01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.4min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Zagłębie: Pójść za ciosem i wygrać. Wszyscy na Lecha!

Lech-Zagłębie: Pójść za ciosem i wygrać. Wszyscy na Lecha!

Już w niedzielne popołud­nie, po raz ostat­ni w tym roku, Lech Poz­nań roze­gra swo­je ligowe spotkanie na INEA Sta­dion­ie. Rywalem mis­trza Pol­s­ki jest Zagłę­bie Lubin. 

W ramach 20. kole­j­ki Ekstrak­lasy Miedziowi zaw­ita­ją do Poz­na­nia. Druży­na prowad­zona przez tren­era Pio­tra Stokow­ca nie tak dawno, bo w połowie listopa­da, była w stol­i­cy Wielkopol­s­ki. Wów­czas lubini­an­ie pożeg­nali się z roz­gry­wka­mi Pucharu Pol­s­ki. Lechi­ci dwukrot­nie pokon­ali swoich rywali 1:0. W spotka­niu wyjaz­dowym wygraną zapewnił Paulus Ara­ju­uri, a krop­kę nad i postaw­ił przy Buł­garskiej Szy­mon Pawłowski.

W tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrot­nie — dwa razy we wspom­ni­anym Pucharze Pol­s­ki, raz w Ekstrak­lasie. 14 sierp­nia Zagłę­bie pokon­ało na włas­nym obiek­cie Lecha 2:1. Jedyną bramkę dla poz­na­ni­aków zdobył wów­czas Marcin Robak.

Kole­jorz zaj­mu­je siódme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 25. punk­tów. Tuż przed nim zna­j­du­je się ich niedziel­ny ryw­al w Ekstrak­lasie. Zagłę­bie ma o dwa punk­ty więcej od Lecha. Dla zespołu “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” wygrana z Miedziowy­mi oznacza przeskocze­nie rywala i awans w górę tabeli.

Sytu­ac­ja kadrowa mis­trza Pol­s­ki nie zmieniła się w porów­na­niu z czwartkowym spotkaniem w Lidze Europy. Nadal niez­dol­ni do gry są Marcin Robak, Ger­go Lovrenc­sics, Dar­iusz Dud­ka, Keb­ba Ceesay.-  Mamy tylko pię­ciu obroń­ców. Trud­no zatem mówić komuś, że nie może zła­pać żół­tego kar­to­nika. Cho­dzi oto, aby nie zdo­być głu­piej, nie­roz­sąd­nej żół­tej kar­ki. Jeśli któ­ryś z zawod­ni­ków otrzy­ma ją w fer­wo­rze wal­ki, to nie będziemy mieć niko­mu za złe – przyz­nał na kon­fer­encji tren­er mis­trza Pol­s­ki, Jan Urban.

Pier­wszy gwiazdek sędziego Pawła Raczkowskiego o 15:30 przy Buł­garskiej 17.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.