02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
11dn.0godz.12min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech – Zagłębie: Kolejorz walczy o pierwsze 3 punkty w nowym sezonie

Lech – Zagłębie: Kolejorz walczy o pierwsze 3 punkty w nowym sezonie

W drugiej kole­jce sezonu Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na Inea Sta­dion­ie Zagłę­bie Lubin.  Oba zespoły do tego meczu pod­chodzą w zupełnie innych nas­tro­jach. Gospo­darze, którzy w inau­gu­ru­ją­cym meczu tylko zremisowali z wrocławskim Śląskiem na pewno czu­ją niedosyt i będą chcieli pokazać swoim kibi­com, że był do tylko wypadek przy pra­cy. Z drugiej strony ekipa Lubin­ian, która w pier­wszej kole­jce roz­gromiła u siebie kielecką Koronę aż 4:0. Co więcej, goś­cie w min­iony czwartek po dra­maty­cznym meczu w drugiej rundzie elim­i­nacji Ligi Europy wye­lim­i­nowali serb­s­ki Par­ti­zan Bel­grad. Fakt, że Zagłę­bie po tej poty­czce, po walce przez 120 min­ut, ma tylko 3 dni prz­er­wy pomiędzy meczem w Poz­na­niu może wpłynąć na korzyść lechitów.

Dużym atutem Kole­jorza mogą być powraca­ją­cy do składu po kon­tuzji Maciej Makuszews­ki oraz Matus Put­nocky.  Dla obu zawod­ników niedziel­ny mecz jest szan­są na ligowy debi­ut w niebiesko-białych barwach. Jak wspom­i­nał na piątkowej kon­fer­encji pra­sowej tren­er Jan Urban nie będzie mógł on sko­rzys­tać z Szy­mona Pawłowskiego i Daw­i­da Kow­nack­iego. Ci zawod­ni­cy dochodzą jeszcze do siebie po kon­tuz­jach, których doz­nali w pier­wszych meczach sezonu.

W ekip­ie Zagłębia głównym prob­le­mem szkole­niow­ca Pio­tra Stokow­ca może być zmęcze­nie po meczu z Par­ti­zanem. Sto­sunkowo wąs­ka kadra Miedziowych spraw­ia, że wielu zawod­ników, którzy spędzili na boisku w czwartek 120 min­ut będzie musi­ało zagrać także w Poz­na­niu. W piątek do Lubi­na na stałe z beligi­jskiego KSC Lok­eren przeniósł się reprezen­tant Pol­s­ki, Fil­ip Starzyńs­ki. Pop­u­larny „Figo” – bo tak nazy­wany jest Starzyńs­ki – pod­pisał z Zagłę­biem 4‑letni kon­trakt i już w niedzielę będzie mógł zagrać na Inea Sta­dion­ie. Może on być dobrą alter­naty­wą do środ­ka pola np. dla Łukasza Piąt­ka czy Jarosława Kubickiego.

Która ekipa zwycięży – głod­na trzech punk­tów ekipa Kole­jorza czy też pod­męczeni podopieczni Pio­tra Stokow­ca? O tym przekon­amy się już w niedzielę – pier­wszy gwiz­dek sędziego o godzinie 18:00.

Karoli­na Tórz

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.