01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.0min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Zagłębie: Przegrywali i… odrobili straty. W końcu

lechiciPo wygranej Legii Warsza­wa w sobotę, piłkarze Lecha Poz­nań aby utrzy­mać dys­tans czterech punk­tów do lid­era musieli wygrać z Zagłę­biem Lubin. Spotkanie nie rozpoczęło się dla nich najlepiej, bo już w 5. min­u­cie po fatal­nym błędzie Buri­cia prze­gry­wali 0:1. Udało im się jed­nak przechylić sza­le zwycięst­wa na swo­ją stronę. Gole strze­lali Lovren­ci­cs, Hamalainen i Reiss.

Lech od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego próbował prze­nieść roz­gry­wanie pił­ki na połowę rywala i już w pier­wszych akc­jach poz­na­ni­a­cy byli blis­cy strze­le­nia gola, gdy w 3. min­u­cie na wysokoś­ci linii pola karnego pił­ka trafiła do Lovrenc­sic­sa. Ten jed­nak kop­nął ją wprost w bramkarza. Gli­wa bez więk­szych prob­lemów zła­pał fut­bolówkę, a lubini­an­ie ruszyli z kon­trą. Po błędzie defen­sy­wy Kole­jorza piłkę prze­jął Papadop­u­los, ale jego strzał okazał się niegroźny, bo pił­ka trafiła w Buricia.

W 5. min­u­cie w zamiesza­niu pod bramką Lecha dobrze ustaw­iony był Pawłows­ki, który odd­ał strzał w stronę bram­ki. Poz­nańs­ki golkiper chcąc wybić piłkę, zro­bił to tak nieszczęśli­wie, że fut­bolówka wpadła do siat­ki. Na odpowiedź Lecha kibice nie musieli czekać dłu­go. Muraws­ki podał piłkę do Hamalaine­na, który puś­cił ją pod noga­mi do Ger­go, a ten pewnym strza­łem pokon­ał bramkarza i tym samym w 15. min­u­cie doprowadz­ił do wyrów­na­nia. Lechi­ci zwol­nili trochę tem­po roz­gry­wa­nia pił­ki, ale cały czas szukali okazji do strze­le­nia bram­ki i taka sytu­ac­ja nadarzyła się w 31. min­u­cie. Po dobrym poda­niu fut­bolówka trafiła do Hamalaine­na, który z dys­tan­su odd­ał sil­ny strzał na bramkę Gli­wy. Zaskoc­zony bramkarz nie miał szans na wybi­cie piłki.

Dru­gi gol zde­cy­dowanie uskrzy­dlił poz­na­ni­aków, którym udało się prze­nieść roz­gry­wanie pił­ki na połowę Zagłębia. Niewiele brakowało, żeby Lech zdobył kole­jne bram­ki po strza­łach z dys­tan­su Ceesaya i Ślusarskiego. Na szczegól­na uwagę zasługi­wała akc­ja tego drugiego, który umiejęt­nie minął dwóch obrońców z Lubi­na, a następ­nie uderzał na bramkę Gliwy.

W drugiej połowie tem­po i atrak­cyjność spotka­nia spadły. Zagłę­bie dążyło do odro­bi­enia strat, a Lech starał się przede wszys­tkim bram­ki nie stracić. To jed­nak goś­cie byli stroną domin­u­jącą, oni prowadzili grę i mieli swo­je okaz­je na zdoby­cie gola. Bard­zo groźnie było po okazji, w której gola mógł zdobyć Pawłows­ki, lecz na szczęś­cie Lechitów nie trafił czys­to w piłkę.

Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka szukali swoich okazji do kon­trataku, lecz w ofen­sy­wie brakowało dokład­noś­ci. Jeszcze gorzej gra „Kole­jorza” wyglą­dała po wejś­ciu na boisko Teodor­czy­ka, który był bezpro­duk­ty­wny. Lech nie spec­jal­nie narzu­cał swo­je tem­po, ale też w ataku niewiele mu wychodziło.

Na szczęś­cie mimo groźnie zapowiada­ją­cych się akcji Zagłębia, dobrze funkcjonowała defen­sy­wa, w której pier­wsze skrzypce grali Kamińs­ki i Djur­d­je­vić, wyjaś­ni­a­ją­cy niebez­pieczne sytu­acje pod bramką Buri­cia. A nawet, jeśli im się to nie udawało mogli liczyć na przy­chyl­ność losu, jak choć­by w 84. min­u­cie, gdy fatal­nie z znakomitej okazji spudłował Hor­vath. Trzy min­u­ty później indo­lencję strz­elecką pod obiema bramka­mi prz­er­wał Reiss, który nie zwykł marnować takich sytu­acji. 40-let­ni napast­nik otrzy­mał od Możdże­nia piłkę na szes­nastym metrze i uderzył tuż obok słupka.

LECH POZNAŃ — ZAGŁĘBIE LUBIN 3:1

BRAMKI: ‘15 Lovren­ci­cs, ‘31 Hamalainen, ‘87 Reiss — ‘5 Pawłowski

Żółte kart­ki: Możdżeń, Trał­ka, Djur­d­je­vić — Bilek, Vidanov

LECH: Burić — Ces­say, Kamińs­ki, Djur­d­je­vić, Hen­riquez — Lovren­ci­cs, Muraws­ki, Trał­ka, Ubi­parip (59. Możdżeń) — Hamalainen (77. Reiss) — Ślusars­ki (59. Teodorczyk)

ZAGŁĘBIE: Gli­wa — Cotra, Ryma­ni­ak (46. Hor­vat), Tunchev, Vidanov — Bilek, Błąd (74. Abwo), Jeż, Pawłows­ki — Rakows­ki (46. Hanzel) — Papadaopulos

Widzów: 24 139

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.