­szą defen­sy­wę w lidze. Przy­na­jm­niej statysty­cznie. „Kole­jorz” powró­cił na tę pozy­cję, bowiem w doty­chczas roze­granych dziewięt­nas­tu spotka­ni­ach stracił najm­niej bramek spośród wszys­t­kich drużyn Ekstrak­lasy.

Jeszcze przed tą kole­jką najlep­szą defen­sy­wę posi­adał zespół Górni­ka Zabrze, którego bramkarze w tym sezonie stra­cili 14 bramek. Jed­nak w piątek zespół Legii Warsza­wa trzykrot­nie znalazł sposób na umieszcze­nie pił­ki w siatce bram­ki Łukasza Sko­rup­skiego i licz­ba stra­conych goli przez drużynę Adama Nawał­ki wzrosła do 17.

To poz­woliło ponown­ie już w tym sezonie powró­cić Lechowi na pozy­cję lid­era w tej statystyce. Przez zde­cy­dowaną część sezonu „Kole­jorz” tracił najm­niej w lidze, jed­nak pod koniec rundy jesi­en­nej w trzech meczach z rzę­du stracił aż osiem goli i został wyprzed­zony przez rywali. W tej kole­jce jed­nak udało się wró­cić na tę pozy­cję. Lechi­ci w tym sezonie stra­cili do tej pory jedynie 15 goli, mniej niż prowadzą­ca Legia, a tylko niez­nacznie więcej, niż strzelił GKS Bełchatów.

Dużą zasługę dla takiego wyniku ma bard­zo dobra gra zespołu w meczach wyjaz­dowych. Z dziesię­ciu roze­granych meczów na tere­nie rywala aż sześć kończyło się zwycięst­wem piłkarzy Mar­iusza Ruma­ka w sto­sunku 0:1.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress