Lech — Zagłębie: Vojo strzela gola, Lech wygrywa

Lech Poz­nań w pier­wszym meczu sparingowym roze­granym pod­czas tego okre­su przy­go­towaw­czego wygrał z Zagłę­biem Lubin 2:0. Bram­ki dla piłkarzy Jose Mari Bakero zdobyli Alek­san­dar Tonew oraz Vojo Ubi­parip. To pier­wszy z dwóch zaplanowanych przez sztab szkole­niowy meczów przed wylotem do Hiszpanii.

Spotkanie od samego początku było bard­zo zacięte, a pada­ją­cy śnieg jeszcze bardziej utrud­nił jed­nej z drużyn kon­trolę meczu. Niebiesko-Biali szy­bko objeli prowadze­nie, bo już w 5 min­u­cie, kiedy to dwójkową akcję Artioma Rud­ne­va z Alek­san­darem Tonewem strza­łem na bramkę zakończył ten drugi.

Sytu­acje do zdoby­cia gola miało również Zagłę­bie, ale nie potrafiło umieś­cić pił­ki w siatce. Blis­ki poko­na­nia Jas­mi­na Buri­cia był Szy­mon Pawłos­ki, który trzy razy w pier­wszej połowie groźnie uderzał. Bliższy wyrów­na­nia stanu meczu był jed­nak Cos­ta, którego strzał z linii bramkowej wybił Siergiej Kriwiec.

Po wznowie­niu gry kole­jne sytu­acje mieli “Miedziowi”. Błąd Marci­na Kiku­ta mógł wyko­rzys­tać Darvy­das Ser­nas, lecz strzał Litwina zatrzy­mał się na poprzeczce. To jed­nak Lechi­ci zdobyli drugą bramkę. W 69 min­u­cie z prawej strony boiska w szes­nastkę wrzu­cał “Kiki”, a Vojo Ubi­parip bez prob­lemów pod­wyższył wnik sparingu.

Mimo tego Zagłę­bie nie rezyg­nowało i nadal goś­ciło pod bramką “Kole­jorza”. Szan­sę na gola miał testowany Roman Slo­bo­da, ale jego pró­ba została zablokowana przez Huber­ta Wołąkiewicza. Po chwili przed okazją kole­jny raz w tym spotka­niu stanął Darvy­das Ser­nas, ale napast­nik Zagłęi­ba nie wyko­rzys­tał sytu­acji sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim.

Kole­jorz” wygrał pier­wszą grę kon­trol­ną tej zimy. Za pięć dni zmierzy się z pier­ws­zoligowym Piastem Gli­wice, a to spotkanie rozpocznie się 30 min­ut później niż dzisiejsze, o 11:30.

LECH POZNAŃ — ZAGŁĘBIE LUBIN 2:0

Bram­ki: ‘5 Tonew, ‘69 Ubiparip

Lech w I połowie: Burić — Wojtkowiak, Arbole­da, Kamińs­ki, Kędzio­ra — Injac, Drew­ni­ak — Tonew, Kri­wiec, Ślusars­ki — Rudniew.

Lech w II połowie: Kotorows­ki — Kikut, Wołąkiewicz, Djur­d­je­vić, Hen­riquez — Muraws­ki, Dry­gas — Wol­s­ki, Możdżeń, Stil­ić — Ubiparip.

Zagłę­bie: Cierz­ni­ak — Ryma­ni­ak (46. Kowal­czyk), Widanow (61. Reina), Banaś Ż, Nhamoine­su (46. Małkows­ki) — Dąbrows­ki — Pawłows­ki (61. Slo­bo­da), Rakows­ki (46. Wilczek), Hodur, Lira — Tra­ore (46. Traore).

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress